Vaše pleť, pokožka a vlasy versus dlouhé cestování: Tipy a triky, jak ho zvládnout

Ať už máte před sebou dvouhodinový let, nebo celodenní štreku, je dobré se na to připravit. Tím nemyslíme pořádnou svačinku, ale správnou péči o tělo. Máme pro vás tipy, které vám na cestách zachrání vlasy, pleť i mnohé další.

Pohodlí na první místě: Jak se obléct do letadla?

Náš tip. Pokud máte před sebou dlouhý let, nezapomeňte si do příručního zavazadla zabalit teplé ponožky, jistě se vám na palubě budou hodit!

Cestování může být někdy velmi náročné, zdlouhavá cesta je únavná a kolikrát z ní jsme unavení a rozlámaní ještě další den. Máme pro vás tipy, které vám cestu zpříjemní, ať už se jedná o vhodné oblečení, nebo drobné vychytávky.

  • Myslete na to, že i když letíte na dovolenou v létě a venku je 30 stupňů, v letadle je kvůli klimatizaci chladno. Rozhodně tak nepodceňte množství oblečení, které si vezmete na palubu letadla. Určitě sáhněte po dlouhých rukávech.

  • To poslední, co si při cestování přejete je, aby vás tlačily džíny či upnutá košile. Dejte přednost pohodlí a oblečte si svou oblíbenou teplákovou soupravu. Budete tak mít pohodlí a cesta bude hned o něco snesitelnější.

  • Kromě pohodlného oblečení nezapomínejte ani na pohodlnou obuv. Vyvarujte se podpatkům či sandálům. Na dlouhých letech se vyzujte: Samozřejmě ale myslete na správnou hygienu – žádný z vašich spolucestujících se nechce seznamovat s odérem vašich chodidel.

Máte před sebou dlouhou cestu? Vyhněte se make-upu

Klimatizace v letadle zanechává na pleti pěknou paseku. Jak zmírnit její dopady? Odložte make-up na později a do letadla si na obličej naneste pouze NIVEA Care výživný krém, který pleti poskytne intenzivní výživu a hydrataci, což je přesně to, co na dlouhých cestách vaše pleť potřebuje.

Krém je navíc v praktickém cestovním balení, a tak ho můžete mít při ruce i na palubě letadla. Tam totiž můžete vnášet tekutiny, krémy a gely jen v baleních, které nejsou větší než 100 ml.

Maska na obličej jako nejlepší parťák na cesty

Jestli se na něčem podepíše cestování letadlem, pak to bude vaše pleť. Důsledkem klimatizace má tendenci se vysoušet a po několikahodinovém letu si budete připadat starší o několik let. Lze tomu však částečně zabránit. Jak? Stačí si do příručního zavazadla přibalit NIVEA 10minutovou rozjasňující textilní masku Urban skin.

Nejen, že si na palubě letadla dopřejete příjemný relax, ale vaše pleť bude hydratovaná díky arganiovému oleji a bambuckému máslu. Navíc masku nemusíte oplachovat, stačí její zbytky po sundání vetřít do pleti.

Mimochodem, když už jsme u masek: Nedocenitelným pomocníkem je i maska na oči, která vás odstíní od veškerého dění v letadle a vy si můžete lépe pospat.


Vlasy jako ze žurnálu i při cestování

Náš tip. Přibalte si do kufru NIVEA Suchý šampon. Díky němu budou vaše vlasy během pár vteřin voňavé, hebké a získají zpět svůj objem.

Znáte to, nastoupíte do letadla s krásně natočenými vlnami a po osmi hodinách letu vystoupíte s upláclou slámou, která nedrží tvar. Základem toho, jak se vyhnout #badhairday po přistání, je správná volba účesu.

Zapomeňte na rozpuštěné vlasy. Nejen, že vám polezou všude, ale také mají tendenci se více zacuchávat a mastit. Ideálním řešením na cesty je vysoký drdol (ale ne extrémně utažený!) nebo nízký culík. Vlasy budou sepnuté, ale vy se budete moci pohodlně opřít a relaxovat. Naopak nedoporučujeme copy, které mohou po delší době způsobit bolení hlavy z jejich utažení.


Žádné nateklé nohy a popraskané rty

Možná jste si všimli, že při delších cestách máte oteklé nohy. Je to kvůli hromadění krve. Takové otoky mohou způsobit svědění i bolesti. Je však možné se jim vyhnout.

Pokud vám nohy otékají jen lehce, postačí, když se čas od času projdete po letadle/autobuse, párkrát za hodinu zakroužíte kotníky a budete dostatečně pít. Jestliže vás otoky trápí více, vyzkoušejte kompresní punčochy, které zajistí správný oběh krve a otokům předejdou. Zakoupíte je téměř v každé lékárně či zdravotnických potřebách.


5 #musthaves, která vám zpříjemní let

Hodiny a hodiny sezení na jednom místě jsou únavné, nepohodlné a nudné. Máme pro vás několik vychytávek, které vám cestu zpříjemní!

  1. Cestovní polštářek pod hlavu: Za tuhle věcičku budete vděční nejen vy, ale především vaše krční páteř. Díky cestovnímu polštářku si na cestách pohodlně schrupnete. Seženete ho na internetu, ve zdravotnických potřebách, ale i na letištích.

  2. Stažené filmy nebo knížka: Když se ponoříte do fiktivního světa hlavních postav děje, ani si neuvědomíte, jak rychle čas běží!

  3. Žvýkat, žvýkat, žvýkat!: Při vzletu a při přistání vzniká velký tlak, kvůli němuž nám často zaléhají uši. A to může být velmi bolestivé. Proto si na palubu nezapomeňte přibalit balíček žvýkaček či své oblíbené bonbony. Díky žvýkání vám uši nebudou tolik zaléhat.

  4. Osvěží i očistí: Jestli je jedna věc, která nesmí chybět ve vašem příručním zavazadle, pak jsou to NIVEA Micelární ubrousky v mini balení. Ty vás zachrání, když vaše pleť volá po osvěžení, i když na sebe vylijete kávu.

  5. Hlavně vonět: Věděli jste, že na palubu letadla si můžete vzít kosmetiku do 100 ml? S klidem na srdci si tak můžete zabalit NIVEA Antiperspirant B&W Invisible clear, který má praktické cestovní balení a zachrání vás od nepříjemného pocení a zápachu.