Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Pevná a pružná pokožka = krásná pokožka. Pochlubte se s ní i vy!

Toužíte po pevné a hladké pokožce? Tady je pár tipů.

Pevná a pružná pokožka je nejkrásnější ozdobou, kterou můžete mít. A získat ji není těžké. Stačí pár drobných změn v životním stylu. Pojďte do toho s námi.

Cítíte se dnes ve své kůži?

Objevte jednoduché tipy a nápady, díky kterým získáte nejen krásnou pokožku, ale i radost ze života.

Kůže vs. čas: Proč pokožka ztrácí elasticitu?

Jak stárneme, ubývají v našem těle dva důležité proteiny zajišťující pevnost a pružnost pokožky. Jde o kolagen a elastin. Jejich úbytek můžeme vidět na vlastní oči – průvodním jevem jsou totiž vrásky a povolená kůže. Nejprve se objeví pouze kolem očí a koutků úst, později také v dekoltu a jinde na těle. 

Tento přirozený proces můžeme zpomalit, nebo naopak zrychlit. Krásná, zářivá pleť je odměnou za zdravý životní styl a správné stravovací návyky. Dobrou zprávou je, že začít můžete kdykoli – třeba dnes! Naopak alkohol, kouření a nezdravý životní styl patří mezi faktory, které stárnutí nastartují. 

Vyjděte na výsluní se zářivou a zdravou pokožkou

Pružná pokožka vyžaduje hydrataci a výživu. Vsaďte na zpevňující krémy, které vám zkrátí cestu k hladké pokožce bez viditelných nedokonalostí.

Hladká a pevná pokožka. Zpevňujte ji už ve sprše!

Rychlá doba a hektický životní styl ponechají jen málo času pro péči o pokožku. K tomu, abyste pokožce dopřáli pořádnou dávku výživy, však nepotřebujete ani 10 minut. Vlastně si vystačíte s obyčejnou sprchou, jakou si dopřáváte každý den. NIVEA Zpevňující tělové mléko do sprchy s koenzymem Q10 naneste na umytou, stále vlhkou pokožku a opláchněte. Po osušení se můžete obléct a okamžitě vyrazit třeba na kávu s kamarádkou. Tělové mléko se vstřebá do několika sekund.

Výsledky už za 10 dní: NIVEA Zpevňující tělové mléko Q10 + vitamín C

 

Kdo říká, že tělové mléko samo o sobě nedokáže pokožku zpevnit, ten zatím nepoznal NIVEA Zpevňující tělové mléko Q10 + vitamín C. Díky němu se budete moci pochlubit znatelně pevnější a pružnější pokožkou už za 10 dní. Jediné, co pro to musíte podniknout, je ho nanést a vmasírovat. Nejlépe každý den.

Nejlepší tipy pro zpevnění pokožky

Pevná pokožka není jen o správné péči a kosmetice, ale také o vašem životním stylu. Protože zdravé jídlo a pohyb dělají zázraky!

Zpevněte pokožku zevnitř. Vše potřebné najdete ve spíži

Zdravá a vyvážená strava bohatá na živiny prospěje vaší pokožce stejně jako celému organismu. Pokud do jídelníčku zařadíte ty správné potraviny, dosáhnete super výsledků i bez dalších drastických změn.

Ovoce a zelenina tělu dodají mnoho vitamínů, které přirozeně zvyšují hladinu kolagenu v těle. Vzpomínáte? Kolagen je právě jedním z proteinů, které tělo využívá pro tvorbu a uchování krásné a pružné pokožky. Co se zeleniny týče, je pro vaši pokožku nejlepší zelená listová zelenina jako například kapusta. Díky přítomným antioxidantům a vitamínu C mohou tyto potraviny pomoci vašemu tělu efektivně využít všechen kolagen.

Omega-3 mastné kyseliny v mastných rybách a oříšcích také zvýší množství kolagenu ve vašem těle. Losos, tuňák, kešu a para ořechy patří mezi potraviny, ve kterých je podíl těchto kyselin nejvyšší.

Celozrnné potraviny tělu dodají dostatek vlákniny k tomu, aby trávicí systém odstranil všechny nepotřebné zbytky a toxiny ze střev pryč. Vaše tělo tak bude schopné během trávení využít všechny vitamíny a bílkoviny, které mu nabídnete v podobě stravy.

K těmto zdravým dobrotám přidejte minimálně 2 litry vody denně a vaše pokožka se promění v hebkou, pevnou a zářivou.

Když cítit se dobře znamená vypadat dobře

Dobrá zpráva na konec: krásná pleť potřebuje také odpočívat. Naplánujte si zkrášlovací večer s kamarádkou a proberte všechny zajímavosti z poslední doby. Sdílený problém je totiž poloviční problém ;).

TIP: Využijte tento čas na maximum a připravte si během povídání avokádovou pleťovou masku. Celý návod na tuhle skvělou domácí masku jsme pro vás připravili v článku Kouzlo pleťových masek.

Pohyb a krásná pokožka: Proč si spolu rozumí?

Nárazové změny životního stylu většinou dlouho nevydrží. A proto nemá cenu se hned první den zničit v posilovně. Garantujeme vám, že po takovém zážitku už dveřmi posilovny více neprojdete. A proto začněte pomalu. Vyhlédněte si jeden sport, který vás bude bavit a tomu věnujte jedno odpoledne v týdnu. Přidejte také krátké, svižné procházky a výtahu se vyhněte na sto honů. Máte? Blahopřejeme, první krok je za vámi.

Až si pohyb zamilujete natolik, že si bez něj nebudete umět svůj týden představit, začněte kombinovat kardio s cvičením. Pamatujte, že s potem se z těla vyplaví také nečistoty a toxiny. Právě ty jsou jednou z příčin celulitidy. Trápí vás celulitida? Poradíme, jak s ní zatočit než přijde léto.

Vyzkoušejte některé ze cvičení, které posílí celé tělo. Nejen, že vaše pokožka bude pevnější, ale navíc budete celkově zdravější. Na bolest hlavy nebo zad můžete zapomenout.

NIVEA Modré Tipy - Jak zklidnit pokožku po holení?

Trápí vás zarudlá pokožka po depilaci či holení? Víme, jak vám pomoci. Stačí se mrknout na sedmý NIVEA Modrý Tip a s vaším trápením bude konec.