Zpátky do sandálů! Víme, jak po zimě opět získat výstavní chodidla


NEMUSÍTE CHODIT NA PEDIKÚRU – SVÉ NOHY MŮŽETE ROZMAZLOVAT I DOMA

Už čekají, až je zase vytáhnete na sluneční světlo – vaše oblíbené letní botičky! Jenže čím krásnější sandálky máte, tím víc pozornosti se upíná na vaše chodidla. A těmi si přece první dojem zkazit nenecháte. Žádné obavy, nemusíte se potit v teniskách, dokud na vás nepřijde řada na pedikúře. Péči o nohy hravě zvládnete i doma!

I chodidla potřebují pravidelnou péči

Trápí vás taky? Strašák všech letních bot jménem ztvrdlá kůže se nevyhýbá ani těm nejladnějším nožkám. A jediný způsob, jak se před ním ubránit, je pravidelně o kůži na nohou pečovat. Jak na to?

Chraňte svá chodidla péčí

Jak tvrdnutí kůže na chodidlech zabránit? Odpověď je jednoduchá. Vaše nohy musí cítit dokonalé pohodlí – v botách, které nosíte, i v péči, kterou jim věnujete.

Komplikovaná stavba: Z čeho se naše chodidla vlastně skládají?

  • Lidská chodidla tvoří 19 svalů, 107 vazů a 28 kostí. To je čtvrtina z celkového počtu kostí v těle.
  • Kůže na chodidlech je velice pevná a silná. Chodidla obsahují minimum podkožní tkáně.
  • Nejsvrchnější, ztvrdlou vrstvu nejsou spodní vrstvy kůže schopné vyživovat. Proto se velmi často vysušuje a praská.
  • Pokud je kůže chodidel vystavena neustálému tlaku a tření, rychleji tvrdne, rohovatí a vytváří bolestivé mozoly. K jejich léčbě naštěstí pomáhají speciální chladivé gely a náplasti.
  • Aby ztvrdlá vrstva kůže nevytvářela nevzhledné šupiny, potřebuje hydratovat a vyživit. Až se proto příště budete hýčkat tělovým mlékem, nezapomeňte ani na chodidla.

Co nevidět odhalíte nejen chodidla, ale skoro celé nožky. Naučte se, jak správně pečovat o suchou pokožku na nohou, a oslňte v každých kraťasech a sukni!

Ztvrdlá kůže na nohou: vaše chodidla má chránit

Když chodíte bosi po trávníku, v písku nebo třeba po podlaze pokryté legem, určitě byste si nepřáli, aby kůže chodidel byla tak tenká a náchylná jako pokožka na zbytku těla. Tvrdá kůže na chodidlech má svá opodstatnění – to ale ještě neznamená, že musí vytvářet půlcentimetrovou nažloutlou vrstvu.

V botách, které jsou nám těsné, tlačí nás v nich pata nebo jsou špatně tvarované, vzniká tření a kůže na nohou se podráždí. Toto podráždění pak dává tělu signál, že je kůže na nohou stále málo odolná a potřebuje zesílit. Problém se ztvrdlou kůží je na světe.


Domácí pedikúra pro krásná a hladká chodidla

Udělejte si chvilku pro sebe a jemnou péči tentokrát věnujte svým chodidlům.

Dopřejte péči nejopomíjenější části svého těla

Horká lázeň – ten nejpříjemnější začátek vaší péče

Začněte příjemně a od domácí pedikúry váš už příště nic neodradí – díky horké lázni totiž budete relaxovat a pečovat zároveň. Do lavůrku nebo vaničky napusťte teplou vodu a přidejte pár kapek esenciálního oleje – kůže na nohou pak snáze změkne a vůně vás navíc uvolní.

Dopřejte péči nejopomíjenější části svého těla

Odstraňte ztvrdlou kůži – šetrně, ale důkladně

Po 15 minutách koupele budou vaše nohy připravené na další krok. Nejprve se pomocí peelingu zbavte odumřelých kožních buněk a teprve poté sáhněte po pemze nebo speciálním pilníku na nohy. Oškrabejte ztvrdlou kůži ale nedřete příliš, aby nedošlo k podráždění.

Dopřejte péči nejopomíjenější části svého těla

Nechte kůži odpočívat – a sebe s ní

Jakmile bude ztvrdlá kůže pryč, nesmíte zapomenout na poslední krok – hydrataci. Natřete chodidla hutným tělovým mlékem, jako je NIVEA Výživné tělové mléko Body Milk, oblečte je do jemných bavlněných ponožek a relaxujte. Kůže na nohou krásně změkne a zůstane hebká.

Krásně upravená chodidla se v sandálkách budou vyjímat

  • Nezapomeňte na péči o nehty – ostříhejte je, dokud jsou změklé koupelí a precizně je vytvarujte.
  • Snáze vám to půjde se speciálními kleštičkami – nehty se po nich neroztřepí tak jako s nůžtičkami.
  • Následujte přirozený tvar palce, ale zastřihávejte nehty na nohou vždy podélně, aby vám nezarůstaly do okrajů kůže.
  • Pokud mají nehty sklon se lámat, můžete je dotvarovat skleněným pilníkem.
  • Pak už stačí jen popadnout speciální olej a ošetřit jím nehty i přilehlou kůžičku – s domácí pedikúrou máte pro dnešek splněno!

Tip: Chcete, aby byla vaše chodidla čím dál měkčí? Dopřejte jim pravidelnou hydrataci po večerní koupeli, zalezte si s bavlněnými ponožkami do postele a nechte hydratační krém vstřebat přes noc. Ráno bude ztvrdlá kůže zase o trochu jemnější!


Boty odhoďte – a dopřejte si jemnou masáž

Věděli jste, že na chodidlech se nachází velké množství nervových zakončení? Právě proto je chůze na boso v písku tak příjemná. Dopřejte si jemnou masáž, až budete mít příležitost projít se po čisté pláži nebo čerstvě posečeném trávníku. Prospějete tak nejen svým chodidlům, ale i mysli.