Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

womans-shoulders-and-arms-header

Luxus s názvem tělový olej: proč ve vaší koupelně nesmí chybět?

Spokojte se jen s královskou péčí – naučte se správně používat tělové oleje.

Nečekejte, až vaše pokožka začne vyžadovat speciální péči. Dopřejte jí to nejlepší pravidelně. Tělové oleje jí dodají nejen dokonalou hydrataci, ale pomohou také s hojením jizev nebo strií. Víte, jak je používat?

V čem jsou tělové oleje tak prospěšné?

Používaly se už ve starověku a dodnes je nemůže nic nahradit. Zjistěte, proč tělové oleje patří mezi nejluxusnější péči o pokožku a jak je správně zařadit do svých rituálů.

Možná ještě nevíte, jak moc potřebujete tělový olej…

Proč byste měla tělový olej používat, když už pokožku hydratujete tělovým mlékem? Je to stejné jako s výživou – čím pestřejší si dopřejete, tím budete zdravější.

To samé platí i v péči o pokožku. Tělová mléka jako NIVEA Krémové tělové mléko Smooth Sensation pokožku sice důkladně hydratují a zvláčňují, někdy ale naše kůže potřebuje posílit opravdu do hloubky. A právě v takovou chvíli by měl na řadu přijít tělový olej.

Zatímco tělové mléko se přes den z pokožky otře nebo se smyje ve sprše, tělový olej, jako je NIVEA Výživný tělový olej Body Oil, se vstřebá i do hlubokých vrstev pokožky a intenzivně je hydratuje a vyživuje.

Jak často byste ho tedy měla používat? To záleží na typu vaší pokožky. Pokud vás trápí opravdu suchá kůže, klidně si olejovou masáž dopřejte každý den. Jestli ale vaší pokožce vyhovují spíš lehká tělová mléka, můžete jí intenzivní olejovou kúru naordinovat jen několikrát do týdne.

V čem se tělový olej liší od jiných olejů?

body oil

Masážní oleje, koupelové oleje, tělové oleje… kdo se v tom má vyznat? Rozdíl je v tom, že masážní a koupelové oleje mají především aromaterapeutické uvolňující účinky, zatímco tělové oleje pomáhají pokožce regenerovat, zpevňují ji a posilují. Na rozdíl od koupelového oleje se také tělový olej nanáší na pokožku až po koupeli.

Proměňte obyčejnou vanu v lázně

báječná koupel

I koupelové oleje ale udělají divy. V minulosti se olejové lázni oddávali jen vyvolení, dnes si ale kvalitní péči o pokožku můžete dopřát i vy. Nezapomeňte se hýčkat. Kdykoliv si chcete dát vanu, nakapejte do vody trochu koupelového oleje. Horká voda pak pokožku tolik nevysuší a kůže bude i po koupeli příjemně vláčná a voňavá.

Ani kapka nazmar: Naučte se olej správně používat

Chcete své pokožce dopřát skutečný přepych? Zahalte ji do hedvábí a hydratujte ji tělovým olejem. I to ale má svá pravidla. Víte, jaká?

5 kroků k dokonalé pokožce

 1. Přece nebudete tělový olej plýtvat na odumřelé kožní buňky… nejprve proto pokožku promasírujte speciálním peelingem nebo kartáčem a odumřelých kožních vrstev se zbavte.
 2. Připravte si tělový olej hned vedle sprchy nebo vany a dejte si příjemnou koupel.
 3. Přesně tak – nejvíce vaše pokožka z tělového oleje vytěží v případě, že ho nanesete těsně po koupeli. Dokonce není ani potřeba, abyste se zcela osušila!
 4. Trápí váš na pokožce jizvy nebo strie? Tak k tomu je tělový olej ideální pomocník. Na problematická místa aplikujte NIVEA Zpevňující tělový olej Q10 plus dvakrát denně a už po 14 dnech uvidíte zlepšení.
 5. I když pokožku důkladně hydratujete večer nebo ráno, během náročného dne se může znovu vysušovat. Neponechejte proto nic náhodě a lahvičku s olejem si pro jistotu přibalte do kabelky.

Pokožku vyživí a také zpevní

enjoying-the-sensation-of-skin-with-body-oil

Věděli jste, že tělové oleje jsou také tím nejlepším receptem na zpevnění pokožky? NIVEA Zpevňující tělový olej Q10 plus spojuje jedinečné vlastnosti oleje ze semen bavlníku, avokádového a makadamového oleje s příznivými účinky koenzymu Q10, a pokožku zpevňuje už za dva týdny. Tato účinná kombinace navíc výrazně redukuje viditelnost strií, sjednocuje tón pokožky a zanechává ji příjemně vláčnou.

Přínosy tělových olejů v 6 bodech

 1. Tělové oleje pokožku do hloubky hydratují a vyživují.
 2. Poradí si i s velmi suchou pokožkou – už po několika použitích bude hebká a zářivá.
 3. Tělové oleje viditelně pomáhají s hojením jizev a strií.
 4. Tělové oleje jsou ideální výživou pro pokožku v těhotenství a pomáhají jí k větší pružnosti.
 5. Účinné látky v tělových olejích zvyšují pevnost pokožky a zpomalují stárnutí.
 6. Při pravidelném používaní po nich vaše pokožka bude krásně hebká a její tón se sjednotí.

Hloubkově vyživená pokožka stárne pomaleji

she-takes-skincare-seriously

Ženy už pro krásu a pomalejší stárnutí udělaly ledacos. Koupaly se v mateřském mléce, v bahně nebo krvi… Ten nejlepší recept ale objevily už ve starověku a od té doby se nezměnil. Tělové oleje pokožku zásobují živinami a vytváří ochrannou vrstvu proti nepříznivým okolním vlivům. Díky tomu si pokožka uchovává svou vláhu a pevnost a pomaleji také stárne.

Jako stvořený pro nastávající maminky

pregnant-woman-in-white-dress

Čekáte miminko? Pak je pro vás jeho zdraví určitě tím nejdůležitějším na světě. Máme pro vás ale jeden návrh – občas si vzpomeňte také na sebe. Pokožka během těhotenství prochází největšími změnami v životě a potřebuje vaši péči. Použití tělových olejů v těhotenství je naprosto bezpečné, pomůže pokožce snáze se přizpůsobit intenzivním proměnám a zmírní viditelnost strií.

background

Vyzkoušejte luxusní péči tělových olejů NIVEA