Vychutnejte si léto a sluníčko na maximum

Myslete na svou pokožku dřív, než vyjdete ven. Ušetříte si spoustu starostí Světlo a teplo, které nám především v létě slunce dopřává, má pozitivní dopad téměř na všechno a všechny. Je prostě příjemné na něm pobývat, jen musíme vždycky myslet dopředu.

Pokožka a sluneční záření. Jak je spřátelit hned od začátku?

Taková péče o pleť, která zabrání vzniku spálenin a puchýřků, není nijak složitá. Nenechte svou pokožku a pleť napospas slunečnímu záření. Stačí tak málo!

Získejte barvu pokožky a pleti, jakou si přejete. Víme, jak na to!

Zatímco v dávných dobách byla bělostná pokožka považována za symbol dokonalé krásy, dnes už se na její zbarvení díváme úplně jinak. Jakmile vysvitne jarní sluníčko a začne hřát, snažíme se využít každé příležitosti k tomu, abychom získali nádherné, ideálně bronzové opálení, které navíc ještě dlouho vydrží.

Nikdy bychom ale neměli zapomínat na škodlivost UV paprsků, které mohou naši pokožku a pleť poškozovat. Při každém, i sebekratším, pobytu na slunci bychom tedy měli myslet na ochranu proti nim. Zabráníme tím nejen vzniku možných zdravotních potíží, ale i vzniku vrásek, poškození buněk a nakonec i předčasnému stárnutí pokožky.

Tělo při působení slunečního záření začne samo produkovat melanin, který pokožku chrání. Protože jsou ale UV paprsky čím dál silnější, nestačí to.

Najděte si produkty na opalování i na následné zklidnění a zvýraznění nově získaného zbarvení. Budete tak spokojená nejen se vzhledem, ale i se stavem a kondicí své pokožky.

Buďte na sluníčku vždycky v pohodě!

Pokožka se dokáže bránit sama, i tak ale potřebuje pomoc

Opálit se? To chceme během jara a léta všichni. Zvlášť ženy si na krásně bronzovou pleť a pokožku potrpí. Nikdy ale nezapomínejme na to, že světlé typy se neopálí tak jako tmavé typy. Pokud bude žena se světlýma očima a světlými vlasy trvat na sytě bronzové barvě pokožky, nejspíš jí nedosáhne, ani kdyby na sluníčku strávila pořádně dlouhou a nezdravou dobu.

Melanin, který tělo produkuje, se o buňky v pokožce do značné míry postará, každý z nás už se ale určitě někdy spálil a ví, že bez krémů, olejů, mlék a sprejů s ochranným faktorem to zkrátka nejde. Opálení je totiž krásné, mnohem cennější je ale naše zdraví.

Co mají za úkol jednotlivé vrstvy naší pokožky

První vrstva: epidermis

Epidermis je ta vrtsva pokožky, kterou vidíme. Je velmi důležitá pro náš imunitní systém a zároveň je to místo, kde působí ochranný melanin.

Co mají za úkol jednotlivé vrstvy naší pokožky

Druhá vrstva: škára

Pojem si možná pamatujete ze školy, ale už jste zapomněla několik důležitých věcí o něm. Škára je tenčí než epidermis, nedosahuje větší tloušťky než 2,4 mm. Odpovídá za elasticitu pokožky jako celku.

 

Co mají za úkol jednotlivé vrstvy naší pokožky

Třetí vrstva: podkožní vazivo

Poslední ze tří vrstev, ta nejhlubší, tedy podkožní vazivo, má na starosti spojitost buněk. Jejím úkolem je také hospodaření s energií. Stará se například o to, abychom si udrželi potřebné teplo.


Co všechno hrozí při opalování bez potřebné ochrany

Popáleninami, které se mohou rozvinout v puchýře nebo ekzém, problémy způsobené sluníčkem jen začínají. Další komplikace na sebe nenechají dlouho čekat, a ačkoli nechceme malovat čerta na zeď, musíme zmínit i rakovinu kůže.

Popáleniny od slunce

Když svou pokožku a pleť vystavíme UVB paprskům, snadno a rychle si ji spálíme. Po dni stráveném na slunci, který jsme si možná skvěle užili, nám zbyde jen nepříjemný pocit horkosti a popálení. Možná naskáčou i puchýřky, o které rozhodně nestojíte. Hlavně pamatujte, že když se objeví, není radno je propíchávat! Tekutina, která je uvnitř, totiž kůži ochlazuje.

Spálená kůže o sobě může dát vědět už 6 hodin po tom, co se na ní slunce podepíše. Někdy to ale může trvat i 24 hodin. Horší je, že bolestivý stav spálení trvá několik dní. Pokud se každý rok spálíte a neděláte nic pro nápravu, riskujete i zdravotní komplikace, mezi které patří například rakovina kůže. Proto je mnohem lepší věnovat dostatečnou péči pokožce už před tím, než vyjdete ven. 

Strašák jménem rakovina kůže

Jak už bylo řečeno, pokožka se sice do jisté míry dokáže sama bránit slunečnímu záření, nesmíme ale zapomínat na to, že příliš mnoho UV záření poškozuje její strukturu, což může nakonec vést i k rakovině kůže. Proto není radno si se sluncem zahrávat a nechávat pokožku bez ochranného faktoru napospas paprskům. Jakmile nemoc propukne, jen těžko budeme překonávat její následky.

Pamatujte si: Ačkoli rakovinu kůže způsobuje UVB záření, UVA záření vzniku potíží nahrává. 

Chcete, aby vaše pokožka stárla rychleji?

Snem mnoha žen je vypadat krásně a mladistvě až do pozdního věku. A daří se jim to, pokud o svou pokožku a pleť správně pečují. K takové péči patří i ochrana před slunečním zářením, které znamená pro pokožku velkou zátěž – rychleji pak ztrácí svou elasticitu, je už na pohled suchá a drsná a tvoří se na ní vrásky. Bez pravidelného a správného používání prostředků s ochranným faktorem proto můžete vypadat mnohem starší – a to přirozeně nechcete!

Náš tip: Kombinujte prostředky s ochranným faktorem s krémem proti vráskám. Vaše pleť si zachová nádherný a zdravý vzhled mnohem déle než bez náležité péče.

Zákeřné a nepříjemné alergie

Kdo z nás někdy nezažil alergickou reakci? Někteří lidé mají o něco komplikovanější pobyt venku, protože jejich tělo alergickou reakcí odpovídá na přemíru UVA záření, které se opírá do pokožky a pleti, kterou možná znovu zanedbali. Nakonec se může objevit svědivá vyrážka, nebo vznikne dokonce i velmi nepříjemný ekzém. S ním se pak bojuje o dost hůř.

Aby si jara a léta i sluníčka, které k nim patří, mohl užít opravdu každý, vyvinula NIVEA řadu produktů Sensitive Protect pro citlivou pokožku. Vsaďte příště na jistotu a nenechte si ujít jediný krásný den venku!

Nechráníte se před sluncem? Vznik stařeckých skvrn hrozí i mladším ročníkům

Stařecké skvrny. Zní to hrozně a každý se jich děsí, ženy obzvlášť. Objevují se především na těch částech pokožky, které jsou hojně vystavovány slunci a jeho paprskům. Nejčastěji jde o pokožku na rukou a o pleť.

Jde o jasné znamení toho, že jste nedala na prevenci a neaplikovala před pobytem na sluníčku krém nebo jiný prostředek s ochranným faktorem. Nemusí jít nutně hned o „padesátku“, pro všední dny, kdy jdete z práce a do práce, stačí i nižší ochranný faktor. Neměl by ale úplně chybět.

Víte, že téměř 90 % populace s „evropským“ typem kůže má po šedesátce stařecké skvrny? Samozřejmě se to ale netýká jen osob se světlejší pletí, tyto skvrny mohou pěkně potrápit každého. Jde sice „jen“ o záležitost vzhledu, na kráse ale bohužel nepřidávají.

Vyzkoušejte některé z produktů NIVEA s ochranným faktorem. Je zbytečné nechat svou pokožku a pleť vystavenou sluníčku a později se trápit kvůli nevzhledným skvrnám!