Baby nočník

JAK NATRÉNOVAT VAŠE DÍTĚ NA NOČNÍK

Vše, co pro tento tréninkový program potřebujete vědět.
Nezapomeňte, že všechny děti jsou jiné, a možná, že právě pro to vaše ještě nenastal ten správný čas a nemá cenu je nutit. Ale pokud už sama cítíte, že se zvládnete s plenkami rozloučit, vyzkoušejte následujících deset tipů.

DESET TIPŮ, JAK NATRÉNOVAT VAŠE DÍTĚ NA NOČNÍK

1. Pěkně pomalu


S tréninkem na nočník nezačínejte na začátku týdne, kdy vás čeká spousta aktivit. Na tento náročný úkol budete potřebovat spoustu času a klidu, a veškerou vaši pozornost.


2. Noční a denní režim

I když během dne bude vaše zlatíčko bez plenek, v noci mu je raději ještě nechejte. Nejspíš to bude trvat ještě několik měsíců, než zvládne vydržet celou noc v suchu. K úspěchu postupujte po krůčkách.


3. Všude dobře, doma nejlíp

První dny, kdy trénujete dítě na nočník, rozhodně nikam daleko necestujte a vynechejte dlouhé návštěvy. Pohybujte se v blízkosti domova, tak lépe předejdete větším katastrofám.4. Zjednodušte si život, jak jen to jde

Trénování na nočník může znamenat hory špinavého prádla. Raději v tomto období oblékejte své zlatíčko do kousků, kterých vám nebude líto, a nakupte si levná balení jednorázových nebo levnějších kalhotek, které prostě v případě nehody vyhodíte.


5. Jako táta a máma

Někteří rodiče se rozhodnou z nočníkového tréninku nočník zkrátka vynechat a přejít rovnou na záchod s dětským sedátkem. Váš malý šikula po vás jistě rád všechno opakuje, tak pokud jej necháte používat i stejný záchod jako máma a táta, můžete tak překvapivě rychle dosáhnout úspěchu.

6. Ať si sami vyberou 


Vezměte vaše zlatíčko na výpravu do obchodu, kde si samo může vybrat svůj nočník nebo záchodové sedátko. Pokud se jim zalíbí sedět na sedátku vyzdobeném obrázky dinosaurů, tak jim ho dopřejte!


7. Děti touží po pozornosti

Nic vašeho drobečka nepotěší tolik, jako když je středem veškeré vaší pozornosti. A není trénink na nočník skvělá příležitost, jak mu právě to dopřát? Zahrajte si při něm hru, přečtěte knížku, zazpívejte si písničku. Pak se takový trénink rázem změní z nepříjemné povinnosti ve velkou zábavu.


8. Nad malými nehodami mávněte rukou

Samozřejmě, že bude těžké zachovat klid, když se vašemu zlatíčku stane nehoda zrovna na vašem oblíbeném koberečku. Ale váš stres znamená stres i pro něj. Tak zachovejte klidnou mysl a s úsměvem všechno ukliďte.

 

9. Hvězdičky za odměnu

Každou úspěšnou cestu na nočník odměňte hvězdičkou a za každých deset hvězdiček pak malého šikulu vezměte do hračkářství, to je ten správný motivační program, jak nepolevit v tréninku.

 

10. A držte se tří zlatých pravidel

Nespěchat, chválit a vytrvat! Možná se to v tento okamžik zdá jinak, ale pokud se nenecháte odradit a vytrváte, váš nočníkový tréninkový programu bude brzy úspěšně za vámi, a vaším drobečkem!


 

Baby nočník