Co byste měli vědět o zimním opalování

Ať už si plánujete užívat zimu na sjezdovkách, na procházkách zasněženou krajinou nebo doma v teple, neměli byste zapomínat na pravidelnou péči o svou pleť, k níž patří i používání krému s ochranným faktorem.

Vše, co potřebujete vědět o zimním opalování

Poradíme vám, jak zajistit pleti dokonalou péči po celou zimu. Díky těmto tipům budete stále zářit.

Skutečně v zimě potřebujeme ochranu proti slunci?

Na nejčastěji pokládanou otázku existuje jen jedna odpověď. Ano, krém s ochranným faktorem bychom v zimě měli používat. Je jedno, jaké je roční období - UVA a UVB záření jsou tu stále, zvlášť pokud se dobrovolně vystavujete sluníčku. Je to sice příjemné, ale pleť může trpět.

O pleť musíme pečovat po celý rok

Slunce je v zimě zrádné. Ač se často zdá, že nemá velkou sílu, UV paprsky pořád vyzařuje. Ty se odrážejí od sněhu a působí na pleť víc, než si umíte představit. Když vystavíte pleť zimnímu slunci na horách, je to stejné, jako byste ji vystavili v létě na pláži u moře.

Síla UVA paprsků

Většina lidí nevěří, že ochranu proti slunci a UV paprskům v zimě potřebuje. Vždyť v zimě se přece tak často nespálíme, na rozdíl od letních dní u moře nebo na horách. Používání přípravků s ochranným faktorem ale své opodstatnění opravdu má. Jaké a proč? 

UVB paprsky jsou kratší a intenzivněji působí v létě. Jsou to právě ony, které zapříčiňují časté spálení kůže. UVA paprsky jsou delší, ale působí po celý rok stejně.

Ačkoli je tedy větší „šance“ se spálit během léta, i v zimě vystavujeme pleť paprskům, které se na ní podepisují a rozhodně jí neprospívají. Nechceme malovat čerta na zeď, ale při časté nedbalosti hrozí četné kožní problémy a koneckonců i rakovina kůže.

Jak často aplikovat přípravky s ochranným faktorem?

Neváhejte s jejich použitím pokaždé, když se v zimě vydáte ven. O to víc na ně myslete, pokud žijete na horách, nebo se na ně chystáte.

5 jednoduchých kroků k dokonalé péči o pleť i během zimy

  1. Pečujte o svou pleť neustále – dopřejte jí správnou hydrataci výživnými krémy.
  2. Před každým odchodem ven ji ošetřete krémem s ochranným faktorem. Vyzkoušejte třeba Hydratační sprej na opalování OF 30.
  3. Během zimy se o obměnu pokožky, například peelingem, starejte obzvlášť opatrně a ne příliš často.
  4. Dbejte spíš na dokonalou hydrataci pleti než na její čištění maskami a peelingy.
  5. Krém na pleť aplikujte pravidelně, klidně i víckrát denně, pokud cítíte, že je suchá.


Naše tipy pro použití přípravků s ochranným faktorem

Až začnete balit na zimní dovolenou nebo se jen budete chystat na procházku, připravte na to svou pleť!

Jak správně chránit pleť během zimních radovánek

Pobyt na čerstvém zimním vzduchu je celkově příjemný a prospěšný. Nabije vás energií a pomůže zapomenout na starosti všedního dne.

Nesmíte ale zapomenout na ochranu před UV paprsky, které nikdy neodpočívají a dokážou nepříjemně překvapit. Pokožka se do jisté míry dokáže bránit sama – produkcí melaninu. V zimě ale dochází k nižší produkci, protože tělo cítí, že UV paprsky neútočí s takovou silou jako v létě. Pokožka se tak stává náchylnější ke všem potížím. Spálením to jen začíná.

Proto, než kamkoli vyrazíte, ujistěte se, že máte správný krém a balzám na rty, který se postará i o tu nejzranitelnější kůži.

Náš tipZjistěte, jak se správně starat o rty během celého roku!

Zima bude báječná!

Užijte si zimní radovánky naplno - s krémy a kosmetickými přípravky, které vás ochrání před sluncem.

Udržte svou pleť v bezpečí i během dlouhých pobytů venku

Váš nos

Při každém opalování trpí především nos - už kvůli tomu, že je z obličeje vyčleněn a UV paprsky na něj doráží. Než se vydáte ven, naneste na obličej, ale i na nos a uši Kapesní dětské mléko na opalování OF 50+. Lehké složení se rychle vstřebá a kapesní balení můžete mít všude s sebou.

Udržte svou pleť v bezpečí i během dlouhých pobytů venku

Vaše rty

Rty nedokážou produkovat melanin, proto se neubrání náporu slunečních paprsků. Chraňte je pravidelnou aplikací Labello Balzám na rty Sun Protection, který jim nejen poskytne správnou ochranu, ale také je hydratuje a vyživí.

Udržte svou pleť v bezpečí i během dlouhých pobytů venku

Vaše uši

Nezapomeňte na své uši. Na loupající uši je totiž smutný pohled, zvlášť když se o obličej pečlivě staráte… A najednou zjistíte, že jste na uši dočista zapomněli. Vyzkoušejte speciálně na ně Hydratační sprej na opalování OF 30. Uvidíte, že výsledek bude stát za to.