Strie nebo akné? Chraňte v těhotenství svou pokožku za dva

ZJISTĚTE, JAK PŘEDCHÁZET NEJBĚŽNĚJŠÍM PROBLÉMŮM.

V těhotenství se mění celé tělo včetně pokožky. Některé ženy mají v těhotenství bezchybnou pleť jako mávnutím kouzelného proutku. Jiným ale těhotenství naopak přináší komplikace. Strie, akné, citlivá pokožka, podráždění. Zjistěte, jak vyzrát na tyto nepříjemnosti!

Víte, co vás čeká? Máte z poloviny vyhráno

V případě, že znáte dopady, které může na vaši pokožku těhotenství mít, máte z poloviny vyhráno. Podívejte se na ty nejběžnější problémy a zjistěte, jak jim předcházet a také jakou péči zvolit, pokud se přeci jen objeví.

Pokud budete umět svou pokožku ochránit, můžete potencionální nepříjemnosti omezit na minimum či dokonce některým změnám zabránit. Nejen nastávající maminky, které čekají první děťátko, by měly dodržovat pravidelný režim péče o pokožku před, během i po těhotenství. Například hydratační přípravky totiž mohou dokázat doslova zázraky a vaší pokožce zajistí dokonalé zdraví. Pokud ovšem vaše problémy přetrvávají déle než několik dní, nebo jsou závažnějšího charakteru, potom se raději obraťte na svého lékaře či porodní asistentku.


Zářivá pleť: Patříte mezi šťastlivce?

Zdravím zářící pleť, o které často slýcháte ve spojení s těhotenstvím, není jen nějaká prázdná fráze.  Během těhotenství si ženská pleť udržuje vyšší vlhkost, a proto je tak nádherně zářivá. Přesto i nadále dbejte na dostatečný přísun tekutin a hodně odpočívejte. Pro hebkou pokožku používejte hydratační základ, který pomůže spolehlivě skrýt možné zarudnutí vaší pleti. Vyzkoušejte například NIVEA Výživné tělové mléko Body Milk. Pokud nemáte rády lepkavý pocit po aplikaci tělového mléka nebo nechcete čekat, až se tělové mléko vstřebá, vyzkoušejte NIVEA Výživné tělové mléko do sprchy, které představuje snadnou cestu k hebké pokožce.

Strie v těhotenství: Neminou téměř nikoho

Strie postihují 75 až 90 % těhotných žen. Jak se vaše miminko vyvíjí a váha roste, pokožka se natahuje a objevují se na ní načervenalé, nahnědlé či fialové proužky. Takové změny se dějí především během třetího trimestru a nejčastěji zasahují bříško, poprsí a stehna. I když to bude možná chvilku trvat, těhotenské strie by měly po porodu pomalu mizet

Jejich intenzitu však můžete minimalizovat nejen vtíráním krému proti striím. Pomůže také vtírání oleje či krému s vysokým obsahem vitamínu E do postižených partií. Zpříjemněte si masáž například NIVEA Tělovým olejovým sérem LUMINOUS630, který zároveň pokožku zpevňuje, sjednocuje její tón, intenzivně ji vyživuje, redukuje viditelnost strií a navíc nádherně voní. 

 

Podráždění kůže: Zabírá i obyčejný pudr

S příbytkem na váze může být pokožka v některých partiích podrážděná tím, jak se vzájemně otírá o sebe či o oblečení. Takové podráždění či oděrky se často objevují na vnitřní straně stehen nebo pod prsy. Tam se na zarudlé, vlhké pokožce vytvářejí puchýřky a pokožka se zaněcuje. Aby vaše kůže zůstala chladná a suchá, noste bavlněné oblečení a ze šatníku odstraňte vše těsné. Také pudr pomůže vstřebat jakoukoliv nadměrnou vlhkost.


Svědění a vyrážky: Noste volné oblečení

I když je občasný výskyt vyrážek a svědění během těhotenství běžným jevem, dávejte si pozor na problematická místa, kde tyto problémy přetrvávají a časem se zhoršují. Nošením volného oblečení s vysokým podílem bavlny a používáním tělových mlék a hydratačních přípravků můžete běžné projevy vyrážky či podráždění zklidnit.

Někdy se však mohou objevit vážnější příznaky. Během těhotenství mohou ženy častěji trpět kandidózou, která způsobuje svědění v poševní oblasti. Pokud se u vás objeví nějaké déletrvající místní změny či svědění v této oblasti, okamžitě se obraťte na svého lékaře či porodní asistentku.


Citlivá pokožka: Pečujte víc než obvykle

Čím více se zvyšuje hladina hormonů, tím je pokožka citlivější. Kosmetické a pečující výrobky, které jste dříve pravidelně používala, mohou náhle začít kůži dráždit. Také působení slunečního záření může být pro vaši pokožku agresivnější než obvykle. Nepoužívejte tedy výrobky, které vaši pokožku dráždí, a také teď oželte dlouhé koupele. Dopřejte si pravidelné ošetření hydratačními přípravky a pokožku chraňte vysoce účinnými opalovacími krémy. Spolehlivou ochranu vám poskytne NIVEA Sprej na opalování Sensitive OF 50+, které je navíc bez parfemace, barviv a konzervantů.


Akné: Přípravky vybírejte obezřetně

Během těhotenství dochází díky vyšším hormonálním hodnotám ke zvýšení množství kožního mazu, který si naše pleť vytváří, aby zůstala hebká. V důsledku toho dochází k ucpání pórů a vzniku akné. K čištění takto postižených partií pleti používejte jemné čisticí a hydratační výrobky bez obsahu olejů. Některé výrobky k léčbě akné nelze používat během těhotenství, určitě se tedy o jejich bezpečnosti nejdříve poraďte se svým lékařem.

Trápí vás problém dlouhodobě? Vyhledejte lékaře

Nezapomeňte, že existují i další změny, na které je třeba si dávat pozor. Většina z nich je zcela přirozená a zanedlouho odezní. Pokud však některé z nich nezmizí, nebo vás nepříjemně obtěžují, je vždy nejlepším řešením obrátit se přímo na lékaře.  
Dostatečná hydratace vaší pokožky během těhotenství může dokázat zázraky. Od chvíle, kdy zjistíte tuto úžasnou novinku, po okamžik, kdy svůj uzlíček štěstí držíte v náručí, vás bude NIVEA doprovázet svojí výjimečnou péčí. 

productstage_bg