Ten správný opalovací krém

Léto a slunce: Užijte si je zdravě. Se správným opalovacím krémem máte jistotu, že je vaše pleť perfektně chráněná – ať už se opalujete kdekoli a kdykoli. Zjistěte, co vaše pokožka potřebuje, a užijte si léto a slunění beze strachu ze spálení.

Spolehlivá ochrana

Ochrana a péče

Vaše potřeby jsou pro nás na prvním místě. Proto jsme vyvinuli řadu produktů, které vaší pleti poskytují spolehlivou ochranu a tu nejlepší péči. Výrobky NIVEA SUN jsou nejen maximálně účinné, ale jejich používání je i velmi příjemné. Naučte se, jak správně nanášet opalovací krém a jak si užít slunce a nevystavit se riziku.

Dokonalá ochrana

Všechny produkty z řady NIVEA SUN mají takzvanou fotostabilní, světlu-odolnou ochranu. To znamená, že pleť si uchovává svou přirozenou ochrannou bariéru, kterou ještě podpoří výběr správného opalovacího krému.

Pamatujte na to, že opalovací krém se postupně stírá. A to nejen při styku s ručníkem, ale i s pískem, s vodou, nebo když se zpotíte. Proto se vždy po dvou hodinách znovu namažte.

 


Jak správně nanášet opalovací krém

Co znamená ochranný faktor OF?

Ochranný faktor pomáhá určit dobu, po kterou můžete pokožku vystavit slunci a zároveň se nespálit. Přirozená ochranná bariéra pokožky vás před spálením chrání – v závislosti na typu pleti – 5 až 30 minut. Faktor OF pak tento přirozený čas navyšuje. Vynásobte čas přirozené ochrany s faktorem OF a máte počet minut, které můžete bez obav ze spálení strávit na slunci.

Opalovací krém by měl být voděodolný

Voděodolnost výrobků z řady NIVEA SUN testujeme podle standardní mezinárodní metody (metoda COLIPA 2005).

  • Voděodolný opalovací krém si musí po 20 minutách strávených ve vodě zachovat alespoň 50 procent z původního ochranného faktoru OF.
  • Výrobky NIVEA SUN označené jako „extra voděodolné“ (extra water resistant) jsou dvakrát tak účinné. Chrání vás tedy až 4 × 20 minut.

Naneste opalovací krém opravdu důkladně: Poradíme vám, jak na to

Dokonalé ochrany dosáhnete díky správnému a dostatečnému množství přípravku. Nevíte, kolik je „správné množství“? Tady jsou jednoduchá pravidla od NIVEA SUN:

  • Děti ve věku 3 až 5 let namažte množstvím krému na opalování, kde jedna dávka odpovídá 1 až 1,5násobku délky vašeho prostředníčku (doporučujeme například Dětské mléko na opalování), případně použijte 5 až 6 stlačení Dětského spreje na opalování.
  • 6leté až 10leté děti ochráníte nanesením krému v množství, kde jedna dávka odpovídá 1,5 až 2násobku délky vašeho prostředníčku. To je zhruba 7 až 10 stlačení některého z NIVEA Sprejů na opalování (pro děti doporučujeme například Dětský barevný sprej na opalování).
  • Starší děti a dospělí by se měli namazat takovým množstvím opalovacího krému, kde dávka odpovídá délce od zápěstí až ke špičce prostředníčku. Což je zhruba 15 stlačení některého ze sprejů.
 

Jednu dávku použijte na celá předloktí, paže a rozetřete ji až ke krku a na obličej. Dvojitá dávka pak patří na břicho, záda a obě nohy. U dětí do pěti let pak platí, že množství krému na obličej a krk by mělo být dvojnásobné. Nezapomeňte, že vrstvy krému je nutné pravidelně obnovovat.

Dokonale naneseno


Opalovací krém byste měli na pokožku nanášet každé dvé hodiny. Pak také vždy po koupání. A pozor, krém z pokožky mizí i s pocením! Pamatujte i na to, že opětovné nanesení krému neznamená další prodloužení času, který můžete strávit na sluníčku. A velmi důležité je správné a dostatečné množství krému – to je jediný způsob, jak zajistit maximální ochranu. 

 

Při nanášení opalovacího krému nezapomeňte na hůře dostupná místa, jako jsou například ušní boltce nebo chodidla.

Produkty NIVEA SUN? To jsou vysoce účinný ochranný UVA a  UVB systém, voděodolnost a ochrana okamžitě po aplikaci. Navíc jsou dermatologicky testované a schválené.Vše, co byste měli vědět o opalovacích krémech

Co to znamená okamžitá ochrana?

Všechny výrobky NIVEA SUN poskytují okamžitou ochranu – tedy ochranu ihned po nanesení opalovacího přípravku. Co to znamená? Nemusíte na nic čekat a ihned po aplikaci můžete vyrazit na pláž užívat si slunce. Nicméně nezapomeňte krém nanést předtím, než vyrazíte ven. Už během cesty totiž bude vaše pokožka vystavená velkému množství UV záření.

Je možné prodloužit ochranu před sluncem neustálým „doplňováním“ opalovacího krému?

Opětovným nanesením opalovacího krému neprodloužíte jeho ochranný účinek. Maximální délku pobytu na sluníčku určuje hodnota ochranného faktoru (OF). A každé další použití krému (po osušení, plavání atp.) obnoví požadovanou úroveň ochrany, ale neprodlouží ji.

Jaká je trvanlivost výrobků na opalování?

Máte doma ve skříni zásobu opalovacích přípravků z loňského léta? Pak vězte, že neotevřené produkty mívají trvanlivost zhruba 30 měsíců. U otevřených výrobků je doba použitelnosti kratší a najdete ji na zadní straně. Hledejte symbol otevřené nádoby s číslem. Právě toto číslo pak udává, jak rychle byste měli výrobek po otevření spotřebovat. Obvykle jde o 12 měsíců.