Jak se zbavit hrubé pokožky na loktech

Tipy pro krásné a hladké lokty. Kůže na loktech je obvykle tím nejsušším místem na celém těle. Zjistěte, proč je to tak i jak se proti tomuto jevu dá bojovat.

Proč je pokožka na loktech tak hrubá a nevzhledná?

Zjistěte, co stojí za vysušenou kůží na loktech. Jen tak proti ní můžete začít bojovat.

V čem je tento kousek těla tak jiný?

Hrubou kůži na loktech považujeme za normální, i když neradi. Vůbec to tak ale nemusí být.

Za vysušováním a následnou drsnou strukturou této oblasti může hned několik věcí. Lokty a kůži na nich vystavujeme ohromné zátěži – kolikrát týdně se o ně vsedě nebo vleže opřete?

Dalším důvodem je samozřejmě to, že jde o kůži na kloubu. Denně ruku nepočítaně natáhneme i ohneme a kůže se tím velmi opotřebovává. Řešením je jedině správná péče. 

Co když pokožka na loktech zešediví nebo zčerná?

Tmavší pokožka v oblasti loktů je zcela běžná. Hromadí se tu totiž mrtvé kožní buňky, kvůli kterým je kůže tmavší, často hrbolatá a šupinatá.
Suchou, odumřelou kůži se nebojte odstranit. Pomoci může pravidelný peeling.
Peeling umí doslova zázraky – přečtěte si o něm víc. 

nevhodne oblečeni

Jak jsou příčiny suchých loktů?

Nevhodné oblečení

Zatímco některé látky a materiály jsou pro naši kůži požehnáním, jiné nás mohou pořádně potrápit a pokožku, s níž přichází do kontaktu, vysušovat a jinak dráždit.

Jak jsou příčiny suchých loktů?

Teplo, především to nadměrné

Riziko vzniku hrubé pokožky na loktech se zvyšuje hlavně ve velmi vytopených až přetopených místnostech, kde panuje suchý vzduch. Ten pokožku nadměrně vysušuje.

Jak jsou příčiny suchých loktů?

Klimatizace

I klimatizace může být problém. Stejně jako topení v místnosti, i výměna vzduchu tímto způsobem často narušuje přirozenou vlhkost lidské kůže. Při častějším pobytu v klimatizované místnosti nejprve pocítíte suchost na loktech, později kůže zhrubne.

Jak jsou příčiny suchých loktů?

Příliš mnoho pohybu

Kůži na kloubech vystavujeme mnoha pohybům, aniž bychom si to uvědomovali. Bez těchto pohybů se ale v každodenním životě neobejdeme.
Pokožka na loktech ve studeném vzduchu z klimatizace trpí asi tak jako pokožka na vašich rukou během zimy.

Jak jsou příčiny suchých loktů?

Nedostatečná péče

Jediné, co funguje, je pravidelná a poctivá hydratace pokožky vhodným krémem nebo jiným přípravkem. Vyzkoušejte Krémové tělové mléko Smooth Sensation, které tu nepěknou záležitost na vašich pažích změní v sametově hebkou pokožku, tak jemnou na dotek!

Jak jsou příčiny suchých loktů?

Poškození UV zářením

Suché lokty tak sice nevypadají, ale jsou citlivé a velmi náchylné k poškození UV zářením. Dávejte si na ně proto dobrý pozor při pobytu na slunci. Platí jednoduché pravidlo: Mazat, mazat, mazat!


Tipy, jak se vypořádat s tmavou pokožkou na loktech

Suché lokty jsou možná "normální". Vy je ale mít nemusíte. Se správnou péčí a hydratací můžete mít pokožku krásnou, pružnou a hladkou.

Pokožka, které se musíte zbavit

Pokožka má úžasnou schopnost regenerace. Té staré se zbavíme a ta nová pod ní je nádherná a hebká. Právě stará pokožka je hlavním důvodem, proč lokty vypadají tak nevzhledně. Stačí přitom pravidelná péče a odstranění staré pokožky s odumřelými buňkami a mohou být úplně jiné!

Jak na to? Při každé takové zkrášlovací kúře začněte použitím Rozjasňujícího rýžového peelingu. Po jeho nanesení na lokty (a třeba i na kolena!) pokožku chvíli masírujte a poté ji opláchněte vodou. Tuto masáž si dopřejte třeba jednou týdně, aby byly výsledky opravdu viditelné.

Na pomoc si můžete vzít i masážní kartáč, ale zacházejte s ním v oblasti loktů opatrně, ať si nezpůsobíte víc škody než užitku.

Jak často se zbavovat staré pokožky?

Není nutné odstraňovat pokožku na loktech příliš často – snadno bychom totiž odstranili i pokožku s mladými a funkčními buňkami, což by byla škoda a pokožce by to ani neprospělo. Peeling doporučujeme používat maximálně 2x týdně.

3 důvody, proč pravidelně odstraňovat starou pokožku z loktů

  • kůže bude světlá a na dotyk hebká
  • masáží podpoříte krevní oběh v oblasti loktů
  • zbavíte se nepěkné šedé nebo dokonce černé kůže

Váš nejlepší pomocník? Tělový olej!

Potýkáte se s velmi suchou pokožkou? I v oblasti loktů vám péči usnadní a zpříjemní dobře zvolený tělový olej. Vyzkoušejte Výživný tělový olej Body Oil. Ke kráse a hebkosti vám pomůže obsažený mandlový olej, který dokáže učiněné zázraky!

Hydratace pokožky je to nejdůležitější

Zatímco někdo s pokožkou v oblasti loktů potíže nemá, jinému stačí čas od času s ní zabojovat a některým lidem dává skutečně velmi zabrat. Zvolte si kromě účinného peelingu taky správný přípravek pro hydrataci – třeba Výživné tělové mléko Body Milk, které je speciálně určené pro suchou pokožku. To zajistí hydrataci po 24 hodin od aplikace, ale používat ho můžete samozřejmě častěji. Třeba i pro dobrý pocit.

Nejvhodnější čas pro použití tělového mléka je jednou denně po sprchování a případně i po odstranění starých buněk. Právě po sprše je pokožka otevřenější a dokáže s tělovým mlékem naložit efektivněji.