Jak pečovat o suchou pokožku na nohou?

Jak správně pečovat o suchou pokožku na nohou?

Co způsobuje vysušování pokožky nohou?

Mnoho lidí nevěnuje své pokožce dostatečnou péči a suchá kůže na nohou je tak častým problémem. Naučte se několik postupů, díky kterým si udržíte nohy hebké a hydratované.

Co způsobuje vysušování pokožky nohou?

Existuje mnoho důvodů, proč mnoho žen bojuje se suchou pokožkou a nevzhlednými šupinkami. Na stavu kůže se často podepisuje celkový životní styl.

Vliv teploty na pokožku nohou

 

Horko, stejně tak jako zima, může mít na stav pokožky vliv a obzvláště kůže na nohou je často náchylná k vysušování, které je způsobené výkyvem teplot. Během letních měsíců jsou nohy jednou z těch částí těla, které nejvíce vystavujeme škodlivému UVA/UVB záření. Oslabená pokožka se pak snadněji vysušuje a může dojít i k jejímu podráždění. Kůže na nohou si ovšem neodpočine ani během zimy. Když si doma topíme, zbavujeme vzduch vlhkosti a narušujeme tím přirozenou hydrataci pokožky. Následkem toho může opět docházet k jejímu vysušování nebo dokonce šupinatění.

Na pokožku dolních končetin má navíc vliv i teplota vašich pravidelných koupelí. Pokud je kůže ve sprše nebo lázni vystavena příliš horké vodě, snadněji se pak vysušuje. Chcete-li, aby si uchovala přirozenou hydrataci, raději se příliš horkým koupelím vyhněte.

NIVEA tipy pro péči o suché nohy

Při péči o pokožku se často zapomíná na suchou kůži na nohou - přitom stačí tak málo. Hydratujte ji a užívejte si pocit hebkosti.

Udržujte pokožku hydratovanou!

Po večerní koupali nebo sprše použijte NIVEA Výživné tělové mléko Body Milk  a nechejte jeho blahodárné účinky působit přes noc. Výjimečné pečující složení s mandlovým olejem a vitamínem E zklidňuje podráždění, i velmi suchou pokožku intenzivně vyživuje, podporuje její přirozenou hydrataci a znatelně redukuje její hrubost.

Dejte sbohem odumřelým buňkám

Dejte sbohem odumřelým buňkám

Pravidelné odstraňování svrchní odumřelé části pokožky je jedním ze způsobů, jak se zbavit nevzhledných šupinek a odkrýt hebkou kůži pod nimi. Použijte tělový kartáč a potom bohatou krémovou péči v podobě NIVEA Krémového tělového mléka Smooth Sensation.

6 tipů, díky kterým vás suchá kůže už nebude trápit

  • Tělové mléko aplikujte vždy ihned po sprchování - snadno se vstřebá a uzamkne v pokožce vlhkost.
  • Pravidelně obměňujte žiletku na holení.
  • Pořiďte si zvlhčovač vzduchu - během zimních měsíců vám doma pomůže udržet Používejte šetrný prací prostředek bez agresivních aromat - předejdete tak podráždění.
  • Dodržujte pravidelný pitný režim a ujistěte se, že vypijete dostatečné množství tekutin.
  • V létě své nohy chraňte před slunečním zářením a používejte krém s účinným UV filtrem.

NIVA Tělové mléko do sprchy - chytré a časově úsporné řešení

Chcete pečovat o svou pokožku, ale potýkáte se s nedostatkem času?  Vyzkoušejte NIVEA Výživné tělové mléko do sprchy a šetřete svůj čas. Mléko naneste na omytou pleť a opláchněte. Pak už stačí jen osušit a můžete se ihned obléknout bez toho, aniž byste čekali, až se tělové mléko vstřebá.