Hadká chodidla

Suchá kůže na nohou: zajistěte si hebká chodidla

Stačí pár tipů a vaše chodidla mohou být zase dětsky jemná.
Pokožku našich nohou velmi namáháme, a proto není divu, že se často vysušuje nebo praská. Věnujte chodidlům péči po celý rok – nebudete se pak muset stydět, až zase sandálky odstartují letní sezónu.

Proč se kůže na nohou tak často vysušuje?

Některé naše návyky zvyšují vysušování pokožky nohou, aniž bychom si to uvědomovali. Jaké jsou nejčastější důvody vysušené pokožky a jak proti ní můžeme naše nohy chránit?

Co způsobuje suché nohy?

Trápí vás suchá kůže na nohou mnohem častěji, než na jiných částech těla? Nejste v tom sami. Pokožka našich nohou je k vysušování velmi náchylná, neboť na spodní části chodidel nemáme žádné mazové žlázy. Pokožka si tak k udržení hydratace musí vystačit s potními žlázami.

Chodidla navíc patří k částem těla, které namáháme nejvíce. Když většinu dne stojíme nebo chodíme, plosky našich nohou na sobě nosí váhu celého těla. Není divu, že je pak pokožka nohou náchylná k vysušování a tvrdnutí.

Abychom nepříjemným projevům námahy zabránili, musíme pokožce chodidel věnovat pravidelnou péči. Mnozí z nás však na spodní část nohou zapomínají. Přitom stačí použít tělové mléko jako NIVEA Krémové tělové mléko Smooth Sensation, které běžně používáme k hydrataci pokožky na zbytku těla.

Hebká pokožka od hlavy až k patě

Suchá pokožka na nohou se časem odlupuje a vytváří nevzhledné praskliny. Abychom v létě bez ostychu mohli nazout sandálky, musíme pokožku hydratovat po celý rok. Jak na to?

Také pokožka chodidel potřebuje péči

Kvůli velké námaze je pokožka na chodidlech sice pevnější, to ale neznamená, že nemůže být příjemně hebká. Tělová mléka jako NIVEA Krémové tělové mléko Smooth Sensation se stejně dobře hodí pro hydrataci chodidel jako pro zbytek pokožky těla. Jak ale docílit toho, aby se tělové mléko do kůže nohou co nejlépe vstřebalo? Ideální je, když ho aplikujete ihned po koupeli.

Po kontaktu s vodou je pokožka nohou příjemně vláčná a lépe vstřebá hydratační látky, které pak o ni pečují po zbytek dne. Čeká vás náročný program a chcete své nohy udržet svěží? Vyzkoušejte NIVEA Lehké tělové mléko Aloe & Hydratation s osvěžujícím složením a příjemnou vůní.

Vyzkoušejte NIVEA péči pro suché nohy

Naše doporučení pro vás