Péče o pokožku při sprchování

Péče o pokožku při sprchování


TIPY PRO ČERSTVOU A ODPOČATOU POKOŽKU

Odpověď na otázku „Jak se sprchovat“ vám možná přijde zřejmá, sprchování ale obnáší mnohem víc, než se může zdát. Přečtěte si třeba o tom, jak mohou sprchové gely důkladně, ale zároveň šetrně vyčistit vaši pokožku.

Sprchování a vaše pokožka

Umění správných koupelnových rituálů: Zjistěte vše o tom, jak sprchování ovlivňuje vaši pokožku nebo jak byste o ni měli pečovat během sprchování.

Jak často byste se měli sprchovat?

Může se člověk mýt příliš často? Většina lidí si není jistá, jak často by se vlastně měli sprchovat, a názory na koupelnovou hygienu jsou často velmi rozdílné. O sprchování tak koluje mnoho rozšířených mýtů. Tím je například i přesvědčení, že sprchování každý den je škodlivé.

Jak často byste se měli koupat nebo sprchovat, záleží na tom, jak často cvičíte a jak moc se potíte v průběhu dne. Každodenní sprchování pomáhá k udržení pocitu čistoty a navíc budete hezky vonět.

Pokud se sprchujete denně, používejte při sprchování produkty na krémovější bázi, například sprchový gel NIVEA Creme Smooth. Po sprchování nezapomeňte svou pokožku ošetřit vhodným tělovým mlékem, jako je NIVEA Výživné tělové mléko, které vaši pokožku udrží jemnou a dodá jí zdravý vzhled.

Snižte teplotu

Teplota vody nebo koupele může mít vliv na to, jak dobře se po sprchování budete cítit ve své vlastní kůži. Doporučuje se sprchovat spíše vlažnou a teplou vodou než vodou horkou. Příliš vysoká teplota vody totiž pokožku vysušuje. Čím jsme starší, tím se pokožka stává sušší a citlivější. Postupem času se proto vyplatí dávat pozor na to, jak moc teplou vodou se sprchujeme.

Co se děje s vaší pokožkou, zatímco se sprchujete?

Při sprchování se pomocí vody v kombinaci se sprchovým gelem či mýdlem zbavujeme špíny a mastnot, které se na nás usadily. Zatímco přirozené množství mastnoty na povrchu kůže tělu prospívá, její nadbytek naopak může způsobovat černé tečky, pupínky a boláky.

Pár krásných slov

Starejte se o své tělo, aby bylo čisté a zářivé. Vždyť vy jste tím oknem, kterým se díváte na svět. George Bernard Shaw.

Tipy pro váš koupelnový rituál

Sprchování a koupání je víc než jen snaha udržet svou pokožku čistou. Jde o to najít ty správné pomocníky, kteří budou o vaši pokožku vzorně pečovat.

 

Nejvhodnější produkty pro péči o vaši pokožku před i po sprchování

Sprchový gel

Ujistěte se, že sprchový gel, který používáte, sedne vašemu typu pokožky. NIVEA pečující sprchový gel Creme Sensitive s extraktem z heřmánku je skvělou volbou pro citlivou pokožku. Se sprchovým gelem Fresh Blends Raspberry se zas můžete těšit na osvěžující ovocnou bombu. 

Krémový sprchový gel

Krémové sprchové gely přinesou vaší pokožce opravdový požitek. Rozmazlete se s pečujícím sprchovým gelem Care & Roses s mandlovým mlékem a nechte se unášet omamnou vůní růží až do sedmého nebe.

Tuhá mýdla

S kostkou mýdla nemůžete šlápnout vedle. Potřebujete ušetřit místo v kufru nebo si chcete dopřát relaxační koupel? Krémové tuhé mýdlo Creme Care je tu, aby hýčkalo vaši pokožku doma i na cestách.

Tělové mléko do sprchy

Tělová mléka jako Výživné tělové mléko do sprchy NIVEA, která můžete použít ve sprše, jsou ideální pro suchou až normální pokožku. Navíc s nimi ušetříte drahocenný čas při ranním vypravování tím, že svou pokožku hydratujete už ve sprše.

Péče o pokožku na cestách

Jen proto, že jste daleko od domova ještě neznamená, že musíte starost o svou pokožku spolu s oblíbenými mýdly a šampony hodit za hlavu. S NIVEA mini sprchovým gelem Creme Care se zjemňujícím mandlovým olejem si můžete dopřát své obvyklé koupelnové pohodlí i na cestách.