rodina na pláží

Opalování:
Jak se opálit, ale nespálit?


Každý miluje opálenou pokožku.
Musíme ji ale správně chránit Snažíte se krásně opálit, abyste si mohla pocit z bronzově zářivé pokožky užívat co nejdéle, ale přitom se nespálit? Pak vás možná už napadlo, že záleží na přípravcích, které používáte, a na tom, jak často je aplikujete. Máme pro vás několik tipů, díky kterým bude vaše letošní opálení neodolatelné. Jak se tedy správně chránit před sluncem?

Pozor na UV paprsky. Jak se chránit voděodolnými přípravky?

Stejně jako ostatní, i vy určitě každý rok doufáte, že už vás sluníčko nespálí. Co pro to udělat a jak často používat ochranné krémy a jiné prostředky?

Ochrání vás pleťový krém s OF celý den?

Denní krém s ochranným faktorem je vhodný pro každodenní použití. Pokud jste ale celý den na slunci, použijte vždy speciální přípravky na opalování. Jsou voděodolné a déle vydrží.

UV ochrana je pryč dřív, než řeknete „sluníčko“

Abychom se přesvědčili o tom, jak snadné je setřít vrstvu ochranného krému, vzali jsme si na pomoc UV kameru. Díky ní jsme zjistili, jak je pokožka chráněná během pocení, koupání nebo sušení ručníkem. Výsledky nebyly překvapivé ani příliš příjemné.

Jak se mažete opalovacím krémem?

Namazat děti opalovacím krémem není zrovna jednoduché. Udělejte z mazání zábavu a dopřejte svým dětem bezstarostný pobyt na slunci i ve vodě s opalovacími přípravky pro citlivou dětskou pokožku NIVEA Protect & Play.

Jak vůbec krém, mléko nebo sprej nanášet, abyste se nespálila?

Existuje pár jednoduchých rad, které skutečně fungují:

  • Ochranný přípravek naneste na pokožku dřív, než vyjdete ven z domu nebo hotelu na dovolené.
  • Použijte ho dostatek, šetřit se nevyplatí. Ideální množství jsou dvě čajové lžičky krému na každou část těla. 
  • Než se obléknete, nechte přípravek dobře zaschnout
  • Pravidelně ochranu obnovujte - stoprocentně po každém koupání, fyzickém výkonu a pocení nebo po sušení.
  • Nezapomeňte si chránit i místa, na která lidé rádi zapomínají. Jsou to třeba uši nebo šíje.

 

Jak často se mazat krémem nebo používat jiného pomocníka?

O opalování mezi lidmi ještě pořád panuje tolik mýtů! Jako třeba ten, že se v letním dni stačí jednou ráno namazat krémem a tím péče končí. Pravda je ale úplně jiná. I voděodolné přípravky byst měli používat aspoň každé dvě hodiny.

Není to jen plavání, co z vaší pokožky dostává UV ochranu. Je to taky pocení, které k létu patří, nebo sušení ručníkem. Důležité je vědět, že ochranný faktor nemusíte vybírat jen podle toho, jestli se chystáte na sluníčko k rybníku nebo vysoko do hor, ale i podle toho, jak často jste ochotni ho znovu použít. Čím vyšší faktor, tím delší ochrana. Třeba Hydratační mléko na opalování OF 30 vám umožní zůstat na slunci 30x déle než bez jeho použití, aniž byste se spálili.

To nejdůležitější, co potřebujete o výdrži přípravků na opalování vědět

Když se chystáte k vodě nebo na dovolenou, nechcete se na sluníčku spálit. Zabalit krém ale nestačí.
žena sedici v písku

Proti čemu nemají ochranné přípravky šanci

Pocení

Pocení se nevyhneme, zvlášť v horkých slunečných dnech. Když ho zaznamenáte, třeba při procházce městem nebo po pláži, raději vytáhněte svého pomocníka a znovu ho naneste na pokožku.
plavani na zadech

Proti čemu nemají ochranné přípravky šanci

Koupání

Proč bychom je nazývali voděodolnými, kdyby opalovací přípravky neodolaly vodě? Pokud jste si právě tuto otázku položila, možná se spokojíte s jednoduchou odpovědí. Voděodolné výrobky jsou perfektní na koupání a vodní sporty, nejsou ale všemocné a musíte i je aplikovat několikrát denně, abyste dosáhla kýženého účinku.
žena v ručníku

Proti čemu nemají ochranné přípravky šanci

Sušení ručníkem

Sušení a tření pokožky ručníkem, to je nejlepší způsob, jak se ochranného přípravku na pokožce zbavit. Doporučujeme proto každé dvě hodiny a vždy po koupání a usušení znovu aplikovat vašeho malého pomocníka. Třeba Neviditelný sprej na opalování OF 30, který na vašem plážovém nebo jakémkoli jiném letním oblečení nezanechá ani jednu bílou stopu.

Krém, mléko nebo sprej? Co vydrží nejdéle?

Všechny přípravky NIVEA vás budou spolehlivě chránit před UVA a UVB paprsky. Ty voděodolné vydrží o něco déle než ostatní, rozdíl je  obvykle jen v aplikaci.

Teď si možná říkáte, proč tedy existují třeba kuličkové aplikace , jako je Dětské mléko na opalování v kuličce Sensitive OF 50+ nebo spreje, jako je například Hydratační sprej na opalování OF 30.

Zatímco kuličky jsou skvělé, když potřebujete snadno a rychle aplikovat ochranný faktor na své dítko, spreje ocení spíš dospělí, kteří dobře vědí, že v očích by aerosol pálil. Mimochodem - aplikace spreje nemá jen ochrannou funkci. Je to taky velmi osvěžující!

product-stage-bg