oteklé oči

Divoká párty? Poradíme vám, jak na napuchlé oči


ZÍSKEJTE ZPĚT OSLŇUJÍCÍ POHLED!

Získejte zpět oslňující pohled! Párty až do ranních hodin, pláč z nešťastné lásky a celý den před obrazovkou počítače. Co má tohle všechno společné? Opuchlé a červené oči. Pokud nechcete nosit celý den černé brýle, podívejte se na naše triky, díky kterým během dne ošklivý otok ustoupí rychleji.

Opuchlé oči?

Den poté aneb Proč jsou moje oči oteklé?

Naše oční víčka chrání velmi tenká pokožka. Pod ní se nachází volná a měkká tkáň, která neobsahuje téměř žádný tuk, ale zato velký počet krevních a lymfatických cév. A právě tato zvýšená koncentrace tekutin na tak malém místě je klíčem k celému problému. Po probdělé noci tělo trpí nejen nedostatkem spánku, ale také nedostatkem tekutin, kyslíku a minerálů. Důsledkem toho se lymfatické tekutiny shromažďují v tkáni, a právě to způsobuje otok. Dalšími viníky jsou také genetická predispozice a postupné stárnutí pleti. Proto nám s vyšším věkem trvá déle, než se opět dostaneme do formy.
Den po té

Bojíte se opuchlých očí? Připravte se předem!

S nedostatkem spánku toho příliš nenaděláme, pokud se ale dopředu dobře připravíme, můžeme vypadat svěží a čilé daleko rychleji než jindy. Co tedy dělat, abyste bylo ráno vše jako vždy? 

  • Za každý koktejl nebo panák s alkoholem vypijte alespoň jednu sklenici vody. Předejdete tak dehydrataci, která je jednou z příčin nateklých očí. 
  • Stejně tak je důležité nevynechat pořádnou dávku vody nebo čerstvého džusu hned po probuzení. Zapomeňte na kávu, která tělo ještě více odvodňuje.
  • Co naopak nepomůže? Takzvaně si naspat dopředu. Naše tělo nedokáže uskladnit přebytek energie na horší časy. Takže ráno bude únava stejná, jako bychom odpoledne před párty neodpočívali.
 

Triky, které vám po párty zajistí krásné oči

Rychlá rekonvalescence – i my se po ránu modlíme za to, aby naše oči vypadaly co nejrychleji zdravě. Kromě toho ale máme v zásobě ještě pár triků.

Zchlaďte otok

Chlazení očí je jednou z nejrychlejších cest, jak dostat otok pod kontrolu.  Mírný chlad je příjemný a pleti rozhodně neublíží. Hýčkejte své oči pomocí studené okurkové masky. Nejen že tak zredukujete opuchnutí, ale navíc pokožku hydratuje zvenčí. Pokud nemáte čas na přípravu masky, vychlaďte v lednici během pár minut čajové lžičky, které přiložíte na oči. Pro ještě silnější účinek vložte lžičky den předem do mrazáku.

Zchlaďte otok

Masáž zabere

I krátká masáž očního okolí zvládne zázraky. Účinek zvýšíte, pokud si k masáži vezmete pomocníka - NIVEA Energizující oční péči proti vráskám Q10. Naneste ji krouživými pohyby od vnějšího koutku oka směrem k vnitřnímu. Na závěr ji můžete do pleti ještě vklepat prsty. Nejen že příjemně osvěžuje, ale navíc pomáhá odvést lymfatické tekutiny pryč z očního okolí. Ale pozor, při aplikaci rozhodně není dobré tlačit na pokožku.

Hodně pijte

Tahle rada platí obzvlášť v případě, že jste snědla spoustu slaných oříšků, chipsů a vypila hodně alkoholu. Vypijte v průběhu následujícího dne alespoň dva litry vody. Velkou sklenici vody také vypijte po příchodu z párty, ještě než si lehnete do postele. Nejen že si tak pročistíte ledviny, ale zároveň předejdete bolesti hlavy po probuzení.
Vyspěte se do růžova

Vyspěte se do růžova

Ne nadarmo se říká, že spánek léčí. Během spánku totiž naše tělo odpočívá a regeneruje. Ideální doba pro dospělého člověka je okolo 7 hodin denně. Pokud si dopřejete alespoň takovouto dávku odpočinku v kombinaci s výše zmíněnými radami, nemají nateklé oči šanci. Důležité je také spát při správné teplotě. V ložnici by to nemělo být více než 18 °C. 
Dopřejte svým očím malý odpočinek také během dne a vyhraďte si alespoň pár minut, kdy budete mít oči zavřené. I takto krátký čas rekonvalescenci pomůže.

NIVEA Modré Tipy - Jak na bezbolestnou úpravu obočí?

Je pro vás úprava obočí až příliš bolestivá? Přinášíme úlevu!
Mrkněte se na další NIVEA Modrý Tip a zjistěte, jak zmírnit trápení při vytrhávání obočí.