Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Opalovací mléko pro děti

Vaše malé sluníčko na sluníčku

Jak ochránit pokožku děťátka před slunečními paprsky.

Pokožka malých dětí je na sluníčko velmi citlivá. Proto je nutné ji chránit kvalitním opalovacím krémem. Zjistěte s NIVEA, který je opravdu spolehlivý.

Jak ochránit pokožku děťátka před slunečními paprsky?

Není pochyb, že krásný prosluněný den na pláži, procházka jarní přírodou nebo řádění na sněhu patří k nejkrásnějším dobrodružstvím pro vás i vaše děťátko. Nenechte si náladu pokazit ostrými slunečními paprsky a chraňte sebe i citlivou pokožku svého miminka ochranným krémem či mlékem.

vaše sluníčko na sluníčku

Kolik dětského opalovacího mléka je tak akorát?

Vývoj pokožky vašeho miminka ještě není zcela dokončen, a proto potřebuje náležitou ochranu. Jak na to? 

Naprostým základem v péči o dětskou pokožku je použití přípravku s vysokým ochranným faktorem (OF) pokaždé, když jdete ven. Pamatujte, že plné účinnosti ochranného faktoru dosáhnete jen tehdy, pokud nanesete dostatečné množství krému či mléka. 

Testy, které určují OF konkrétních výrobků, pracují s 2 mg ochranného krému nebo mléka na centimetr čtvereční pokožky. Pokud přípravku nanesete méně, ochranné působení OF klesá. Buďte proto velkorysí a při aplikaci ochranným krémem nešetřete.

Miminko a sluníčko? Ne dříve než v jednom roce

Dermatologové nedoporučují vystavovat miminka do 12 měsíců přímému slunečnímu záření. Ani krém s vysokým ochranným faktorem tedy není všechno. Velmi důležitá je proto i další ochrana jako oblečení, kloboučky a sluneční clony nebo slunečníky. Nezapomínejte ani na to, že i za stinného počasí na pokožku dopadají sluneční paprsky. Sluneční záření prochází také skleněnými okny – třeba těmi u auta. Dbejte tedy, aby byl váš drobeček chráněn krémem a sluneční clonou i v autě a ve stínu.


Opalovací krém pro miminka: Vsaďte na jistotu

Pokožka vašeho miminka má velmi omezenou dobu vlastní ochrany: stačí jen 3 až 5 minut na slunci a pokožka se může spálit. Proto je velmi důležité děti chránit přípravkem s vysokým ochranným faktorem (OF). OF určuje, kolikrát lze s jeho použitím dobu přirozené ochrany prodloužit. Budete-li chránit pokožku děťátka Dětským mlékem na opalování OF 50+, může být miminko na sluníčku v bezpečí přibližně 3 minuty x 50, tedy 150 minut
Výrobky s vysokým OF chrání pokožku proti okamžitému spálení způsobenému UVB paprsky. Jak je to ale s UVA paprsky, které pronikají hlouběji do pokožky a způsobují většinu závažných dlouhodobých poškození? NIVEA dětské přípravky na opalování zajistí spolehlivou UVA i UVB ochranu. Potvrdily to přísné klinické a dermatologické testy. Vyznačena je značkou UVA a OF na přední straně výrobků.

miminko ve stínu

dětská ručička

Sluneční alergie nemají šanci

Dermatologické a klinické testy též potvrdily, že systém ochranných filtrů NIVEA dětských přípravků na opalování chrání pokožku děťátka i před slunečními alergiemi. Kombinace patentovaného Tinosorb® – širokospektrého systému UVA / UVB filtrů s minerálními filtry, je maximálně šetrná i k té nejjemnější pokožce miminek. Dětské mléko na opalování OF50+ navíc neobsahuje alkohol, barviva ani parfemaci. Jeho složení je obohaceno o ochranný vitamínový komplex s vitamínem E, vitamínem B5 (panthenol) a hydratační, zvláčňující glycerin.

klobouk

Na ochranu nezapomínejte ani v zimě

v zimě

V zimě je kromě sluníčka dětská pokožka vystavena i negativním vlivům chladu a studeného větru. Tvářičku miminka proto před každou zimní procházkou ošetřete Ochranným krémem proti chladu a větru. Jedinečné složení s ochranným panthenolem a uklidňujícím bisabololem nejen že chrání před slunečními paprsky, ale neobsahuje žádnou vodu, která by přenášela do pokožky chlad. A pozor! S malými dětmi do jednoho roku byste vůbec neměla chodit ven, přesáhne-li mráz –10 °C.