Velmi suchá pokožka potřebuje vaši péči

Jak posílit přírodní ochrannou vrstvu vaší pokožky. Venkovní teploty klesající pod bod mrazu, suchý vzduch z topení a snížená tvorba kožního mazu mají na pokožku v zimě velký vliv a způsobují její rychlé vysychání. Podrážděná a suchá pokožka proto potřebuje opravdu výjimečnou péči.

Péče o velmi suchou pleť

Co způsobuje, že je vaše pokožka tak suchá?

Někteří z nás mají velmi suchou pokožku už od přírody, jiné trápí zarudnutí a svědění pouze v zimních měsících. Pokud vynecháte tu správnou péči, výsledkem bude hrubá a popraskaná kůže, kterou budou doprovázet pocity nepříjemného napětí. 

Tento stav nejčastěji způsobují mazové žlázy. Tvorba ochranného filtru a ochrana pokožky před vysoušením je totiž především jejich práce. Pokud máte mazových žláz méně nebo nefungují tak, jak by měly, kůže rychle vysychá. Proto na suchou pokožku narazíme hlavně v místech s nedostatkem mazových žláz a podkožního tuku. To platí především pro lokty, kolena a holeně. Zatímco během puberty produkují mazové žlázy spoustu kožního mazu, v pozdějším věku toto množství postupně klesá. Proto pokožka potřebuje bohatou hydrataci a vyživující péči.

A co tedy primárně způsobuje vznik suché pokožky? Jedná se o vnější faktory, jako jsou chlad, teplo, sluneční paprsky, příliš častý kontakt s vodou, špatné stravování nebo nedostatek hydratace.
Mnoho lidí trpí na suchou pokožku především během zimních měsíců, protože chlad ubírá pokožce její vlhkost a pružnost. Jak už jsme zmínili, situaci nepřidá ani klesající produkce kožního mazu. K suché pokožce v zimě tedy přijdete velmi jednoduše: co začal chladný vzduch, dokončí suché teplo ve vytopených místnostech. Proto byste měli své kůži přes zimu dopřát spoustu pozornosti a hýčkat ji hydratačními a pečujícími krémy.

Důkladná péče o suché ruce

Hrubé a zarudlé ruce potřebují urychlenou péči. NIVEA Krém na ruce Repair&Care obklopí velmi suchou kůži ochrannou vrstvou a zklidní ji.

Bohatá péče o velmi suchou kůži

Jak posílit přirozenou ochrannou bariéru vaší pokožky

Jednoduché a efektivní triky pro každý den

  • Nepoužívejte při sprchování a koupání příliš horkou vodu. Ideální teplota vody se pohybuje okolo 32 °C. Pokud si horkou lázeň nedokážete odepřít, nezůstávejte v ní příliš dlouho.
  • Omývejte se pouze kosmetikou, která byla vyvinuta pro velmi suchou pokožku. Vyzkoušejte například NIVEA Pečující sprchový gel Creme Sensitive nebo Pečující sprchový olej Natural Oil.
  • Hydratujte svou velmi suchou pokožku každý den pomocí vyživujícího krému. Vmasírujte tolik krému, kolik jen bude třeba, a to především do míst jako jsou lokty, kolena a holeně. Nechte kůži vstřebat všechnu péči ještě před tím, než se obléknete.
  • Krém naneste na ruce pokaždé, když je umyjete. Krém na ruce s bambuckým máslem pokožka vstřebá rychle, takže dostane intenzivní péči během pár minut.
  • Pořiďte si v zimním období zvlhčovač vzduchu. Suché pokožce tím opravdu ulevíte. Vlhkost vzduchu v místnostech by se měla pohybovat ideálně mezi 50 a 70 %.

Dopřejte svědící a velmi suché pokožce rychlou úlevu s NIVEA Regeneračním tělovým mlékem Repair & Care. Efektivní složení s dexpanthenolem a Hydra IQ pokožce zajistí perfektní kondici dokonce i v zimě!

Aby se vaše pokožka měla dobře

Pokud tělu nedopřejete dostatek tekutin, bude vysušená i vaše pokožka. Proto byste měli vypít alespoň dva litry vody nebo neslazeného čaje denně. Rozhodně se vyhněte alkoholu, protože jeho konzumace způsobuje rychlejší pocení, které patří mezi příčiny suché pokožky.

Zapojte do své každodenní rutiny nový rituál: Vetřete do pokožky před spaním tělové mléko, jako například NIVEA Lehké tělové mléko Aloe & Hydration. Zatímco budete odpočívat, krém bude působit na maximum, a vy tak umožníte své pokožce extra rychlou regeneraci.

Pečujte několikrát denně o oblasti náchylné k vysušení, především o ruce, lokty a kolena. Použijte vždy krém, který byl vyvinut speciálně pro velmi suchou kůži.

NIVEA Modré Tipy - Jak na suché ruce?

NIVEA Creme je parťákem českých rodin již po několik generací. Podívejte se, jak vyzrát na suché ruce!