Jak se zbavit celulitidy

Chcete zjistit, jak se zbavit celulitidy? Přečtěte si zde všechny tipy a triky, včetně jejích příčin a léčby.

Jak se zbavit celulitidy

Celulitida neboli pomerančová kůže je zcela přirozený a normální jev. Přesto si mnoho lidí přeje vědět, jak celulitidu redukovat, protože se kvůli ní mohou cítit nepříjemně. Níže prozkoumáme, jak vzniká celulitida a jak se zbavit celulitidy na stehnech. Čtěte dále a dozvíte se více.

Proč se celulitida objevuje?

Celulitida vzniká v důsledku toho, že tukové buňky pod kůží tlačí na její povrchovou vrstvu. Jak se tyto tukové buňky hromadí a tlačí kůži nahoru, stahují se dolů vazivová vlákna, která spojují kůži se svaly ležícími pod ní, což způsobuje prohýbání kůže a tvorbu dolíčků.

Tukové buňky a pojivová tkáň jsou v kůži žen umístěné svisle, zatímco u mužů mají křížovou strukturu, což je možná jeden z důvodů, proč se u žen projevují známky celulitidy častěji než u mužů. Pro ženy je také typické rozložení tuku na stehnech, bocích a zadečku, tedy v oblastech, kde se celulitida často vyskytuje

Vědět, jak vzniká celulitida a co ji způsobuje, může být užitečné při pochopení toho, jak se jí zbavit.

Co je to celulitida? A je vůbec možné se celulitidy zbavit?

Nikdo by se neměl stydět za to, že má celulitidu, ani mít pocit že se jí prostě musí zbavit. Celulitida je naprosto normální a je to něco, co se do určité míry projevuje u více než 90 % všech žen (které jsou k celulitidě náchylnější než muži). Celulitida se objevuje, když tukové buňky pod kůží tlačí na pojivovou tkáň, což způsobuje dolíčky na kůži. Vzhledem k tomu, jak celulitida vzniká, je téměř nemožné ji doma zcela odstranit, nicméně existuje několik věcí, které můžete doma udělat, abyste výskyt celulitidy snížili.

Existuje stupnice úrovní celulitidy – mírná, středně těžká, těžká. Čím je stav mírnější, tím je samozřejmě snazší celulitidu redukovat. 

Co způsobuje celulitidu?

Jak vzniká celulitida? Není zcela jasné, co vlastně celulitidu způsobuje a jak se objevuje, ale spekuluje se o tom, že se jedná například o:

HormonyHormony jsou považovány za jednoho z největších původců celulitidy, zejména u žen. S přibývajícím věkem začíná u žen klesat přirozená hladina estrogenu a s nástupem menopauzy se může snižovat i průtok krve pojivovou tkání. Menší průtok krve znamená, že se do buněk dostává méně kyslíku na tvorbu kolagenu, což zpomaluje jejich regeneraci a obnovu. Jelikož jsou pojivové buňky oslabené, je skrze ně více vidět tuk.

Geny


Genetika ovlivňuje například metabolismus člověka, rozložení tuku a krevní oběh – a to vše může přispívat k tvorbě celulitidy. Kvůli tomu jsou někteří lidé geneticky náchylnější k celulitidě než jiní. 

Nezdravý životní styl
Špatná výživa a nedostatek pohybu mohou zvýšit pravděpodobnost vzniku celulitidy. Nezdravý životní styl totiž zvyšuje pravděpodobnost hromadění tukových buněk, jež tlačí na kůži a způsobují na ní dolíčky. Nejen to – i dlouhé sezení ovlivňuje váš krevní oběh a nedostatečný průtok krve omezuje regeneraci a obnovu vašeho těla. Pokud se přejídáte některými potravinami, například polotovary, s vysokým obsahem cukru nebo soli, můžete tím také zvýšit pravděpodobnost vzniku celulitidy.

Špatný krevní oběhZdravý krevní oběh znamená, že dodáváme energii a živiny, které naše buňky potřebují k regeneraci a obnově. Bez dobrého krevního oběhu může naše pokožka zeslábnout, což znamená, že se na ní s větší pravděpodobností objeví celulitida.

Stáří 
S přibývajícím věkem se pokožka stává tenčí a méně pružnou, což také zvyšuje pravděpodobnost vzniku celulitidy. Mnoho lidí začíná pozorovat celulitidu mezi 25. a 35. rokem života. Estrogen má vliv na cévy, takže když začne ubývat, ztrácíte receptory v cévách a na stehnech, což způsobuje snížený krevní oběh, který může vést ke vzniku celulitidy na stehnech.

Stres


Odborníci se domnívají, že jedním z faktorů mohou být i stresové hormony, jako je kortizol. Stres má zásadní vliv na organismus, včetně trávení a jater, a může celulitidu zhoršovat. Stres může způsobit i podpůrné příčiny celulitidy, jako je špatná strava, nadměrné pití alkoholu nebo kouření. Cvičení a správné stravování mohou pomoci snížit hladinu stresu a zároveň jsou skvělou obranou proti celulitidě.

Jak se zbavit celulitidy

způsoby redukce celulitidy

Chtěli byste vědět, jak se zbavit celulitidy na nohou a dalších partiích? Bohužel je téměř nemožné ji zcela vymýtit, aniž byste „šli pod kudlu“. Jak celulitidu zmírnit? To už je trochu jiný příběh a existuje několik věcí, které můžete vyzkoušet, aby byla méně patrná. Přečtěte si naše tipy, jak zmírnit projevy celulitidy: 


1) JEZTE ZDRAVĚ, ABYSTE CELULITIDU ZREDUKOVALINezdravá strava, která je plná toxinů a tuků, podporuje hromadění tukové tkáně pod kůží a přispívá ke vzniku celulitidy. Konzumace velkého množství celozrnných potravin a vlákniny pomůže odstranit toxiny z vašeho těla. Doporučuje se také vyhýbat se nadměrnému množství soli, protože ta může způsobit dehydrataci a otoky, což obojí přispívá ke vzniku celulitidy. Stravování s kalorickým deficitem vám také pomůže spalovat tuky, které mohou přispívat ke vzniku celulitidy.

2) ZŮSTAŇTE HYDRATOVANÍ, ABYSTE REDUKOVALI CELULITIDUNaše tělo je tvořeno téměř ze 60 % vodou a bez ní může být naše pokožka slabší, tenčí a svraštělá. Když je pokožka dehydratovaná, celulitida se projeví s větší pravděpodobností, takže pití velkého množství vody může zlepšit pružnost pokožky, což pomůže celulitidu snížit.        

3) SUCHÉ KARTÁČOVÁNÍ NEBO MASÁŽE KE SNÍŽENÍ CELULITIDY

Suché kartáčování nebo masírování je dobrý způsob, jak podpořit lymfatickou drenáž – proces, který zbavuje tukovou vrstvu nahromaděných toxinů. Suché kartáčování zvyšuje krevní oběh a zbavuje pokožku odumřelých buněk; předpokládá se, že také pomáhá odbourávat tukové usazeniny pod kůží, které mohou mít za následek celulitidu.

Účinným krokem, jak se zbavit celulitidy na stehnech a nohou, může být masáž nebo kartáčování postižených oblastí dvakrát denně, ráno a večer. Před sprchou nebo koupelí použijte suchý kartáč – pevným kartáčem přejíždějte po suché pokožce malými, krouživými pohyby. Po sprše nebo koupeli použijte tělové mléko nebo hydratační krém, abyste dosáhli co nejlepších výsledků. 

Před koupelí či sprchou nebo po ní si můžete oblast sami masírovat, což stimuluje lymfatický systém a může zlepšit celkový vzhled a tonus pokožky. K vyživení pokožky použijte oleje nebo oblíbené tělové mléko. Masírujte směrem zdola nahoru a snažte se o krouživé pohyby.


4) HODNĚ CVIČTE, ABYSTE ZMÍRNILI CELULITIDUChcete-li vědět, jak se zbavit celulitidy na stehnech a jak se zbavit celulitidy na nohou, ujistěte se, že co nejvíce cvičíte spodní část těla – i kdyby to mělo být jen 20 minut několikrát týdně. Pravidelné cvičení vám pomůže zvýšit krevní oběh a spalovat tuky – obě tyto věci vám pomohou zbavit se celulitidy.

5) CHCETE-LI SNÍŽIT CELULITIDU, NOSTE MÉNĚ ČASTO TĚSNÉ OBLEČENÍ

 

Příliš dlouhé a časté nošení kompresního oblečení může omezit náš krevní oběh, což znamná, že se s větší pravděpodobností objeví celulitida.

6) POUŽÍVEJTE KRÉM NA ZPEVNĚNÍ POKOŽKY, ABYSTE REDUKOVALI CELULITIDU
I když je příčina celulitidy hlubší než jen v kůži, může její výskyt ještě zhoršit slabá, povadlá a nedostatečně vyživená pokožka. Nedostatek kolagenu v pokožce může znamenat, že bude slabší a že s větší pravděpodobností umožní tuku, aby se protlačil. Zkuste použít náš NIVEA Zpevňující gel proti celulitidě Q10 Multi Power 5 v 1, který zpevní pokožku a sníží výskyt celulitidy během 3 týdnů.

7) VYHNĚTE SE STRESU
Klíčovou roli při vzniku celulitidy hrají hormony, přičemž estrogen není jediným viníkem. Důležitým nástrojem je naučit se zvládat stres. Stres způsobuje zvýšení hladiny kortizolu, který podporuje vznik celulitidy. Naučit se zvládat stres a snížit tak hladinu kortizolu vám může pomoci zbavit se celulitidy na nohou a v dalších oblastech. 

ženské nohy ve vzduchu

8) VYČISTĚTE SI POKOŽKU
Používání tělového peelingu na celulitidu na stehnech nebo nohou může odstranit odumřelé kožní buňky a stimulovat krevní oběh, což může pomoci snížit výskyt celulitidy.


9) VYHÝBEJTE SE SLANÝM POTRAVINÁM
Slané, tučné a sladké potraviny mohou přispívat ke vzniku celulitidy na nohou tím, že se v našem těle budou hromadit tukové buňky, které mohou způsobovat záněty. Vysoce slané potraviny mohou podporovat otok tkání, což může způsobit, že se celulitida po slaném jídle jeví horší.

Jak se zbavit celulitidy na stehnech & Jak se zbavit celulitidy na nohou

Stehna a zbytek nohou jsou na celulitidu obzvlášť náchylné. Mnoho žen ji bude mít po pubertě – a nemá to nic společného s váhou. 

Stimulujte lymfatický systém
Pomalý lymfatický systém může celulitidu způsobit nebo ji zveličit. Tady nastupuje na řadu tělový kartáč nebo peeling.  Masáž exfoliátorem nebo jemné kartáčování dané oblasti může pomoci stimulovat krevní a lymfatický systém. Abyste se dočkali změny, je třeba tuto činnost provádět pravidelně. 
Jezte hodně zeleniny 
Ke zmírnění celulitidy na stehnech a nohou přispěje také konzumace zelené listové zeleniny a to, se že se budete vyhýbat zpracovaným potravinám a alkoholu.  

REDUKCE CELULITIDY DÍKY ZPEVNĚNÍ POKOŽKY S NIVEOU

Naše krémy sice dokážou s vaší pokožkou dělat zázraky, ale celulitida není vyloženě kožní problém, takže ji nedokážou vymýtit. Přesto naše výrobky NIVEA Q10 pomáhají posilovat a zpevňovat pokožku a snižovat tak výskyt celulitidy. Vyzkoušejte náš NIVEA Zpevňující tělový krém Q10 Multi Power 4 v 1, který poskytuje kompletní péči o pokožku, vypíná ji a působí proti celulitidě.

Cvičení a péče o celulitidu – Přírodní léčba celulitidy

Nosit v létě šortky nebo pěknou sukni je zábava jen napůl, pokud jsou na nohou vidět obávané důlky. Proto se s celulitidou vypořádejte včas: Dostaňte své nohy a zadeček zpět do formy díky speciálně přizpůsobenému cvičebnímu programu a těmto radám ohledně péče, které vám mohou pomoci s tím, jak celulitidu redukovat.

CELULITIDA: ZDE JE NÁVOD, JAK SE ZBAVIT CELULITIDY A VYHLADIT POKOŽKU:

– Pro mnoho žen je boj s celulitidou skutečným problémem.
– Nepříjemné dolíčky nezmizí přes noc. Začněte s programem proti celulitidě již v zimě, aby vaše pokožka byla před plavkovou sezónou opět krásná.
– Jízda na kole, běhání a stepper jsou vašimi spojenci na cestě za hezčí pokožkou. Cvičení totiž nejen zpevňuje svaly, ale také vyhlazuje pokožku.
– Speciálními opatřeními proti celulitidě podpoříte zpevnění tkáně: Naše řada NIVEA Q10 má zpevňující a posilující účinek.
– Kofein zvyšuje odolnost vnější vrstvy pokožky. Peeling s kávovou sedlinou také čistí a stimuluje oběh v buňkách.
– Sprchujte se střídavě studenou a teplou vodou. Při použití studené vody se cévy stahují a v teplé vodě se pak rozšiřují. Tím se podpoří cirkulace krve a tkáň se zpevní.
– Zaměřte se na postižené místo – to může být například celulitida na stehnech nebo celulitida na nohou – pomocí sprchové hlavice, abyste ji ještě více stimulovali. 

TRIKY NA ZPEVNĚNÍ POKOŽKY – VÁŠ AKČNÍ PLÁN PROTI CELULITIDĚ
– Masáže zlepšují krevní oběh a stimulují lymfatickou soustavu. Masírujte si pokožku zadečku a nohou exfoliační rukavicí nebo kartáčem proti celulitidě. 
– Pozor na křečové žíly: Před jejich ošetřením byste se měli poradit se svým praktickým lékařem.
– Přibližně jednou týdně si dopřejte zásaditou koupel, která pročistí a detoxikuje celé tělo. Do vody ve vaně přidejte asi čtyři polévkové lžíce alkalické soli a věnujte čas tomu, abyste si užili léčivý účinek koupele. 
– Naše pokožka je odrazem našeho těla. Pokud jsme zdraví, vyzařuje to z našeho nitra. Pokud jíme dostatek vitamínů a vyváženou stravu – je to znát! Bojujte proti celulitidě zevnitř konzumací potravin s nízkým obsahem soli. Sůl absorbuje vodu v těle, což má za následek nadýmání tkáně. Místo toho si tedy jídlo ochucujte aromatickými bylinkami.
– Zelenina bohatá na draslík, jako je brokolice, luštěniny či špenát, také zajistí odplavení přebytečné tkáňové tekutiny.

ZPEVNĚTE SI POKOŽKU I PŘI SPRCHOVÁNÍ
Váš program na zpevnění pokožky začíná ráno, když jste ve sprše. Používejte sprchový gel nebo hydratační přípravek do sprchy, který je určený k vypnutí a tonizaci 

PRAVIDELNÉ CVIČENÍ – NEJLEPŠÍ ZPŮSOB, JAK BOJOVAT PROTI CELULITIDĚ

Cvičení posiluje svaly a spaluje tuk. Vyhlaste válku celulitidě tím, že se budete hodně hýbat.
– Jak se zbavit celulitidy na stehnech a nohách
Vzhled celulitidy lze zmírnit několika jednoduchými cviky – pokud se jim budete důsledně věnovat. I když se celulitida může objevit na každém, dokonce i na těch, kteří pravidelně cvičí, může cvičení pomoci zpevnit konkrétní oblast, kde máte celulitidu; obvykle nohy, zadek a břicho. Vyzkoušejte následující cviky, které vám pomohou tyto oblasti zpevnit:


Vše, co potřebujete, je podložka na cvičení. Lehněte si na záda a dejte nohy nahoru. Pokrčte obě kolena do pravého úhlu a nechte mezi nimi prostor na šířku dlaně. Nyní zvedněte boky a jednu nohu natáhněte dopředu. Pomalu počítejte do deseti a pak nohy vyměňte. Pouhých deset pravidelných opakování tohoto cviku každý den znatelně změní vaši postavu a vzhled pokožky. Pevnější horní část stehen: Lehněte si na bok na cvičební podložku a mírně pokrčte spodní končetinu. Nyní narovnejte horní nohu a s výdechem ji zvedněte. Krátce ji podržte ve vzduchu a s nádechem ji opět spusťte. Po 20 opakováních vyměňte strany.

Následující formy cvičení vám také mohou pomoci zbavit se celulitidy:
– jóga,
– aerobní cvičení, jako je běh nebo jízda na kole,
– HIIT – vysoce intenzivní intervalový trénink – zvyšuje tepovou frekvenci a pomáhá spalovat více tuků,
– silový trénink – včetně dřepů a výpadů a posilování s činkami."