Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

typy pleti

Tipy na správnou péči o smíšenou pleť

Jak dosáhnout vyvážené pleti.

Smíšená pleť má tak trochu svou hlavu: Skláda se totiž ze dvou typů kůže: Místy je mastná a v jiných oblastech naopak suchá. Naučíme vás, jak o smíšenou pleť správně pečovat.

Jak se chová smíšená pleť?

Hlavním rysem smíšené pleti je, že v T-zóně kolem čela, očí a nosu je kůže extrémně mastná, na lících je naopak suchá. Při péči o tento typ pleti je důležité myslet na to, že každá oblast má své potřeby.

Jak se chová smíšená pleť?

Smíšená pleť má jeden hlavní rys: Kůže v oblasti T-zóny, která zahrnuje čelo a nos, se mastí více než ostatní obličejové části. Líce jsou naopak příliš suché. Při péči o pleť je důležité myslet na to, že každá obličejová část potřebuje individuální péči. 


Jaké jsou vlastnosti smíšené pleti?

Smíšená pleť získala svůj název kvůli tomu, že se skládá ze dvou různých typů pokožky: Normální až suché kůže a mastné, problémové kůže. 
Pleť v T-zóně má tendenci se více mastit a na povrchu vytvářet nečistoty. To je způsobeno tím, že mazové žlázy v těchto oblastech jsou více aktivní. 

Vyberte si produkty, které jsou vyvinuty speciálně pro váš typ pleti. Díky nim se pokožka začne krásně sjednocovat. 

 

Budete mít smíšenou pleť napořád?

Budete mít smíšenou pleť napořád?

Smíšená pleť se objevuje především v pubertě. Pleť se však časem sjednotí. Obecně platí, že čím více stárneme, tím je pleť více suchá. 

Obnovte rovnováhu vaší pleti

Pokud máte smíšenou pleť a používáte pečující produkty, kůže v T-zóně se bude příliš mastit. V případě, že produkty používat přestanete, pleť v lícní oblasti se začne vysušovat a vy budete mít neustálý pocit napjaté kůže. Ideální volbou je tedy hydratační krém. Ten neobahuje tolik olejů, a proto vyhovuje všem obličejovým částem.

První krok k vyvážené pleti: Čištění

Každodenní čištění smíšené pleti je výzva: T-zóna musí být zbavena mastnoty velmi opatrně, aby nedošlo k tvorbě černých teček a pupínků, zatímco suché oblasti musí zůstat dostatečně hydratované.
1minutová hloubkově čistící maska je ideálním řešením pro smíšenou pleť.   

Je důležité, abyste pleť nečistili více než dvakrát denně – jednou ráno a poté večer. Při častějším používání by se pokožka začala nadměrně vysoušet. 

Tip: Jemně omyjte obličej Osvěžujícím čistícím pleťovým gelem Aqua Sensation, který pleť důkladně očistí a zabrání podráždění. Poté použijte Čisticí pleťové vodu, která udrží pleť dostatečně hydratovanou.

Druhý krok k vyvážené pleti: Péče

Pokud máte smíšenou pleť, je důležité zajistit, aby oblasti T-zóny nebyly příliš mastné a lícní oblasti příliš suché

Tip: Jak toho dosáhnout? Ujistěte se, že používáte lehký krém s nízkým obsahem oleje. Ten aplikujte po celém obličeji, ale zejména v oblasti T-zóny. Abyste své pokožce poskytly tu nejlepší péči, dbejte na to, aby byl krém určený pro smíšenou pleť. Ideální volbou je například Antioxidační denní krém Urban Skin Defence, který pleť hydratuje, ale zároveň ji díky výtažkům ze zeleného čaje a kyselině hyaluronové chrání před mastnotou a pupínky. Pro oblast očí  používejte krém, který je určený přímo pro tuto citlivou část.

Víme, jak se smíšená pleť chová v každém ročním období

Smíšená pleť v zimě

smíšená pleť v zimě

V zimě má pleť tendeci se vysoušet. Je to způsobené nadměrným množstvím teplého vzduchu z radiátorů. Pomoci jí můžeme správnou hydratací

Smíšená pleť v létě

Smíšená pleť v létě

Nezapomínejte na to, že s každým ročním období potřebuje pleť trochu jinou péči.  V létě je smíšená pleť více náchylná na slunce, proto ji chraňte ochrannými přípravky

Make-up pro smíšenou pleť

Málokdy se vám stane, že by make-up vydržel bezchybný po celý den, aniž byste ho musela v půběhu dne opravit? V oblasti T-zóny se pleť rychleji mastí a make-up už pak není tak hezký. Zjistětě, jak vytvořit ten správný make-up pro smíšenou pleť a udržet si oslnivý vzhled po celý den.