Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Chraňte svoji pokožku a užívejte si sluneční paprsky

Kam chodí slunce, tam musí UV ochrana

Pečujte o svoji pokožku nejen v létě.

JAK NIVEA SUN CHRÁNÍ VAŠI POKOŽKU PŘED UV PAPRSKY

Pusťte si video, které vám prozradí více.

CO SE SKRÝVÁ ZA UV PAPRSKY

Víte, co znamená minerální a přírodní UV filtr? Prozradíme vám to.

MINERÁLNÍ UV FILTR

NIVEA SUN používá minerální UV filtry, jako je například oxid titaničitý, který chrání kůži před slunečními paprsky tím, že je odráží podobně jako zrcadlo. 

KOMPLETNÍ OCHRANA PŘED UV PAPRSKY

odraz-slunce

UVB paprsky nejen že stimulují tvorbu melatoninu, díky kterému je naše pokožka krásně opálená, ale jsou také zodpovědné za její spálení. Na rozdíl od toho UVA paprsky, ačkoliv je nijak necítíme, mohou způsobit zarudnutí kůže a její předčasné stárnutí. Proto používá NIVEA SUN ve svých opalovacích krémech kombinaci UV filtrů, které pokožku chrání.  

ORGANICKÝ UV FILTR

Kromě filtrů minerálních existují i ty přírodní. Fungují na bázi zeslabení UV záření, které se přeměňuje na neškodné teplo. Abyste se dostatečně chránili před UVA a UVB paprsky, doporučujeme kombinovat oba ochranné filtry. 

Jak správně aplikovat opalovací krém

  1. Ujistěte se, že používáte dostatek krému: Pro dospělého jsou to zhruba 3 čajové lžičky na jednu aplikaci.
  2. Nejdříve krém naneste na části těla: Na krk, ramena, nohy, záda, břicho a obličej.
  3. Nyní opalovací krém rozetřete a buďte důkladní, aby vám neunikla ani kousek (často zapomínáme například na nárty a uši). 
  4. Než se obléknete, nechte krém dobře zaschnout.
  5. Krém doporučuje aplikovat ve dvouhodinových intervalech. Zejména pak po plavání, sušení těla ručníkem nebo ležení v písku, kdy dochází k předčasnému odstraňování krému z pokožky. 
  6. Nezapomeňte použít opalovací krém i na nos, uši, chodidla a ramena! Tato místa jsou velmi náchylná ke spálení. 

Jak se ujistit, že jste nezapomněli na žádnou část pokožky?

Rozetřít opalovací krém na celé tělo může být náročné, zvláště na hůře dostupných částech těla, jako jsou například záda. Proto raději požádejte o pomoc přátele, kteří vám jistě rádi vyhoví. Na oplátku pak můžete vy namazat je. 

4 příčiny, které snižují účinnost opalovacího krému během dne

  • Nadměrné pocení – Ať už zrovna sportujete nebo si vychutnáváte odpočinek po obědě, pot ohrožuje účinnost opalovacího krému, a tudíž snižuje vaši ochranu před sluncem. 
  • Plavání – I když je opalovací krém voděodolný, myslete na jeho opakované nanášení. 
  • Osuška – Vylezli jste z bazénu a chcete se osušit ručníkem? Nezapomeňte poté znovu nanést opalovací krém.
  • Příliš těsné oblečení – Čím větší kontakt má vaše oblečení s kůží, tím rychleji se opalovací krém smývá. Proto volte raději volnější a vzdušné kousky, které jsou v létě i pohodlnější. 
Věděli jste, že se do opalovacích krémů často přidává Oxybenzon? Jedná se o organickou sloučeninu, která však v kombinaci se slunečním zářením může způsobovat alergickou vyrážku nebo akné. Nedávné studie také prokázaly, že právě Oxybenzon je zodpovědný za bělení korálů v mořích. Výrobky NIVEA SUN tuto sloučeninu neobsahuji. Uvědomujeme si totiž, jak důležité je chránit nejen naši pokožku, ale také přírodu.

korály

Octinoxate je podobný Oxybenzonu, ale jeho nežádoucí účinky zatím nebyly prokázány. Avšak jelikož mají tyto dvě sloučeniny podobné vzorce, byly obě zakázány na Havajských korálových útesech. V NIVEA SUN opalovacích krémech proto nenajdete ani Octinoxate.