NIVEA_BAU_header_uzijte_si_cakani

UŽIJTE SI CÁKÁNÍ A ŠPLOUCHÁNÍ!

PRŮVODCE KOUPÁNÍM VAŠEHO DĚŤÁTKA.

Koupání je příjemná zábava jak pro miminka, tak pro jejich rodiče. A také ideální způsob, jak posílit vzájemné pouto. Navíc koupel představuje příjemné uklidnění a jakýsi rituál před spaním.

Základní tipy pro příjemné koupání

 • V místnosti by mělo být teplo. 
 • Mějte po ruce měkkou a klidně i nahřátou osušku na zabalení miminka po koupání. 
 • Vaničku naplňte vodou jen z poloviny.
 • Teplota vody by se měla pohybovat kolem 36 – 37 °C.
 • Přidejte pár kapek pečující pěny do koupele, abyste předešli vysoušení pokožky miminka. 
 • Miminko ve vaničce stále přidržujte alespoň jednou rukou.
 • Vlásky umyjte až na konci koupání. Miminku by jinak byla na hlavičku zima (hlavička vychladne rychleji než zbytek těla). 
 • Nikdy nenechávejte miminko při koupání bez dozoru!

Jak na koupání miminka krok za krokem

 1. Položte miminko do vaničky. Uchopte jej levou rukou pod levým ramínkem tak, aby mu hlavičku podpíralo vaše předloktí a lehce také podpírejte zádíčka. 
 2. Umyjte miminku obličej. Šetrně otřete miminku očička a pusinku žínkou namočenou v čisté teplé vodě.  
 3. Dovolte miminku cákat. V teplé vodě si miminko možná vzpomene na dobu, kdy bylo ještě v bříšku. Nechte ho šplouchat a kopat nožičkami. 
 4. Vyndejte miminko z vaničky. Miminko stále pevně držte jednou rukou a podpírejte mu zádíčka a paži. Druhou ruku mu položte pod zadeček, zvedněte ho, otočte k sobě a položte ho na předehřátou osušku.   
 5. Osušte miminko. Po koupání miminka milují, zabalíte-li je do nahřáté hebké osušky. Osušte miminko spíše jemnými doteky než otíráním nebo drhnutím osuškou. Nezapomeňte vysušit všechny záhyby a faldíky.  
 6. Ošetřete pokožku děťátka. Ideální chvíle pro hydrataci pokožky je po koupání a osušení, kdy je pokožka miminka stále trošku vlhká. Malé množství dětského olejíčku, např. Pečující olej NIVEA BABY, zahřejte v dlaních a jemně vmasírujte do pokožky miminka.  
 7. Na závěr miminko něžně namasírujte. Jemná masáž je skvělý způsob, jak miminko po veselé koupeli zklidnit. Vede k posílení vašich vzájemných vztahů i k tomu, aby se miminko prostě cítilo příjemně.
Koupání

Masáž podporuje trávení, krevní oběh a fungování imunitního systému. Miminko se při masáži uvolní, uklidní a bude tak lépe usínat i spinkat.