V módě je hladká pokožka: Jak na holení hrudníku, zad nebo intimních partií?

Holení není věda. Tohle je nejsnazší cesta k hladkému tělu. Ve zlaté éře diskoték neexistoval snad typičtější symbol mužnosti než hustě zarostlý hrudník. Čím chlupatější, tím lepší. V současné době však image jeskynního muže neslaví veliký úspěch. Vkus se zkrátka mění a současné mužské ikony – ať už se jedná o fotbalisty, muzikanty, nebo herce – mají pokožku hladkou jako miminko.

Hladký hrudník

Většina žen dnes sní o tom, jak svou hlavu složí na hladkém vypracovaném hrudníku. Pokud potřebujete zkrotit jen pár rozmařilých chloupků, je holení nejběžnější a nejjednodušší cestou. Abyste předešli podráždění, je vhodné nežádoucí porost vždy nejdříve zkrátit a teprve poté ho zcela odstranit. Zapomeňte také na rychlé oholení „na sucho“ a vždy svou pokožku nejprve změkčete. S tím vám pomůže Pěna na holení Protect & Care, které pokožku na holení připraví, takže nebude zarudlá a podrážděná. Bezprostředně potom použijte ještě tělové mléko. Díky němu bude pokožka hydratovaná a vyživená.

Patříte mezi ty, jejichž porost připomíná hustý mech? Možná pro vás prosté oholení nebude tím nejlepším řešením. Tmavé a husté chlupy jsou totiž viditelné i po důkladném oholení a pokožka pod nimi je navíc často náchylná k podráždění, oděrkám, zarůstání či vzniku infekce. Za pár dní se navíc můžete „těšit“ na dorůstající porost doprovázený nepříjemným svěděním.  

Naštěstí existuje mnoho salónů, které se specializují na pánskou depilaci. Navzdory obecně rozšířeným mýtům není tento zákrok tolik bolestivý – pokud zvládnete bolest svalů po vydatné posilovací sérii, zvládnete hravě i depilaci.                                        

Úspěšná depilace však není jen o rychlosti a technice provedení, ale také o tom, jak o svou pokožku budete po zákroku pečovat. Pokud netoužíte po vyrážce či zarudnutí, odpusťte si v následujících 24 hodinách horkou sprchu či koupel, saunu, plavání v chlórované vodě, ale i zvýšenou fyzickou námahu. Po depilaci zůstávají totiž póry rozšířené, a pokožka je tak náchylnější k podráždění.


Depilace zad a ramenou

Zatímco zarostlý hrudník si občas své fanynky najde, chlupatá záda a ramena si je hledají jen velmi těžko. Holení zad je bez cizí pomoci téměř nemožné a chloupky navíc rychle dorůstají. Depilace zad vás zbaví porostu na čtyři až šest týdnů, existují ale i další metody, například tzv. permanentní depilace. Mezi nejmodernější a nejúčinnější patří laserová a světelná pulsní (IPL) depilace, které dramaticky sníží další růst chlupů a většina mužů též tvrdí, že nejsou vůbec bolestivé.

Ani ošetření laserem nebo IPL však nezasáhne všechny chlupy najednou, a budete tak muset absolvovat více ošetření za sebou. Tento proces je také poměrně finančně náročný, pokud se však do něj rozhodnete investovat, rozhodně nebudete litovat.


Holení intimních partií

Holení intimních míst u mužů už dávno není tabu. Hladké oholení je nejen estetičtější, mnoho mužů navíc zjistí, že oproti hustému porostu je také daleko pohodlnější. Zejména, když teploty venku sahají ke třicítce. 

Citlivá pokožka intimních partií však vyžaduje speciální péči. Nešetrné zacházení může vyústit v podráždění nebo nepříjemné zarůstání chloupků. I v tomto případě se vyplatí chloupky nejprve zkrátit a před oholením pokožku důkladně navlhčit a změkčit. Šetrný holicí přípravek jako Pěna na holení Protect & Care s aloe vera vaši pokožku ochrání před pocitem pálení nebo zarudnutím a zanechá ji příjemně hebkou.


Oholené nohy u mužů

Navzdory rozšířenému názoru nemá holení nohou profesionálních cyklistů nic společného s aerodynamikou. Ve skutečnosti neexistují žádné vědecké studie, které by dokazovaly, že oholená noha prosviští vzduchem rychleji než neoholená. Jediným reálným důvodem pro holení nohou je snížení rizika tzv. silničního lišeje při nehodách a následném čištění ran. Chlupy ošetření nejen znesnadňují, ale navíc vám připraví další krušné chvilky při odstraňování náplastí.

Není však nad to cítit se jako skutečný sportovec. V přiléhavém dresu a s hladce oholenýma nohama se z vás stane šampion každého závodu. Pokožka na nohou navíc není příliš náchylná k podráždění. S Pěna na holení Protect & Care nebo se speciálním balzámem po holení tak proceduru hravě zvládnete při ranní sprše.