Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

sucha pokožka na loktech

Jak se zbavit hrubé pokožky na loktech

Tipy pro krásné a hladké lokty.

Kůže na loktech je obvykle tím nejsušším místem na celém těle. Zjistěte, proč je to tak i jak se proti tomuto jevu dá bojovat.

Proč je pokožka na loktech tak hrubá a nevzhledná?

Zjistěte, co stojí za vysušenou kůží na loktech. Jen tak proti ní můžete začít bojovat.

V čem je tento kousek těla tak jiný?

Hrubou kůži na loktech považujeme za normální, i když neradi. Vůbec to tak ale nemusí být.

Za vysušováním a následnou drsnou strukturou této oblasti může hned několik věcí. Lokty a kůži na nich vystavujeme ohromné zátěži – kolikrát týdně se o ně vsedě nebo vleže opřete?

Dalším důvodem je samozřejmě to, že jde o kůži na kloubu. Denně ruku nepočítaně natáhneme i ohneme a kůže se tím velmi opotřebovává. Řešením je jedině správná péče. 

Co když pokožka na loktech zešediví nebo zčerná?

mladá žena sedící v posteli

Tmavší pokožka v oblasti loktů je zcela běžná. Hromadí se tu totiž mrtvé kožní buňky, kvůli kterým je kůže tmavší, často hrbolatá a šupinatá.
Suchou, odumřelou kůži se nebojte odstranit. Pomoci může pravidelný peeling.
Peeling umí doslova zázraky – přečtěte si o něm víc. 

Tipy, jak se vypořádat s tmavou pokožkou na loktech

Suché lokty jsou možná "normální". Vy je ale mít nemusíte. Se správnou péčí a hydratací můžete mít pokožku krásnou, pružnou a hladkou.

Pokožka, které se musíte zbavit

Pokožka má úžasnou schopnost regenerace. Té staré se zbavíme a ta nová pod ní je nádherná a hebká. Právě stará pokožka je hlavním důvodem, proč lokty vypadají tak nevzhledně. Stačí přitom pravidelná péče a odstranění staré pokožky s odumřelými buňkami a mohou být úplně jiné!

Jak na to? Při každé takové zkrášlovací kúře začněte použitím Zjemňujícího pleťového peelingu NIVEA. Po jeho nanesení na lokty (a třeba i na kolena!) pokožku chvíli masírujte a poté ji opláchněte vodou. Tuto masáž si dopřejte třeba jednou týdně, aby byly výsledky opravdu viditelné.

Na pomoc si můžete vzít i masážní kartáč, ale zacházejte s ním v oblasti loktů opatrně, ať si nezpůsobíte víc škody než užitku.

Jak často se zbavovat staré pokožky?

ramena-paže-lokty

Není nutné odstraňovat pokožku na loktech příliš často – snadno bychom totiž odstranili i pokožku s mladými a funkčními buňkami, což by byla škoda a pokožce by to ani neprospělo. Peeling doporučujeme používat maximálně 2x týdně.

5 důvodů, proč pravidelně odstraňovat starou pokožku z loktů

  • kůže bude světlá a na dotyk hebká
  • masáží podpoříte krevní oběh v oblasti loktů
  • zbavíte se nepěkné šedé nebo dokonce černé kůže

Váš nejlepší pomocník? Tělový olej!

žena v modrém drží loket

Potýkáte se s velmi suchou pokožkou? I v oblasti loktů vám péči usnadní a zpříjemní dobře zvolený tělový olej. Vyzkoušejte Výživný tělový olej Body Oil. Ke kráse a hebkosti vám pomůže obsažený avokádový olej, který dokáže učiněné zázraky!

Hydratace pokožky je to nejdůležitější

Zatímco někdo s pokožkou v oblasti loktů potíže nemá, jinému stačí čas od času s ní zabojovat a některým lidem dává skutečně velmi zabrat. Zvolte si kromě účinného peelingu taky správný přípravek pro hydrataci – třeba Výživné tělové mléko Body Milk, které je speciálně určené pro suchou pokožku. To zajistí hydrataci po 24 hodin od aplikace, ale používat ho můžete samozřejmě častěji. Třeba i pro dobrý pocit.

Nejvhodnější čas pro použití tělového mléka je jednou denně po sprchování a případně i po odstranění starých buněk. Právě po sprše je pokožka otevřenější a dokáže s tělovým mlékem naložit efektivněji.