Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Footcare header

Zpátky do sandálů! Víme, jak po zimě opět získat výstavní chodidla

Nemusíte chodit na pedikúru – své nohy můžete rozmazlovat i doma.

Už čekají, až je zase vytáhnete na sluneční světlo – vaše oblíbené letní botičky! Jenže čím krásnější sandálky máte, tím víc pozornosti se upíná na vaše chodidla. A těmi si přece první dojem zkazit nenecháte. Žádné obavy, nemusíte se potit v teniskách, dokud na vás nepřijde řada na pedikúře. Péči o nohy hravě zvládnete i doma!

I chodidla potřebují pravidelnou péči

Trápí vás taky? Strašák všech letních bot jménem ztvrdlá kůže se nevyhýbá ani těm nejladnějším nožkám. A jediný způsob, jak se před ním ubránit, je pravidelně o kůži na nohou pečovat. Jak na to?

Ztvrdlá kůže na nohou: vaše chodidla má chránit

Když chodíte bosi po trávníku, v písku nebo třeba po podlaze pokryté legem, určitě byste si nepřáli, aby kůže chodidel byla tak tenká a náchylná jako pokožka na zbytku těla. Tvrdá kůže na chodidlech má svá opodstatnění – to ale ještě neznamená, že musí vytvářet půlcentimetrovou nažloutlou vrstvu.

V botách, které jsou nám těsné, tlačí nás v nich pata nebo jsou špatně tvarované, vzniká tření a kůže na nohou se podráždí. Toto podráždění pak dává tělu signál, že je kůže na nohou stále málo odolná a potřebuje zesílit. Problém se ztvrdlou kůží je na světe.

Chraňte svá chodidla péčí

Protection for feet

Jak tvrdnutí kůže na chodidlech zabránit? Odpověď je jednoduchá. Vaše nohy musí cítit dokonalé pohodlí – v botách, které nosíte, i v péči, kterou jim věnujete.

Komplikovaná stavba: Z čeho se naše chodidla vlastně skládají?

  • Lidská chodidla tvoří 19 svalů, 107 vazů a 28 kostí. To je čtvrtina z celkového počtu kostí v těle.
  • Kůže na chodidlech je velice pevná a silná. Chodidla obsahují minimum podkožní tkáně.
  • Nejsvrchnější, ztvrdlou vrstvu nejsou spodní vrstvy kůže schopné vyživovat. Proto se velmi často vysušuje a praská.
  • Pokud je kůže chodidel vystavena neustálému tlaku a tření, rychleji tvrdne, rohovatí a vytváří bolestivé mozoly. K jejich léčbě naštěstí pomáhají speciální chladivé gely a náplasti.
  • Aby ztvrdlá vrstva kůže nevytvářela nevzhledné šupiny, potřebuje hydratovat a vyživit. Až se proto příště budete hýčkat tělovým mlékem, nezapomeňte ani na chodidla – vyzkoušejte třeba NIVEA Osvěžující tělové mléko na nohy Q10, které celé vaše nohy krásně osvěží a zpevní.

Co nevidět odhalíte nejen chodidla, ale skoro celé nožky. Naučte se, jak správně pečovat o suchou pokožku na nohou, a oslňte v každých kraťasech a sukni!"

Domácí pedikúra pro krásná a hladká chodidla

Udělejte si chvilku pro sebe a jemnou péči tentokrát věnujte svým chodidlům.

Krásně upravená chodidla se v sandálkách budou vyjímat

  • Nezapomeňte na péči o nehty – ostříhejte je, dokud jsou změklé koupelí a precizně je vytvarujte.
  • Snáze vám to půjde se speciálními kleštičkami – nehty se po nich neroztřepí tak jako s nůžtičkami.
  • Následujte přirozený tvar palce, ale zastřihávejte nehty na nohou vždy podélně, aby vám nezarůstaly do okrajů kůže.
  • Pokud mají nehty sklon se lámat, můžete je dotvarovat skleněným pilníkem.
  • Pak už stačí jen popadnout speciální olej a ošetřit jím nehty i přilehlou kůžičku – s domácí pedikúrou máte pro dnešek splněno!

Tip: Chcete, aby byla vaše chodidla čím dál měkčí? Dopřejte jim pravidelnou hydrataci po večerní koupeli, zalezte si s bavlněnými ponožkami do postele a nechte hydratační krém vstřebat přes noc. Ráno bude ztvrdlá kůže zase o trochu jemnější!

Boty odhoďte – a dopřejte si jemnou masáž

product-stage-background

Hýčkejte chodidla jemnou péčí NIVEA