pupínky na obličeji

Co způsobuje pupínky na obličeji a jak se jich zbavit?


PŘÍČINY AKNÉ A RADY, JAK SE S NÍM VYPOŘÁDAT.

Příčiny akné a rady, jak se s ním vypořádat. Pupínky zanechávají jizvy na obličeji i na duši. Kazí nám náladu a snižují naše sebevědomí. Existuje ale řešení. S trochou vhodné péče můžete říct akné sbohem jednou provždy!

Proč vlastně máme pupínky?

Přečtěte si, co způsobuje pupínky na obličeji a jak můžete změnou životního stylu a správným čištěním pleti ovlivnit jejich vznik.
Hormonální změny
5 nejčastějších příčin pupínků

Hormonální změny

Mazové žlázy jsou obzvlášť citlivé na hormonální změny, nejčastěji nás tak pupínky trýzní v období dospívání. Kromě toho můžeme jejich zvětšený výskyt pozorovat také v době po vysazení hormonální antikoncepce, po skončení těhotenství nebo v menopauze.
Dedicnost
5 nejčastějších příčin pupínků

Dědičnost

Akné a pupínky máme mnohdy zakódované už v genech. Často se dědí po rodičích, proto pokud už oni trpěli na pupínky, je velká pravděpodobnost, že vás bude tento problém také pronásledovat.
Agresivní produkty v péči o pleť
5 nejčastějších příčin pupínků

Agresivní produkty v péči o pleť

Při výběru vhodné pleťové péče zohledněte typ pleti i její citlivost. Ideální je, když vyberete jemné přípravky s lehkým složeným, které vaši pleť příliš nezatíží. Vyzkoušet můžete třeba NIVEA Zklidňující pečující micelární vodu, která odličuje, čistí i hydratuje.
Kouření
5 nejčastějších příčin pupínků

Kouření

Že nemá kouření na naše tělo dobrý vliv, můžete pozorovat i na pleti kuřáků. Jejich pokožka je často unavená, bezbarvá a náchylná ke vzniku pupínků. Kouření totiž snižuje krevní oběh a dodává našemu organismu karcinogeny, které vedou k podrážděné pleti.
Léky
5 nejčastějších příčin pupínků

Léky

Některé typy léků mohou způsobovat nebo podporovat kožní problémy – například vznik červených skvrn nebo akné. Pokud máte podezření, že by to mohl být i váš případ, uděláte nejlépe, když navštívíte lékaře.

Pupínky jsou ucpané a zanícené mazové žlázy

 

Mnoho lidí trápí akné jen v určité fázi jejich života, většinou ve věku dospívání. Někdy se ale spolu s pubertou neloučí a provází nás až do dospělosti. 

Jak takové pupínky vlastně vznikají? K malým vlasovým folikulům, které se nacházejí v naší kůži, jsou připojené mazové žlázy. Jejich úkolem je vylučovat maz, aby tak zabránily vysychání pokožky. Když se ale mazové žlázy ucpou a zanítí, začnou se na naší tváři rojit pupínky. Nejčastěji se tato pleťová pohroma vyskytuje v tzv. T-zóně, tedy v oblasti zahrnující čelo, nos a bradu.

Pro dokonalé odlíčení a čištění pleti vsaďte na:

čištění pleti