holení vousů

PLNOVOUS, KNÍREK, BRADKA: ZJISTĚTE, JAKÁ ÚPRAVA VOUSŮ JE PRO VÁS TA PRAVÁ

Co je aktuálně trendy a jak si holit vousy? Mít strniště jako Beckham, plnovous ve stylu DiCapria nebo hladké oholení po vzoru Dwayna Johnsona? Podíváme se na to, co je zrovna v kurzu a poradíme vám, jak na dokonalé oholení bez kapky krve.

Vousy jako módní doplněk

Nejedná se o žádný vtip. Vousy opravdu často slouží jako módní doplněk. Ať už si zakládáte na vzhledu drsňáka, nebo denně nosíte obleky, vousy vždy podtrhnou váš charakter. Vyplatí se o ně tedy správně pečovat. Buď si můžete zajít na sklenku whiskey do některého z vyhlášených barbershopů, kde se o vás (a vaše vousy) profesionálně postarají, nebo vzít do ruky strojek, nůžky a postavit se výzvě.

Zastřihovač vousů je základ

Dnešní trh nabízí nepřeberné množství různých strojků na zastřihování vousů. Jak si ale vybrat ten správný a na co se při výběru zaměřit? V první řadě si rozmyslete, jestli chcete pouze zastřihovač vousů nebo i vlasů. 

Zastřihovač by měl mít několik vyměnitelných hřebenů, nastavitelnou délku střihu a více přednastavených délek. V dnešní době už by měly zastřihovače hravě zvládnout i zastřižení nosních a ušních chloupků. Také si všímejte toho, jak dlouho trvá nabíjení a jak dlouho vydrží následně stroj nabitý. A pokud chcete vzít při jednom s vousy i vlasy, pořiďte si rovnou zastřihovač vlasů a vousů.

Klasika, která nestárne: Dokonale hladká pleť

Netroufáte si na experimenty a patříte spíš k vyznavačům klasiky? I „klasické“ holení se ale musí umět.

NA CO SI DÁT PŘI HOLENÍ VOUSŮ POZOR A JAKÉ PŘÍPRAVKY POUŽÍVAT?

  1. Hydratujte. Než se pustíte do samotného holení vousů, opláchněte obličej několikrát teplou vodou. Případně nahřejte teplým ručníkem. Vousy se změkčí a holení bude příjemnější.   
  2. Použijte pěnu na holení. Abyste předešli poškrábání břity a podrážděné pokožce, použijte NIVEA Pěnu na holení Deep. V ní obsažené černé uhlí vaši pleť ochrání. 
  3. Zkontrolujte břity. Holení se tupou žiletkou – to je zážitek, který si rádi odpustíte a měli byste se mu obloukem vyhnout. Nejen, že to není nic příjemného, holení dlouho trvá, ale zároveň si zbytečně podráždíte pleť. 
  4. Jemné a plynulé tahy. Vyvarujte se zbrklému a tvrdému holení. To by vedlo akorát ke krvavým škrábancům a vašemu vzteku. Plynulé a jemné tahy jsou to, oč tu běží. 
  5. Břity oplachujte. Předcházejte ucpávání žiletky a pravidelně ji umývejte pod tekoucí vodou. Ta by ale neměla být extrémně horká, protože právě horká voda břity tupí.  
  6. Po i proti směru růstu. Že by se mělo holit pouze po směru růstu vousů? Tak to tedy ne! K dokonalému oholení se potřeba se holit po i proti směru růstu. 
  7. Použijte vodu po holení. Zarudlá a podrážděná pleť je to, co rozhodně nechcete. Použitím NIVEA Vody po holení Deep podráždění a napnuté pokožce po holení předejdete. Navíc krásně voní! Máte-li citlivější pleť, sáhněte po Balzámu po holení Protect & Care s aloe vera a provitamínem B5. 

Náš tip: Vyzkoušet můžete také holení vousů s napářkou. Díky páře se vousy změkčí a žiletka po nich snadněji sklouzne. Navíc je to blahodárné i pro vaši pleť. Rozšíří se vám totiž póry a uvolní se přebytečný kožní maz. Stačí nahřát obličejový ručník (můžete použít napařovák na knedlíky). Jakmile bude ručník dostatečně vlhký, nechte ho chvilku vystydnout na přijatelnou teplotu a přiložte na pokožku na zhruba 1 minutu. Tento postup opakujte čtyřikrát. Poté vousy oholte žiletkou.

Strniště nikde nevyjde z módy

strniště nikdy nevyjde z módy

Pokud bychom měli říct jednu věc, která rozhodně nikdy nevyjde z módy, bude to strniště. Nejen, že zeštíhluje obličej a vypadá mužně, ale dodá vám nedbalý sexy vzhled, na kterém ženy můžou oči nechat! Pokud se rozmýšlíte, jestli strniště, nebo vousy, mějte na paměti, že i o strniště musíte pečovat, ač se to možná na první pohled nezdá. 

Ale i o strniště je potřeba pečovat, ač se to možná na první pohled nezdá. Příliš krátké vzbuzuje pocit, že jste se ráno zapomněli oholit a dlouhé naopak působí příliš neupraveně. Takže jak by mělo být strniště dlouhé? Obecně platí, že 3-5 mm je tak akorát

Spolehnout se můžete na Gel na holení Sensitive a Balzám pro citlivou pleť a strniště. Zbaví vás všech příznaků holením podrážděné pleti jako je pálení, zarudnutí, suchá pleť, napjatost, svědění. Balzám se rychle vstřebá, není mastný a působí okamžitě.


Bradka opět v kurzu

A je zpět! Bradka, která před pár lety vyšla z módy, je tu opět s námi. A vsadil na ní například i Brad Pitt. Není se čemu divit, bradka se snadno udržuje a skvěle zvýrazní tvar obličeje

Á propos: Tvar obličeje. Právě jemu byste měli přizpůsobit podobu bradky. Jestliže máte hranatý obličej s výraznými lícními kostmi, nebojte se „mušketýrské bradky“ s vousy i na lícních kostech. A kulatému obličeji bude slušet zarostlá brada, ale perfektně oholené lícní kosti. 

Jestliže tápete, jak se starat o bradku, inspirujte se péčí o své vlasy. Pokud je bradka delší, pečujte o ni svým šamponem na vlasy. Jestliže je zatím krátká, použijte produkt na mytí obličeje.

A co zvolit k bradce za účes? Sázkou na jistotu je rebelský rozcuch nebo ležérní sestřih

bradka opět v kurzu

Plnovous pro odvážlivce

plnovous pro odvážlivce

Móda plnovousu rozhodně není tatam. Rozhodnete-li se pro pěstování plnovousu, obrňte se trpělivostí. Vousy je potřeba různě zastřihávat, a také se o ně správně starat. Jinak budete připomínat spíš než atraktivního muže nepěkného loupežníka. 

A jak plnovous udržovat? Nechte ho růst a poté ho zastřihujte na stupni 3 nebo 4. Zastřihovat vousy bystě měli pravidelně. 

Povinností je také pravidelné mytí, doporučujeme jednou až dvakrát týdně – protože vousy, stejně jako vlasy, vstřebávají vůně a pachy. A vy přeci nechcete, aby vaše drahá polovička z vašich vousů vycítila, co jsme obědvali, nebo že jste včera zaskočili s kamarády „na jedno“. 

Na mytí rozhodně nepoužívejte klasický šampon na vlasy. Vousy by se mastily a pokožka pod nimi by byla suchá a svědila by. Lepší volbou je NIVEA Mycí gel na tvář a vousy Deep, který je bez alkoholu (a díky tomu nevysušuje pleť), s heřmánkem a který opečuje nejen vousy, ale i pleť.