Osvěžte sebe i svůj šatník!

Originální osvěžující tipy, které hravě zvládnete.

SVĚŽÍ NOVINKA

Svěží novinka

Pro svěží a jedinečný pocit v každém outfitu

Když vám módní trend velí být originální, většinou skončíte jako jedna z mnoha, protože nakonec všichni nosí to samé. Máme pro vás několik jednoduchých vychytávek pro osvěžení vašeho stylu v jedinečný outfit, protože přesně takovou svěžest dokáže každý den zajistit i nový antiperspirant NIVEA Invisible for Black & White Fresh.

Svěží

Tento nový antiperspirant přináší čistou vůni s nádechem zeleného čaje a osvěžujícího ovoce pro příjemný pocit "jako po osprchování".

Neviditelný

Chrání před vznikem nežádoucích skvrn na oblečení. Váš oblíbený černý outfit díky tomu zůstane déle černý a bílý outfit déle bílý.

Sebevědomý

Zbavte se nepříjemného pocitu z nežádoucích bílých pruhů na černých šatech a žlutých skvrn na bílém oblečení v podpaží.

Dlouhotrvající

Zajišťuje spolehlivou ochranu proti pocení až po dobu 48 hodin a propůjčuje dlouhotrvající svěží a čistou vůni.


SVĚŽÍ PROMĚNY

Jak osvěžit look

Super šaty ze starého trička

Osvěžte sebe i svůj šatník. Přeměňte své staré triko v originální šaty na léto!

Návod na originální šaty

Buďte originální! Vytvořte si šaty, které nikdo jiný nemá. 

 

Návod na oživení košile

Jak během chvilky vytvořit z okoukané košile super módní kousek? Mrkněte na DIY návod.


FAQ

Často kladené otázky

CO V ANTIPERSPIRANTECH ZPŮSOBUJE, ŽE SE V OBLASTI PODPAŽÍ NA TMAVÉM OBLEČENÍ ČASTO TVOŘÍ BÍLÉ SKVRNY?
Bílé stopy v podpaží po antiperspirantech jsou způsobeny převážně antiperspiračními složkami - hliníkovými solemi. To jsou účinné látky práškové konzistence, rozpustné ve vodě. Ve výrobcích bez obsahu vody, jako je většina aerosolových sprejů, jsou obsaženy ve formě prášku, a proto jsou pak snadno viditelné na pokožce a tmavém oblečení. I když se hliníkové soli rozpustí ve vodě, jako u většiny kuličkových antiperspirantů, mohou se poté, co se voda vypaří, na tmavém oblečení objevit bílé stopy.

CO ZPŮSOBUJE NAŽLOUTLÉ SKVRNY V PODPAŽÍ NA SVĚTLÉM OBLEČENÍ?
Žluté skvrny se vytváří postupně po každém praní. K tvorbě těchto skvrn přispívají různé faktory: antiperspirační složky, kožní maz a pot usazené v textiliích reagují s vodou a pracím prostředkem. Tato chemická reakce vytváří žlutě zbarvené usazeniny, které zůstávají v textilních vláknech. S každým praním je látka žlutější a více ztrácí pružnost.

PROČ SE TYTO ŽLUTÉ SKVRNY V PODPAŽÍ NA OBLEČENÍ NEOBJEVUJÍ U KAŽDÉHO?
Ve skutečnosti se u každého, kdo používá antiperspiranty, po čase žluté skvrny objeví. Do jaké míry se zažloutnutí projeví, se však u každého z nás liší v závislosti na složení potu a kožního mazu a také na jeho množství. U některých lidí se skvrny vytváří velmi pomalu, proto trvá velmi dlouho, než jsou pouhým okem viditelné. Dalším důvodem může být používání deodorantu bez antiperspiračních složek.

JAK SE MOHU ZBAVIT JIŽ VZNIKLÝCH ŽLUTÝCH SKVRN?
Kyselina citronová nebo kyselina octová mohou skvrny zesvětlit a někdy dokonce úplně odstranit. Pokud se tedy na vašich tričkách žluté skvrny v oblasti podpaží již objevily, můžete se pokusit je odstranit následujícím způsobem: do 5 litrů teplé vody přidejte 10 lžic 25% kyseliny octové nebo 300 ml 5% stolního octa. Další možnost je rozpustit 12 g kyseliny citrónové v 1 litru vody. Tyto přípravky můžete koupit v drogériích a supermarketech. V závislosti na intenzitě skvrn, nechte oblečení máčet v tomto roztoku na cca 12 hodin a poté vyperte. Pozor na barevné a jemné textilie a oděvy s perleťovými knoflíky, které by kyselý roztok mohl poškodit.

Přečtěte si další tipy, jak se zabavit skvrn na oblečení i jak účinně předcházet jejich vzniku.

JAK ČASTO MOHU TENTO ANTIPERSPIRANT POUŽÍVAT?
Antiperspiranty NIVEA Invisible for Black & White můžete používat stejně často jako váš běžný antiperspirant/deodorant.

ZPŮSOBUJE TENTO ANTIPERSPIRANT VĚTŠÍ PODRÁŽDĚNÍ POKOŽKY NEŽ OSTATNÍ ANTIPERSPIRANTY?
Ne, všechny výrobky NIVEA Invisible for Black & White byly samozřejmě před svým uvedením na trh důkladně testovány z hlediska své účinnosti a kožní snášenlivosti. Ve všech testech byly výrobky NIVEA Invisible for Black & White prokázány jako velmi dobře snášené.    

JAK TENTO ANTIPERSPIRANT FUNGUJE PROTI BÍLÝM A ŽLUTÝM SKVRNÁM?
Složení bylo vyvinuto speciálně pro prevenci vzniku bílých stop a zmírnění žlutých skvrn, přičemž stále zaručuje spolehlivou ochranu proti pocení a tělesnému pachu až po dobu 48 hodin. Proti bílým stopám využívá řada NIVEA Invisible for Black & White speciální technologii: hliníkové soli rozpuštěné v emulzi a obalené maskovacími oleji, díky nimž jsou zbytky solí neviditelné. Proti žlutým skvrnám využívají antiperspiranty NIVEA Invisible for Black & White patentované technologie, která obsahuje speciální sloučeninu proti tvorbě skvrn. Tato složka chrání textilní vlákna před proniknutím látek způsobujících žluté skvrny. Skvrny tedy zůstávají na povrchu textilie a lze je tak snáze vyprat.