Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Tipy
3 Tipy

Pojďte se s NIVEA podívat na další mýty. Jsou některé z nich pravdivé?

  • Když si dám studenou sprchu, tak se nezpotím. To je pravda! Tahle metoda proti pocení funguje ale jen chvíli. Studená voda dokáže zchladit, tělo se ale vrátí ke své původní teplotě během velmi krátké chvilky.
  • Když použiju antiperspirant/deodorant na čerstvě oholenou pokožku, riskuji tím podráždění. Ne tak úplně pravda. Podráždění nezpůsobí antiperspiranat/deodorant samotný, ale nesprávný styl holení. Proto vždy použijte pěnu nebo gel ne holení. Tím svou pokožku ochráníte před poraněním a následným podrážděním po použití antiperspirantu/deodorantu. Každopádně pokud chcete použít antiperspirant nebo deodorant krátce po holení, měl by být bez obsahu alkoholu, jako například NIVEA Kuličkový antiperspirant Protect & Care. Určitě ale po holení vždy chvíli počkejte, než deodorant nebo antiperspirant aplikujete.
  • Deodoranty a antiperspiranty ucpávají póry na povrchu pokožky. Pravda, nebo lež? Všechny deodoranty bez hliníku působí pouze na povrchu pokožky. Neutralizují zde bakterie zodpovědné za zápach. Naproti tomu účinné složky antiperspirantů póry zužují, a tak pomáhají minimalizovat pocení. To zajistí pocit svěžesti bez jakýchkoli negativních dopadů na pokožku, která může stále volně dýchat.