Pigmentove skvrny

Rozzářená pleť bez pigmentových skvrn?

Objevte jak rozzářit a omladit pleť.
Léto přináší nejen teplé dny a krásné opálení, ale také pigmentové skvrny a změny na pleti, které způsobují sluneční paprsky. A nemusíte být zrovna na pláži – i v zimě na horách dostává pleť velký zásah ultrafialovým zářením. Zjistěte, jak svou pleť osvěžit, sjednotit její tón a minimalizovat škody.

KRÉM NA PIGMENTOVÉ SKVRNY I PROTI VRÁSKÁM

Pigmentové skvrny se obvykle objeví na obličeji, krku a dekoltu a přináší s sebou další nepříjemnosti spojené s vysoušením pokožky a jejím podrážděním – ztrátu pružnosti, začervenání a především vrásky.

Správný krém na pigmentové skvrny proto musí nabízet především hydrataci, která působí jak proti vzniku pigmentových skvrn, tak proti vráskám. Řada NIVEA Cellular Perfect Skin byla vyvinuta v laboratořích NIVEA právě s tímto cílem – celkově rozzářit a omladit pleť, a to přímo na buněčné úrovni.

Díky extraktu z magnolie zvyšuje odolnost kožních buněk vůči oxidačnímu stresu, vyhlazuje vrásky a chrání buněčné membrány před škodlivými účinky volných radikálů, které jsou jedním z hlavních spouštěčů předčasného stárnutí pleti.

Částečky odrážející světlo, barevné minerální pigmenty a enkapsulované pigmenty zase zaručí, že pleť bude zářivá a bude mít sjednocený tón. Oční krém z této řady se pak bude hodit nejen pro regeneraci pleti, ale například i pro minimalizaci kruhů pod očima a mimických vrásek.

5 TIPŮ PRO MLADŠÍ PLEŤ

  • Dbejte na hydrataci, a proto dodržujte pitný režim.
  • Po čistění pleti použijte hydratační krém pro denní či noční ošetření pleti, a to i na krk a dekolt.
  • Krémy nanášejte od brady směrem vzhůru.
  • Dopřejte pleti po návratu z letní či zimní dovolené hydratační nebo výživnou masku.
  • Masku opakujte alespoň 1krát týdně nebo ji nechte působit přes noc. Pleť tak získá intenzivní ošetření a aktivní látky doputují až do hlubších vrstev kůže.

ZATÍMCO SPÍTE, SLOŽENÍ S LUMICINOLEM PRACUJE ZA VÁS

Existují však i krémy, které nejen hydratují a tím působí proti vzniku skvrn a vrásek, ale přímo blokují tvorbu pigmentu. Látka lumicinol obsažená v Intenzivní noční péči Cellular Perfect Skin působí přesně v místě, kde dochází k produkci kožního barviva melaninu, jehož nadprodukce stojí právě za vznikem pigmentových skvrn. Brzdí totiž činnost enzymu tyrozináza, který je nezbytný pro jeho tvorbu.

Při pravidelném používání tak dochází ke zmenšení a viditelnému zesvětlení pigmentových skvrn, sjednocení tónu pleti a vznik nových skvrn je omezen. Pro optimální efekt doporučujeme i přes den chránit pleť ochranným faktorem 15, například pomocí Rozjasňujícího denního krému Cellular Perfect Skin.


CO ZPŮSOBUJE PIGMENTOVÉ SKVRNY?

  • UV záření spojené se sluněním.
  • Hormonální výkyvy spojené s užíváním antikoncepce, těhotenstvím či klimaktériem.
  • Některé léky.
  • Rostlinné látky, jako je například třezalka.


Chcete bojovat se stárnutím pleti? Přečtěte si také, jak pomocí řady NIVEA Cellular Perfect Skin pečovat o pleť 35+.


Péče proti vráskám