Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

deo header

Výběr deodorantu: Který je pro vás ten nejlepší?

Objevte ten, který vám bude vyhovovat na 100 %!

Podle průzkumů používají antiperspirant nebo deodorant pravidelně dvě ženy ze tří. A co vy – dáváte přednost spreji, kuličkovému nebo tuhému antiperspirantu/deodorantu? Jestli chcete zjistit, který bude nejvíce vyhovovat vám, je tento článek přesně pro vás.

Výběr toho správného antiperspirantu/deodorantu?
Nic složitého

Velký přehled antiperspirantů a deodorantů NIVEA. Věděli jste, jak se od sebe liší?

  • Antiperspiranty a deodoranty ve spreji jsou oblíbené už více než 50 let a pro většinu lidí jsou jasnou jedničkou. Jejich velkou výhodou je maximální jednoduchost aplikace. Stačí stisknout tlačítko a všechny aktivní, ošetřující i pečující složky začnou na pokožce ihned působit. Výsledkem je svěží a voňavé podpaží, kterým se budete chtít pochlubit.
  • Hned druhou nejoblíbenější formou je tuhý antiperspirant/deodorant neboli ten v tyčince. Funguje tak, že na pokožce zanechá tenkou vrstvu, která zajistí spolehlivou ochranu a zanechá příjemný pocit suché pokožky bez potu.
  • Další formou je potom kuličkový antiperspirant/deodorant neboli roll-on. Oblíbeností postupně dohání první dva typy, i tak je stále až na třetím místě. Poprvé jsme na něj mohli v regálech obchodů narazit už v 50. letech minulého století. Díky svému praktickému aplikátoru je jeho výhodou rovnoměrné nanášení. A nyní dokonce můžete sáhnout po variantě, ve které nenajdete žádné aluminiové soli.


NIVEA Kuličkový deodorant Fresh & Pure – účinná ochrana bez aluminia

Věděli jste, že NIVEA Kuličkový deodorant Fresh & Pure neobsahuje absolutně žádné aluminiové neboli hliníkové soli? Díky antibakteriálnímu složení navíc také spolehlivě zpomaluje růst bakterií, které jsou zodpovědné za nepříjemný zápach potu. I bez použití hliníku deodorant opravdu funguje.

Přírodní aktivní složky v tomto deodorantu zajišťují jednak jemnou konzistenci typickou pro péči od NIVEA a zároveň nabízejí efektivní ochranu proti zápachu. Nijak nezatěžuje vaši pokožku, takže její povrch může stále volně dýchat!  Pokud vám nevyhovuje kuličkový deodorant, můžete sáhnout po deodorantech ve spreji Fresh & Pure, Fresh Natural, Fresh Comfort nebo Fresh Flower. V nabídce je také deodorant ve spreji pro muže Fresh Active.

Jemná ochrana pro citlivou pokožku

joga

Antiperspiranty NIVEA, jako je například NIVEA antiperspirant Protect & Care, poskytnou až 48hodinovou spolehlivou ochranu a mají speciální jemné složení, které pomáhá pokožku chránit před podrážděním.

Mýty spojené s antiperspiranty a deodoranty

O antiperspirantech a deodorantech mezi lidmi koluje spousta nesprávných informací.Na pár z nich si posvítíme a vysvětlíme si, jak je to doopravdy.

Pot nepříjemně zapáchá, ale jsem díky němu štíhlejší. Je to pravda?

Myslíte si, že pot zapáchá? Není to tak úplně pravda. Pot, který se dostane na povrch pokožky, sám o sobě nevydává žádný zápach ani vůni. Typický pach potu vzniká až ve chvíli, kdy se dostane do kontaktu s bakteriemi, které jej rozkládají. Čím víc se bakteriím daří a čím více se množí, tím je zápach patrnější. Vzhledem k tomu, že v podpaží se bakteriím skvěle daří, potřebuje tato oblast ochranu v podobě antiperspirantu nebo deodorantu. 

A co hubnutí díky pocení? My bychom si samozřejmě přáli, aby to byla pravda! Bohužel i tohle je jen povídačka. Když se potíme, ztrácíme totiž vodu – ne tuk. Váha se hned vrátí na původní číslo, jakmile si dáme něco k pití.

Mýtus číslo tři: Příčinou pocení není jen sport, stejný efekt má také pálivé jídlo. Pravda! Ostré koření nastartuje náš metabolismus a rozpumpuje krevní oběh. Přirozenou reakcí těla na tyto pochody je právě vylučování potu.

Nechávají antiperspiranty a deodoranty skvrny na oblečení?

Black and white

Některé antiperspiranty mohou zanechat stopy na vašem tričku. Nyní ale existuje řada výrobků, které byly vyvinuty speciálně k tomu, aby oblečení neničily. Například výrobky NIVEA z řady Invisible for Black & White chrání černé i bílé oblečení od žlutých skvrn i bílých stop.

Pojďte se s NIVEA podívat na další mýty. Jsou některé z nich pravdivé?

  • Když si dám studenou sprchu, tak se nezpotím. To je pravda! Tahle metoda proti pocení funguje ale jen chvíli. Studená voda dokáže zchladit, tělo se ale vrátí ke své původní teplotě během velmi krátké chvilky.
  • Když použiji antiperspirant/deodorant na čerstvě oholenou pokožku, riskuji tím podráždění. Ne tak úplně pravda. Podráždění nezpůsobí antiperspiranat/deodorant samotný, ale nesprávný styl holení. Proto vždy použijte pěnu nebo gel ne holení. Tím svou pokožku ochráníte před poraněním a následným podrážděním po použití antiperspirantu/deodorantu. Každopádně pokud chcete použít antiperspirant nebo deodorant krátce po holení, měl by být bez obsahu alkoholu, jako například NIVEA Kuličkový antiperspirant Protect & Care. Určitě ale po holení vždy chvíli počkejte, než deodorant nebo antiperspirant aplikujete.
  • Deodoranty a antiperspiranty ucpávají póry na povrchu pokožky. Pravda, nebo lež? Všechny deodoranty bez hliníku působí pouze na povrchu pokožky. Neutralizují zde bakterie zodpovědné za zápach. Naproti tomu účinné složky antiperspirantů póry zužují, a tak pomáhají minimalizovat pocení. To zajistí pocit svěžesti bez jakýchkoli negativních dopadů na pokožku, která může stále volně dýchat.