Dokonalé čištění pleti

Čištění pleti obličeje ve 3 krocích

Nechte svou pleť dýchat!
Odstranění make-upu, čištění, tonizace a péče: Vytvořili jsme pro vás přehled toho, které výrobky jsou vhodné pro každý z těchto kroků a čemu věnovat zvláštní pozornost v případě suché, mastné a normální až smíšené pleti.

Zbavte vaši pleť každodenní zátěže

Při čištění obličeje odstraníte kromě make-upu také přebytečný kožní maz, nečistoty a odumřelé kožní buňky. Proto je obzvláště důležité čistit vaši pleť důkladně ráno i večer. Čištění pleti ráno je nezbytné, neboť naše pleť během noci regeneruje a po ránu odstraníte odumřelé kožní buňky. Také před spaním je čištění obličeje důležité, aby vaše pleť

Dvakrát denně?

Tyto kroky (jejichž cílem je odstranění make-upu, mazu a nečistot) byste měli dodržovat jak ráno, tak večer, abyste dosáhli těch nejlepší výsledků s nádherně zářivou, čistou a hladkou pletí.

Naučte se správně odstraňovat make-up v oblasti očí

Než půjdete spát, měli byste zbavit vaši pleť každodenní zátěže. A to tak, že odstraníte nečistoty a zbytky make-upu.

Chcete-li odlíčit řasenku, oční stíny a linky, doporučujeme odličovací výrobky, které byly vyvinuty speciálně pro oblast okolo očí a jsou obzvláště jemné k této citlivé pleti.

Který odličovač očního make-upu je pro vás ten nejvhodnější, závisí na make-upu, který jste použili. Jemné oční stíny a linky lze většinou snadno odstranit pomocí nemastných výrobků, zatímco na voděodolnou řasenku byste měli použít takové, které obsahují olej.

NIVEA nabízí řadu výrobků na odličování make-upu pro oblast kolem očí. Jedním z nich je NIVEA Jemný odličovač očí, který je vhodný pro každý typ pleti, neboť má velmi šetrné, nemastné a účinné složení s provitamínem B5. Tímto způsobem lze odstranit i oční make-up rozpustný ve vodě.

 Je-li vaše pleť je o něco náročnější a vyžaduje více péče, doporučujeme NIVEA Odličovač voděodolného make-upu a očí s dvoufázovým složením. Kromě důkladného odstranění make-upu  i mimořádně voděodolné řasenky, díky výtažku z chrpy poskytuje tento odličovač také intenzivní hydratační a dodatečnou péči a ochranu řas. 

Podle typu vaší pleti pro vás máme následující tipy:

Suchá a citlivá pleť

Pro suchou a citlivou pleť  
Jemné čisticí mléko se zklidňujícími účinnými složkami, jako je například NIVEA Jemné čisticí pleťové mléko s mandlovým olejem a Hydra IQ. Vaši pleť důkladně čistí a odstraňuje přebytečný kožní maz. Doporučujeme také NIVEA Zklidňující čistící micelární vodu s dexpanthenolem, olejem z jadérek hroznového vína a speciální technologií micel. Aktivně redukuje 3 známky citlivé pleti (začervenání, napjatou pleť a vysušování), důkladně čistí a hydratuje. 

Pro zralou pleť
Existují speciální čisticí krémy s účinnými látkami proti stárnutí a regeneračním účinkem, například NIVEA Čisticí pleťové mléko proti vráskám Q10 plus. Peelingy s mikrokuličkami odstraňují drobné odumřelé kožní buňky a vy tak docílíte hladšího vzhledu pleti. Pokud však máte suchou pleť, měli byste peeling používat pouze jednou týdně

Jak na čištění pletí - video krok za krokem

Odstraňujte správně make-up na tvářích, nose a čele

Zbývající make-up na tvářích, nose, čele a bradě lze snadno odlíčit pomocí čisticích ubrousků. NIVEA Osvěžující čisticí pleťové ubrousky jsou vhodné pro normální až smíšenou pleť, NIVEA Jemné čisticí pleťové ubrousky pro suchou a citlivou pleť. 

Pro citlivou pleť nabízíme také NIVEA Zklidňující čistící micelární vodu. V jednom kroku intenzivně pleť čistí, odstraňuje řasenku a bohatě hydratuje. Její inovativní technologie micel obklopí částice nečistot, čímž umožňuje mimořádně jemné a zároveň efektivní čištění. 

Náš tip: Pleť obličeje je obzvláště citlivá. Proto byste ji měli čistit šetrně. Je třeba se vyhnout intenzivnímu tření žínkou nebo mytí příliš horkou vodou. Řasenku odstraňujte pomalu a jemně pomocí odličovacích tamponů. Pro snadnější odlíčení make-upu přiložte před odlíčením tampony s naneseným odličovačem očního make-upu na pár vteřin na zavřená víčka.


Jemnost nade vše

Protože pleť obličeje je velmi citlivá, snažte se vyhnout přílišnému tlačení na ručník nebo používání příliš horké vody. Řasenku a další make-up odstraňujte jemně a pomalu za pomoci bavlněného odličovacího tamponu.

Výrobky pro dokonale čistou pleť

Po čištění pleti je dalším krokem tonizace

Čisticí pleťová voda pro dočištění pleti

2. krokem po odlíčení make-upu a vyčištění pleti obličeje je tonizace. Výrobky pro tonizaci pleti odstraňují ve vodě rozpustné látky, jako je pot, nečistoty a zbytky čisticích výrobků. Kromě toho pleť osvěžují. 

Co byste měli vědět: Pro čištění pleti obličeje nepoužívejte pouze čisticí pleťovou vodu, neumí totiž odstranit přebytečný kožní maz. Přehled NIVEA čisticích pleťových vod najdete na našich webových stránkách. Zde najdete také výrobky, které kombinují několik funkcí - jako například čištění a tonizaci pleti, pokud občas potřebujete především rychlé řešení. Při tonizaci dbejte na to, aby čisticí pleťová voda odpovídala specifickým požadavkům vašeho typu pleti! Pokud jste dodrželi tyto tipy, můžete přejít k dalšímu kroku: k péči o pleť.

Posledním krokem je péče

Po čištění a tonizaci je pleť připravena na péči. NIVEA nabízí řadu krémů, masek a sér, z nichž si můžete podle typu vaší pleti, části obličeje, věku a denní doby vybrat ten správný pro každodenní péči.

Přehled 3 kroků čištění pleti obličeje

  • Odstranění make-upu a čištění
  • Tonizace
  • Péče 
DOPORUČUJEME