Jak zklidnit problematickou a suchou pokožku vašeho miminka

TRÁPÍ VAŠE DĚŤÁTKO PODRÁŽDĚNÁ A SUCHÁ POKOŽKA?
Tady je návod pro rychlou pomoc.

Jak u miminka rozpoznat problematickou pokožku?

Podrážděná pokožka se projevuje změnou zabarvení nebo struktury. Mohou to být zarudlá, hrubá, vysušená, šupinatá a někdy i svědící místa kdekoli na těle. Velmi často se podobně podrážděná pokožka objevuje právě okolo úst. Někdy se jí proto říká dudlíková dermatitida. Často ji najdete také za ušima, na tvářích nebo za krkem.

Přečtěte si, jak usnadnit vašemu drobečkovi odvykání od dudlíku a dosáhnout tak klidu bez cumlání.


Používejte jen tu nejjemnější kosmetiku

Pozor. I jemné dětské vlásky potřebují speciální péči: Jemná péče pro jemné vlásky: aby bylo mytí vlásků zábava bez pláče a slziček.

Jako prevence podráždění suché a extra citlivé pokožky děťátka je ideálním řešením NIVEA BABY Pure & Sensitive SOS krém. Speciální složení je kombinací vysoce účinných látek a přináší okamžitou úlevu a zklidnění. Součástí bohatého, výživného krému bez obsahu vody je oxid zinečnatý, který poskytuje pokožce spolehlivou ochranu proti vlhkosti (např. kolem pusinky). Panthenol, organické bambucké máslo a omega 6 mastné kyseliny pokožku zklidňují, zvláčňují a pomáhají předcházet svědění


Vyhněte se produktům s barvivy a alkoholem

Pečující účinky SOS krému potvrdily klinické studie, kterých se účastnili pacienti s atopickým ekzémem. Ti používali SOS krém současně s běžnou terapií. NIVEA BABY Pure & Sensitive SOS krém neobsahuje konzervační látky, alkohol ani barviva a vyhovuje tak potřebám miminek i malých dětí s extra citlivou pokožkou. SOS krém může být samozřejmě používán na problematická místa i u starších dětí nebo dospělých, a proto se určitě vyplatí ho doma mít.


7 tipů pro klidnou pokožku miminka

  • Po dobu kojení omezte alergeny ve svém jídle. Zkuste vyloučit, nebo alespoň omezit čokoládu, kakao, ořechy, citrusy a exotické ovoce.
  • Suchou pokožku miminka mažte dvakrát denně speciálním dětským krémem.
  • Dětské prádlo perte pouze v pracím prášku vhodném pro kojenecké oblečení.
  • Omezte každodenní koupání. Voda totiž smývá přirozenou obrannou vrstvu pokožky.
  • Do koupele můžete přidat pár kapek dětského oleje – zkuste například NIVEA BABY Pečující olej.
  • Pokud se podráždění nelepší, používejte k omývání balenou kojeneckou vodu – ne tu z kohoutku.
  • Ujistěte se, že při přechodu z tepla do zimy jste pokožku děťátka ošetřili vhodným krémem.

Kdy vyhledat pomoc lékaře?

Pokud hlídáte doslova každý krok miminka, a tyto problematické flíčky i tak nemizí, nebo se stav pokožky během několika dní zhorší i přes odpovídající péči, vždy se raději poraďte s dětským lékařem.