pigmentové skvrny

Trápí vás (nejen) po létě pigmentové skvrny? Poradíme vám, jak s nimi zatočit!

Věděli jste, že pigmentové skvrny se tvoří z důvodu nadměrného množství melaninu? Právě proto se nejčastěji objevují v létě a na podzim. Zbavte se jich vhodnou kosmetikou, správnou ochranou proti UV záření a udržte svou pleť krásnou a svěží.

Za všechno může melanin?

Melanin je pigment, který najdeme nejen ve své kůži, ale i ve vlasech nebo očích. Právě on se přirozeně stará
o ochranu naší pokožky před škodlivými UV paprsky a je zodpovědný i za její zabarvení. Také díky němu se na naší kůži projevuje opálení. Pokud se v honu za karamelovou pokožkou často vystavujete na sluníčku a nedbáte
na opalovací krémy, začne vaše pokožka produkovat větší množství melaninu (tomu říkáme hyperpigmentace).
A právě to je začátek cesty k pigmentovým skvrnám.

 

Nadměrné vystavování kůže slunečním paprskům bez ochrany, ale i následky silného akné nebo rozhozené hormony v těhotenství či menopauze způsobují, že se nám na kůži začnou objevovat pigmentové neboli sluneční skvrny (někdo jim také říká stařecké skvrny). Většinou je najdete na těch částech těla, které jsou slunci vystaveny nejčastěji: na obličeji, krku, dekoltu, rukou, předloktí
a na ramenou


Pigmentové skvrny nám sice ubírají na kráse, ale pro zdraví jsou většinou neškodné. Vystavováním kůže slunci bez patřičné ochrany
se nicméně vystavujete nejen riziku pigmentových skvrn, ale i rychlejšímu příchodu vrásek a předčasnému stárnutí kůže.
A pokud se na sluníčku často spalujete, může vám kromě pigmentových skvrn hrozit i rakovina kůže.

 

Sluneční paprsky svítí po celý rok a stejně tak bychom měli celoročně pečovat i o svou pleť. Víte, jak se o svou pleť starat i v zimě?

sluneční paprsky

Vyzkoušejte babské rady

Naše babičky neměly vymoženosti jako jsou séra proti pigmentovým skvrnám a další pečující produkty. I ony se však potýkaly s pigmentovými skvrnami a snažily se je redukovat. 
A jak už to tak bývá, řešení se snažily najít v přírodě. 

  1. Mandlový olej: Lžíci mandlového oleje smíchejte se lžící medu, rozmixovanými mandlemi a vše dobře promíchejte. Masku naneste na pleť, nechte 15 minut působit a opláchněte.
  2. Kurkuma: Smíchejte kelímek zakysané smetany a půl lžičkou kurkumy, naneste na pigmentové skvrny a nechte 15 minut působit. Poté důkladně opláchněte a osušte.
  3. Citronová šťáva: Jednu lžičku citronové šťávy smíchejte se lžičkou medu, bílým jogurtem a naneste masku na obličej.
    Po 15 minutách masku opláchněte a pleť osušte.
 

mandle


Vrhněte se do boje proti skvrnám
s depigmentační kúrou

S přibývajícím věkem naše tělo vyžaduje více podpory a pozornosti. Spolu se stárnutím pleti přirozeně začnou přibývat i pigmentové skvrny. Nemusíte si je ale nechat líbit! 
luminous630

Už za 4 týdny budou pigmentové skvrny viditelně světlejší při pravidelném používání přípravků z řady NIVEA Cellular Luminous630. Sérum proti pigmentovým skvrnám Cellular Luminous630 obsahuje kyselinu hyaluronovou a také vitamín E, silný antioxidant. Pomáhá odstraňovat tmavé skvrny a zabraňuje tvorbě nových.

Podobné účinky na vaši pleť bude mít i Denní krém proti pigmentovým skvrnám Cellular Luminous630. Ten bude vaší ochranou před slunečním zářením, které je, jak už jsme zmiňovali, jednou z hlavních příčin vzniku pigmentových skvrn. 

 

Přečtěte si článek: Co všechno dokáže pleťové sérum a jak vám jeho síla pomůže k dokonalé péči o pleť?

 

remodelační denní krém Cellular Elasticity

Správná ochrana je základ

Samotné odstraňování pigmentových skvrn problém nových flíčků nevyřeší. Zásadou číslo jedna je nepodcenit prevenci a především v letních měsících svou pokožku chránit před škodlivým zářením. Novým skvrnám ukažte stopku používáním vhodných opalovacích krémů. Pokud vyrážíte k vodě a váháte, který faktor zvolit, sáhněte raději po tom vyšším – třeba po hydratačním mléku na opalování s ochranným faktorem 50+. A nezapomeňte ani na pořádnou péči po opalování.

Naše pokožka ale vyžaduje neustálou ochranu, proto byste se
i v běžných dnech po celý rok měla vybavit krémem s ochranným faktorem. Zkuste třeba NIVEA remodelační denní krém Cellular Elasticity OF 30. Pokožku důkladně vyživí, zlepší její pružnost
a pomáhá chránit pleť před vráskami i pigmentovými skvrnami. Pravidelně opečovávaná pleť vydrží déle krásná, svěží a bez pigmentových skvrn

 

produkty