jak se zbavit celulitidy

Jak se zbavit celulitidy? Chce to trpělivost a péči, ale jde to!


NENECHTE SI ZKAZIT LÉTO – S TROCHOU ÚSILÍ MŮŽE BÝT VAŠE POKOŽKA ZASE HLADKÁ.

Říká se jí pomerančová kůže, a i když to zní spíš jako lichotka než problém, jen málokterá žena ji chce na sobě vidět. Bohužel však celulitida trápí mnohé z nás a často se kvůli ní bojíme svléknout do plavek. Jak se dají její projevy zmírnit?

Fakta místo babských rad

Co přesně celulitida vlastně je, co ji způsobuje a kdo k ní má největší předpoklady?

Jak celulitida vzniká?

K projevům celulitidy dochází, když podkožní tukové buňky vlivem ukládání „odpadních“ metabolických látek zvětší svůj objem a narušují struktury pojivové tkáně (kolagenu a elastinu) v pokožce. Mění se tak síťové uspořádání proteinových vláken, které se „smršťují“ a navenek vytváří nevzhledné hrbolky.

I když je tento proces pokožce přirozený a je zdraví zcela nezávadný, většině žen se vzhled celulitidy protiví a snaží se ji různými způsoby zmírnit. Přestože na ni neexistuje žádný lék, je možné pomocí správné péče hrbolky vzniklé celulitidou částečně vyrovnat.

Nejúčinnější je ovšem jejím projevům předcházet dřív, než se rozšíří do větších ploch na pokožce.
Co ale celulitidu způsobuje? Mezi hlavní příčiny patří:

 • Dehydratace
 • Nezdravé stravování
 • Pomalý metabolismus
 • Nedostatečná fyzická aktivita
 • Hormonální změny
 • Vysoké procento tělesného tuku
 • Genetika

Kde se celulitida nejčastěji projevuje?

Ženy pomerančovou kůži nejčastěji pozorují v oblasti stehen, hýždí, na spodní části břicha a na bocích. Říkáte si, že dokud netrpíte nadváhou, jste před celulitidou chráněné? Ne tak docela. Ačkoliv častěji trápí osoby s nadváhou, projevům celulitidy neuniknou ani štíhlé ženy. Ve skutečnosti ji v nějaké podobě zaznamená 9 z 10 žen.

V ohrožení jsou častěji ženy. Proč?

Dispozice ženského těla s sebou bohužel nesou dvě nepříjemnosti v jedné – jelikož se ženám v oblasti boků a stehem ukládá tuk častěji než mužům, jsou tyto oblasti také častěji náchylné ke vzniku celulitidy. Ženy mají také v pokožce méně pojivové tkáně, a tím pádem je u nich vznik celulitidy pravděpodobnější.

Životní styl a celulitida: jak spolu souvisí?

Neradi si to připouštíme, ale celulitida je s naším stravováním a celkovým životním stylem velmi úzce provázána. Pravidelně sportujete a udržujete si zdravý jídelníček? Pak máte velkou šanci, že se u vás celulitida projeví jen v minimální míře, anebo také vůbec!

Pokud ale naopak nedbáte na svou životosprávu a stresujete se, svítí vám v riziku celulitidy červená. Je prokázáno, že vlivem stresu produkuje naše tělo látky, které ke vzniku celulitidy značně přispívají.

Snadno se to řekne, ale jak máte zůstat klidná, když se na vás doma i v práci valí spoustu povinností? Máme tipy, jak na to – dejte sbohem stresu


Co na celulitidu skutečně platí?

I když celulitida nepříjemně vrásní vaši pokožku, nemusíte se hned smiřovat s tím, že svá stehna budete raději skrývat. S tou správnou péčí lze hrbolatý vzhled celulitidy přinejmenším zmírnit. Jak na to?

Jaké přípravky pomáhají celulitidu redukovat?

Kdyby tak stačilo rozetřít krém a celulitida by byla pryč… Takový přípravek ale bohužel neexistuje. Pokud chcete projevy celulitidy zmírnit, musíte se obrnit trpělivostí, zahrnout svou pokožku důkladnou péčí a odumřelé kožní buňky pravidelně odstraňovat.

Díky pravidelným masážím kůže pomocí speciálních přípravků, jako je NIVEA Zpevňující gel proti celulitidě Q10 plus, začnou i spodní vrstvy pokožky pracovat na obnově svých struktur a celulitida bude po čase méně viditelná.

Jelikož je nedostatečná hydratace jednou z hlavních příčin vzniku celulitidy, pomohou vám k jejímu zmírnění také opravdu účinná hydratační mléka, jako je NIVEA Zpevňující tělové mléko Q10 + vitamín C, a dodržování pitného režimu.

Cesta k hladké pokožce ve 4 základních krocích

 • Několikrát týdně promasírujte pokožku před koupelí tělovým kartáčem, zvýšíte tím cirkulaci krve.
 • Každý den vypijte dostatek vody, abyste celé tělo, včetně kožních buněk, zásobili tekutinou.
 • Pravidelně relaxujte – stres zvyšuje množství toxinů, které se ukládají v pokožce.
 • Používejte produkty speciálně určené pro redukci projevů celulitidy jako je NIVEA Zpevňující gel proti celulitidě Q10 plus.

5 cviků, před kterými se dá celulitida na ústup

Zvedání pánve

Položte se na záda s rukama podél těla a nohy nechte pokrčené. Lopatky držte na zemi, ale celou pánev zdvihněte do vzduchu tak, aby vaše kolena, boky a hrudník tvořily rovnou linii. Zadeček držte stažený a v této pozici chvíli vytrvejte. Poté položte pánev na zem a cvik opakujte.

5 cviků, před kterými se dá celulitida na ústup

Výpady vpřed

Stoupněte si s nohama mírně rozkročenýma a narovnejte záda. Poté prudce vykročte jednou nohou vpřed tak, aby obě vaše kolena svírala 90stupňový úhel. V pozici setrvejte pár vteřin, vraťte se do stoje a vystřídejte nohy.

5 cviků, před kterými se dá celulitida na ústup

Zdvihání na špičkách

Stoupněte si na okraj schodu tak, aby vaše paty přesahovaly přes okraj. Potom se zdvihněte na špičkách a v této pozici chvíli setrvejte. Pomalu se vracejte do původní polohy a zastavte těsně před tím, než vaše chodidla dolehnou na schod. Pohyb opakujte.

5 cviků, před kterými se dá celulitida na ústup

Dřepy

Postavte se s nohama rozkročenýma na šířku ramen a narovnejte záda. Pokrčte kolena tak, aby vaše stehna byla rovnoběžná se zemí, chodila při tom ale mějte celou ploskou na zemi. Poté se pomalu narovnejte a pohyb opakujte. Pokud si chcete cvik ztížit, můžete si do rukou vzít závaží.

5 cviků, před kterými se dá celulitida na ústup

Výstupy

Využijte schod nebo bednu, na kterou se můžete postavit. Stoupněte si před ni a vykročte na ni nejprve jednou a pak druhou nohou. Vraťte první a po ní i druhou nohu zpátky na zem a celý postup dokola opakujte.

Vše je ve zdravé stravě: výživové tipy pro zlepšení celulitidy

5krát zdravější každý den

Detoxikujte organismus a pokožka se celulitidy začne zbavovat sama! Jak na to? Začleňte do svého jídelníčku 5 druhů zeleniny či ovoce každý den – vitamíny v nich obsažené vám pomohou ke krásné pokožce.

Vše je ve zdravé stravě: výživové tipy pro zlepšení celulitidy

Neodbývejte se. V péči, ani ve stravě

Jak se zbavit přebytečného tuku v pokožce? Vaše tělo si především musí být jisté, že není potřeba dělat si zásoby. Právě proto je pravidelný jídelníček v boji proti celulitidě opravdu klíčový. Naučte se přijímat potravu během celého dne a raději než 3 velké porce rozdělte jídlo do 5 malých.

Vše je ve zdravé stravě: výživové tipy pro zlepšení celulitidy

Obiloviny nebo rýže – celozrnné jsou vždycky lepší

Celozrnné pečivo pravděpodobně znáte, ale vyzkoušeli jste už celozrnnou rýži? Má výraznější chuť než ta loupaná a obsahuje spoustu prospěšných živin. Jídlo z celozrnných potravin vás zasytí na delší dobu a v těle se po něm neusazuje tolik tuku.

Vše je ve zdravé stravě: výživové tipy pro zlepšení celulitidy

Slánku raději odložte

Saháte po soli dřív, než stačíte jídlo ochutnat? Pokud se chcete zbavit celulitidy, bude potřeba sůl omezit. Kvůli ní se totiž v kožních buňkách nepřiměřeně hromadí tekutina a nerovnosti kůže jsou pak mnohem více viditelné.

Vše je ve zdravé stravě: výživové tipy pro zlepšení celulitidy

Konec s tuky? Tudy cesta nevede

Dozvěděli jste se, že má celulitida co do činění s tělesným tukem, a chcete se hned všem tučným jídlům vyhnout velkým obloukem? Zastavte. Některé tuky jsou organismu prospěšné – třeba ty v rybím mase, avokádu nebo olivovém oleji. Tělo z nich čerpá důležité živiny, díky nimž pokožka zůstává hydratovaná a snáze se zbavuje škodlivin.

Zasloužíte si masáž! A vaše pokožka také

Důkladná masáž pokožky pomáhá k lepší cirkulaci krve a podporuje lymfatický systém. Díky tomu se z kůže snáze odplavují toxiny a k buňkám se dostává více živin, čímž se urychluje regenerace. Dopřejte si masáž od profesionála, anebo vyzkoušejte NIVEA Zpevňující tělový olej Q10 Multi Power 7 v 1 a promasírujte si pokožku sami doma. Uvidíte, že libovat si bude nejen vaše tělo, ale také mysl. 


REGISTRUJTE SE DO NIVEA KLUBU A BUĎTE U VŠEHO DŮLEŽITÉHO JAKO PRVNÍ

Pro členy NIVEA klubu toho máme mnohem více a chceme si je hýčkat

Co pro vás máme nachystané?

 • Klubové soutěže o balíčky hýčkající kosmetiky a dárky NIVEA.
 • Testování nejnovějších produktů NIVEA.
 • Soutěže o balíčky plné vzorečků.
 • A mnoho dalšího...