Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Co způsobuje pupínky

Co způsobuje pupínky na obličeji a jak se jich zbavit?

Příčiny akné a rady, jak se s ním vypořádat.

Pupínky zanechávají jizvy na obličeji i na duši. Kazí nám náladu a snižují naše sebevědomí. Existuje ale řešení. S trochou vhodné péče můžete říct akné sbohem jednou provždy!

Proč vlastně máme pupínky?

Přečtěte si, co způsobuje pupínky na obličeji a jak můžete změnou životního stylu a správným čištěním pleti ovlivnit jejich vznik.

Pupínky jsou ucpané a zanícené mazové žlázy

 

Mnoho lidí trápí akné jen v určité fázi jejich života, většinou ve věku dospívání. Někdy se ale spolu s pubertou neloučí a provází nás až do dospělosti. 

Jak takové pupínky vlastně vznikají? K malým vlasovým folikulům, které se nacházejí v naší kůži, jsou připojené mazové žlázy. Jejich úkolem je vylučovat maz, aby tak zabránily vysychání pokožky. Když se ale mazové žlázy ucpou a zanítí, začnou se na naší tváři rojit pupínky. Nejčastěji se tato pleťová pohroma vyskytuje v tzv. T-zóně, tedy v oblasti zahrnující čelo, nos a bradu.

Jak se pupínků na obličeji zbavit a zabránit jejich dalšímu vzniku?

Nedopusťte, aby vám otravné pupínky snižovaly sebevědomí! Máme pro vás několik jednoduchých rad, tipů a triků, jak se jich zbavit a zabránit jejich návratu.

Správné ranní čištění pleti je základ
Ranní čištění pleti je stejně důležité jako večerní odlíčení. Po probuzení byste měli zbavit pokožku potu, mazu a nečistot, které se na ní usadily v průběhu noci. Ucpané póry totiž mohou vést ke vzniku pupínků. Vyzkoušejte třeba NIVEA Hloubkově čisticí peelingový krém 3 v 1.

Jak léčit akné

Pravidelná denní péče o pleť je součástí každé léčby akné. Pokožku byste měli čistit dvakrát denně, aby se póry zbavily všech nečistot. Dobře zvolená kosmetika může mít na vaši pleť obrovský vliv. Pomůže s odstraněním stávajících pupínků na obličeji a zabrání jejich dalšímu vzniku. Ucpané póry skvěle vyčistí třeba NIVEA Hloubkově čisticí gel Clean Deeper.

Pokud toužíte po krásné pleti bez lesku a ucpaných pórů, máme pro vás řešení. S prachem ulic, částečky nečistot i ucpanými póry si poradí černá rýže, výtažky ze zeleného čaje a přírodní jíl. Tuto účinnou kombinaci můžete použít hned 3x jinak: jako čisticí krém, peeling i vyhlazující a zmatňující masku. To vše najdete v Detoxikačním jílovém čistícím krému URBAN SKIN 3 V 1.

Hydratovat potřebuje i mastná a problematická pleť

Hydratovat potřebuje i mastná a problematická pleť

Po čištění si vaše pleť zaslouží ještě hydratační péči. Tu jí poskytne až na 24 hodin NIVEA Zvláčňující denní krém. Rozšířené póry navíc zjemní a zabrání jejich ucpávání.

5 tipů pro udržení zdravé a krásné pleti

  • Pijte dostatek vody, aby byla vaše pleť dobře hydratovaná.
  • Pleť si nemyjte příliš teplou vodou, vlažná úplně postačí.
  • Obličej nedrhněte ručníkem, vodu z něj jen jemně setřete.
  • Udělejte si čas na odpočinek. Stres může být také zdrojem pupínků.
  • Pravidelně myjte povlaky na polštáře, aby se zabránilo šíření bakterií.

Registrujte se do NIVEA KLUBU a buďte u všeho důležitého jako první

Pro členy NIVEA klubu toho máme mnohem více a chceme si je hýčkat

Co pro vás máme nachystané?

  • NIVEA vzorečky, které budeme zasílat přímo do Vaší poštovní schránky.
  • Klubové soutěže o balíčky hýčkající kosmetiky a dárky NIVEA.
  • Testování nejnovějších produktů NIVEA.
  • Soutěže o balíčky plné vzorečků.
  • A mnoho dalšího...