NIVEA_BAU_header_SuchaPokozkaPoKoupani_3080x806px

Suchá pokožka po koupání?


POVOLEJTE DO SLUŽBY VÝROBKY NIVEA!

Ti z nás, které trápí suchá pokožka po sprchování nebo koupeli, by rádi našli recept na to, jak se i po ranní očistě nebo večerní relaxaci cítit „ve své kůži“. S pokožkou, které je hladká, hydratovaná a hlavně nesvědí. Připravili jsme pro vás několik způsobů, jak z vany vystoupit jako znovuzrození.

Bambucké máslo a vitamíny a, e, f ve sprchových gelech a olejích

Nejprve jsme se zaměřili na pečující složky, které dodají suché a popraskané pokožce potřebnou výživu.
Pomocí těchto vzácných ingrediencí poskytneme pokožce přesně to, co jí schází – přírodní hydratační látky a lipidy, které se stanou součástí pečujících přípravků NIVEA pro suchou pokožku. Jejich vývoji se věnuje Dr. Annika Shrader, odborná pracovnice ve výzkumném centru NIVEA, která pro vás připravila speciálního průvodce péčí o suchou pokožku.
bambucké máslo

Bambucké máslo

Bambucké máslo je výtažkem z ořechů afrického máslovníku slonovinové barvy, které se na pokožce krásně rozpouští a zanechává pokožku jemnou a hebkou.

Kakaový extrakt

Kakaový extrakt z kakaového másla vzniká lisováním rozdrcených pražených kakaových bobů. Má jemnou čokoládovou vůni, obsahuje antioxidanty a v kombinaci s rostlinnými oleji představuje ideální péči o suchou pokožku.

chapped-lips-honey

Medový extrakt pokožku hydratuje a chrání před vysušováním

Medový extrakt a jeho využití sahá až do dob starověkého Egypta a Říma, kde byl ceněn pro své antiseptické a antibakteriálními účinky. Dnes už víme, že med funguje i jako účinný antioxidant a také jako zvlhčovadlo, které stahuje vlhkost ze vzduchu přímo do pokožky.
almonds

Mandlový olej poskytne suché pokožce dokonalou výživu a dlouhodobou ochranu

Mandlový olej používali už lékaři ve starověké Číně nebo Indii pro ošetřování suché, drsné a podrážděné pokožky, neboť obsahuje řadu lipidů, které posilují její obrannou funkci.
woman-preparing-salad-with-fruits-and-vegetables

Dostatek vitamínů je důležitý pro zdravou pokožku i správnou funkci celého organismu

Vitamíny A, E a F fungují jako antioxidanty, které chrání naši pokožku před negativními vlivy životního prostředí.


Vzácné ingredience suchá pokožka ocení v průběhu celého dne

03_image-2015-sucha-pokozka

ZAČNĚTE RÁNO KRÉMOVÝM SPRCHOVÝM GELEM

Nejnovějším sprchovým gelem NIVEA, který využívá blahodárné účinky bambuckého másla, je Sprchový gel Creme Smooth. I po osušení ručníkem bude vaše pokožka po sprchování sametově hebká a hydratovaná, takže můžete rovnou vyrazit do práce nebo za zábavou. Obsažené bambucké máslo navíc působí proti stárnutí pokožky a pomáhá i proti akné.

POKRAČUJTE TĚLOVÝM MLÉKEM

Pokud zatím používáte běžný sprchový gel, zkuste vedle něj použít i Krémové tělové mléko NIVEA s bambuckým máslem. Jde o rychlou a kompletní péči o pokožku celého těla ještě ve sprše a aplikace vám nezabere víc jak 30 vteřin. Po umytí sprchovým gelem stačí na mokrou pokožku nanést ještě tělové mléko do sprchy, opláchnout se a po osušení ručníkem se už můžete oblékat - bez lepkavého pocitu po aplikaci a bez nutnosti čekání, až se tělové mléko, které jste dosud po koupeli museli nanášet, vstřebá.


ZAKONČETE SVŮJ DEN PEČUJÍCÍ KOUPELÍ PRO SUCHOU POKOŽKU

Až večer pomyslíte na relaxační koupel, dopřejte suché pokožce také koupelový olej. Vyzkoušejte pečující Olej do koupele Beauty a zatímco si budete vychutnávat koupel, vaši pokožku pokryje tenká vyživující vrstva. Ta pokožku ochrání před vysušováním.

04_image-2015-sucha-pokozka

SPRCHA, NEBO KOUPEL?

CO RADÍ ODBORNÍCI?

 

„Časté, dlouhé a příliš horké koupele či sprchování a používání nevhodných mýdel často způsobuje nadměrné vysušování pokožky,“ říká Dr. Shrader. Nezáleží tedy přímo na tom, zda preferujete koupel, či sprchu, ale zda to nepřeháníte s délkou koupání a hlavně s teplotou vody. Myslete na to, až si příště napustíte téměř vařící vanu a raději dodržujte následující rady, jak na suchou pokožku:

07_image-2015-sucha-pokozka
  • Sprchujte se vlažnou vodou. Pro pokožku je nejlepší voda o teplotě 32°C.
  • Používejte sprchové oleje, krémové sprchové gely a tělová mléka.
  • Do koupele přidávejte pečující oleje a zkuste s teplotou vody nepřekročit 35°C.
  • Po koupeli se otírejte ručníkem velmi jemně, jelikož je vaše pokožka v tu chvíli mnohem citlivější.
  • Suchou pokožku často masírujte tělovým mlékem, které můžete použít i jako intenzivní regenerační masku, pokud kůži po nanesení překryjete na 15 minut potravinovou fólií.
  • Nanášejte zvláčňující přípravky i před spaním – regenerační procesy naší pokožky totiž probíhají především v noci. Ideální večerní péčí pro suchou pokožku je NIVEA Tělové suflé s olejem: Třešňový květ & jojobový olej.
     
TIP NA DOVOLENOU: Nezapomínejte se po koupání v moři osprchovat sladkou vodou. Kapičky slané vody totiž zvětšují sluneční paprsky, které pokožku dehydratují, a navíc mohou citlivou pokožku podráždit. Na pláži není sprcha? Vezměte si na pláž lahev vody z kohoutku a malou žínku.