Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Suché a popraskané ruce v zimě?

Jak na suché ruce v zimě

Ulevte v zimních měsících suché a popraskané pokožce.

Pokožka rukou během zimy silně trpí. Trápí i vás s klesající teplotou vzduchu stále bolestivější, suché a popraskané ruce? Zbavte se nepříjemného pocitu s námi – krok za krokem.

Proč je v zimě pokožka na rukou tolik suchá?

Zjistěte, proč zimní počasí ovlivňuje zdraví pokožky téměř více než vysoké letní teploty.

Nedovolte suchým rukám, aby vám překazily radost ze zimy!

Nedovolte suchým rukám, aby vám překazily radost ze zimy!

Bruslení, koulování, teplé nápoje, které nás zahřejí. To všechno máme na zimě rádi. Na druhou stranu zima dokáže pořádně potrápit naši pokožku – o to víc, pokud je suchá a popraskaná v průběhu celého roku. Jedinou cestou, jak z toho ven, je správná péče.

Dotek zimy: Co dělá s naší pokožkou?

Ledové zimní měsíce jsou pro pokožku opravdovou zkouškou odolnosti. Jak teploty klesají, dochází k vysušování vrchní vrstvy pokožky. V chladném počasí se pokožka navíc méně mastí, a tím se postupně snižuje její přirozená obranyschopnost. K tomu se přidávají i další příčiny. Například suchý vzduch v přetopených místnostech podrážděné pokožce také rozhodně nepomůže – právě naopak. Pokud trávíte většinu času v pokoji, kde je radiátor zapnutý na nejvyšší stupeň, je daleko pravděpodobnější, že vaše pokožka bude dřív nebo později drsná a šupinatá.

A tím výčet zdaleka nekončí. Podráždit pokožku může i na první pohled tak neškodná činnost, jakou je mytí rukou. V zimě máme totiž tendenci mýt si ruce častěji jednoduše proto, abychom se vyhnuli všudypřítomným choroboplodným zárodkům, které nám na rukou ulpí třeba v autobuse, při placení nebo jinde. Používání horké vody a agresivního mýdla poškozuje ochrannou vrstvu pokožky, a to ve výsledku způsobí její další vysušování. Mytí rukou je v pořádku. Jen je třeba používat vlažnou vodu, šetrné mýdlo a po každém mytí na ruce nanést krém. Ten pokožku zvláční a pomůže obnovit její ochrannou vrstvu. NIVEA Krém na ruce Repair & Care vás zbaví trápení s velmi suchou a popraskanou pokožkou. Koncentrované, dobře se vstřebávající složení s dexpanthenolem uleví rukám okamžitě po aplikaci. Pokožka je regenerovaná, intenzivně hydratovaná a dlouhodobě chráněná před vysušováním.

Co na suché ruce v zimě? Vsaďte na péči jako od profesionála

Zjistěte, co zabírá na suché ruce s popraskanou pokožku, která je napjatá a nepříjemně svědí.

Ulevte suchým rukám díky účinnému krému

Obzvláště v zimě je pro zdravou a krásnou pokožku rukou pravidelné použití krému nezbytné. Mnoho žen ale místo krému na ruce používá tělové mléko. Nevědí, že tím mohou rukám ublížit. A důvod? Tělové mléko není přizpůsobené k ochraně před chladem a neposkytuje takovou dávku hydratace, jakou zimou namáhané ruce potřebují.

NIVEA Krém na ruce Smooth Care s bambuckým máslem vaše ruce vyživí, zvláční již po první aplikaci a zanechá je nádherně hebké po celý den. Pokud dáváte přednost krému, který se vstřebá téměř okamžitě po nanesení a má jemné nemastné složení, vyzkoušejte NIVEA Krém na ruce Express Care. S tímto krémem můžete ihned dělat vše, co potřebujete – bez čekání a nepříjemného lepkavého pocitu.

Nezapomeňte na hřbety rukou

Nezapomeňte na hřbety rukou

Kůže na hřbetech rukou je tenčí a citlivější než ta na dlaních. Proto je tato část těla tolik náchylná k prasklinkám, pnutí a svědění. Řešením je hydratace! Naneste krém na hřbety rukou a poté je třete o sebe. Díky tomu dostanete krém jen tam, kde je opravdu potřeba.

Vydejte se po jednoduché cestě ke krásným rukám

  • Vypijte každý den dostatečné množství tekutin. Vaší pokožce udělá dobře i hydratace zevnitř.
  • Vyhněte se sušičkám rukou na veřejných toaletách. Místo toho použijte raději papírový ručník.
  • Nepoužívejte agresivní mýdla, která pokožku vysuší ještě více. Vsaďte raději na NIVEA Krémové tekuté mýdlo Creme Soft, které má šetrné složení s mandlovým olejem.
  • Pořiďte si domů zvlhčovač vzduchu. Tato investice se opravdu vyplatí – nejen kvůli pokožce. Bude se vám také lépe dýchat a spát.

NIVEA Modré Tipy - Jak na suché ruce?

NIVEA Creme je parťákem českých rodin již po několik generací.
Podívejte se, jak vyzrát na suché ruce!