Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Pevná a pružná pokožka = krásná pokožka. Pochlubte se s ní i vy!

Toužíte po pevné a hladké pokožce? Tady je pár tipů.

Pevná a pružná pokožka je nejkrásnější ozdobou, kterou můžete mít. A získat ji není těžké. Stačí pár drobných změn v životním stylu. Pojďte do toho s námi.

Cítíte se dnes ve své kůži?

Objevte jednoduché tipy a nápady, díky kterým získáte nejen krásnou pokožku, ale i radost ze života.

Kůže vs. čas: Proč pokožka ztrácí elasticitu?

Jak stárneme, ubývají v našem těle dva důležité proteiny zajišťující pevnost a pružnost pokožky. Jde o kolagen a elastin. Jejich úbytek můžeme vidět na vlastní oči – průvodním jevem jsou totiž vrásky a povolená kůže. Nejprve se objeví pouze kolem očí a koutků úst, později také v dekoltu a jinde na těle. 

Tento přirozený proces můžeme zpomalit, nebo naopak zrychlit. Krásná, zářivá pleť je odměnou za zdravý životní styl a správné stravovací návyky. Dobrou zprávou je, že začít můžete kdykoli – třeba dnes! Naopak alkohol, kouření a nezdravý životní styl patří mezi faktory, které stárnutí nastartují. 

Vyjděte na výsluní se zářivou a zdravou pokožkou

Pružná pokožka vyžaduje hydrataci a výživu. Vsaďte na zpevňující krémy, které vám zkrátí cestu k hladké pokožce bez viditelných nedokonalostí.

Hladká a pevná pokožka. Zpevňujte ji už ve sprše!

Rychlá doba a hektický životní styl ponechají jen málo času pro péči o pokožku. K tomu, abyste pokožce dopřáli pořádnou dávku výživy, však nepotřebujete ani 10 minut. Vlastně si vystačíte s obyčejnou sprchou, jakou si dopřáváte každý den. NIVEA Zpevňující tělové mléko do sprchy s koenzymem Q10 naneste na umytou, stále vlhkou pokožku a opláchněte. Po osušení se můžete obléct a okamžitě vyrazit třeba na kávu s kamarádkou. Tělové mléko se vstřebá do několika sekund.

Výsledky už za 10 dní: NIVEA Zpevňující tělové mléko Q10 + vitamín C

 

Kdo říká, že tělové mléko samo o sobě nedokáže pokožku zpevnit, ten zatím nepoznal NIVEA Zpevňující tělové mléko Q10 + vitamín C. Díky němu se budete moci pochlubit znatelně pevnější a pružnější pokožkou už za 10 dní. Jediné, co pro to musíte podniknout, je ho nanést a vmasírovat. Nejlépe každý den.

Nejlepší tipy pro zpevnění pokožky

Pevná pokožka není jen o správné péči a kosmetice, ale také o vašem životním stylu. Protože zdravé jídlo a pohyb dělají zázraky!

Zpevněte pokožku zevnitř. Vše potřebné najdete ve spíži

Zdravá a vyvážená strava bohatá na živiny prospěje vaší pokožce stejně jako celému organismu. Pokud do jídelníčku zařadíte ty správné potraviny, dosáhnete super výsledků i bez dalších drastických změn.

Ovoce a zelenina tělu dodají mnoho vitamínů, které přirozeně zvyšují hladinu kolagenu v těle. Vzpomínáte? Kolagen je právě jedním z proteinů, které tělo využívá pro tvorbu a uchování krásné a pružné pokožky. Co se zeleniny týče, je pro vaši pokožku nejlepší zelená listová zelenina jako například kapusta. Díky přítomným antioxidantům a vitamínu C mohou tyto potraviny pomoci vašemu tělu efektivně využít všechen kolagen.

Omega-3 mastné kyseliny v mastných rybách a oříšcích také zvýší množství kolagenu ve vašem těle. Losos, tuňák, kešu a para ořechy patří mezi potraviny, ve kterých je podíl těchto kyselin nejvyšší.

Celozrnné potraviny tělu dodají dostatek vlákniny k tomu, aby trávicí systém odstranil všechny nepotřebné zbytky a toxiny ze střev pryč. Vaše tělo tak bude schopné během trávení využít všechny vitamíny a bílkoviny, které mu nabídnete v podobě stravy.

K těmto zdravým dobrotám přidejte minimálně 2 litry vody denně a vaše pokožka se promění v hebkou, pevnou a zářivou.

Když cítit se dobře znamená vypadat dobře

Dobrá zpráva na konec: krásná pleť potřebuje také odpočívat. Naplánujte si zkrášlovací večer s kamarádkou a proberte všechny zajímavosti z poslední doby. Sdílený problém je totiž poloviční problém ;).

TIP: Využijte tento čas na maximum a připravte si během povídání avokádovou pleťovou masku. Celý návod na tuhle skvělou domácí masku jsme pro vás připravili v článku Kouzlo pleťových masek.

Pohyb a krásná pokožka: Proč si spolu rozumí?

Nárazové změny životního stylu většinou dlouho nevydrží. A proto nemá cenu se hned první den zničit v posilovně. Garantujeme vám, že po takovém zážitku už dveřmi posilovny více neprojdete. A proto začněte pomalu. Vyhlédněte si jeden sport, který vás bude bavit a tomu věnujte jedno odpoledne v týdnu. Přidejte také krátké, svižné procházky a výtahu se vyhněte na sto honů. Máte? Blahopřejeme, první krok je za vámi.

Až si pohyb zamilujete natolik, že si bez něj nebudete umět svůj týden představit, začněte kombinovat kardio s cvičením. Pamatujte, že s potem se z těla vyplaví také nečistoty a toxiny. Právě ty jsou jednou z příčin celulitidy. Trápí vás celulitida? Poradíme, jak s ní zatočit než přijde léto.

Vyzkoušejte některé ze cvičení, které posílí celé tělo. Nejen, že vaše pokožka bude pevnější, ale navíc budete celkově zdravější. Na bolest hlavy nebo zad můžete zapomenout.