hyratace v zimě

Hydratační krémy v zimě: Ano, nebo ne?


ROZHODNĚ ANO! PROTOŽE HYDRATACE JE PRO PLEŤ KLÍČOVÁ VŠECH 12 MĚSÍCŮ V ROCE.

Také jste slyšeli, že kvůli hydratačnímu krému pleť v zimě trpí? Opak je pravdou. Pojďte se s námi podívat, jak je to s používáním hydratačních krémů (nejen) v zimě a zjistěte, které rady našich maminek a kamarádek jsou pouze mýty.

Výživný a hydratační krém je pro pleť to pravé i v zimě

Naše pleť se v průběhu roku mění. Jedno ale zůstává stejné. Potřeba hydratace. Hydratačních krémů se bát nemusíte. Rozhodně neplatí, že voda v nich obsažená zamrzne na tváři, a tak způsobí její popraskání. Naopak – vyživená a hydratovaná pleť se s výkyvy teplot, mrazy, větrem, ale i suchým vzduchem z klimatizace vyrovná daleko lépe. Navíc v zimě je pleť obvykle sušší než v létě, a tak je třeba včas zasáhnout. 

Používáte produkty, které vám vyhovují? V tom případě není třeba je s příchodem zimních měsíců nárazově měnit. Pokud si ale na své pleti všímáte nedokonalostí, napjatosti a suchých míst, je třeba se více věnovat péči i hydrataci. A krém je v tomto směru klíčový. Pleti totiž poskytuje ochranný štít proti venkovním mrazům i horkému vzduchu z topení. Vhodnou volbou je například NIVEA Výživný denní krém. Pleť bude hýčkat, hydratovat a chránit celý den. Pokud tedy nechcete, nemusíte jej nanášet vícekrát denně.
ruce s kremem

Další mýty o hydratačních krémech

08_MMC_NIVEA_NFC_Content

„Máš mastnou pleť? Tak to se hydratačním krémům raději vyhni.“

Jedná se asi o nejběžnější mýtus spojený s péčí o pleť. Hydrataci potřebuje každá pleť – i ta mastná. Pokud se rozhodnete řídit se touto radou, pravděpodobně se na vaší pleti začnou objevovat i pupínky a další nedokonalosti, protože pleť bude postrádat potřebné látky i vláhu a bude reagovat podrážděním a vyšší produkcí mazu. A začarovaný kruh je na světě.  

Řešením je hydratační krém s lehkým složením. My jsme si oblíbili NIVEA Rozjasňující denní krém Naturally Good, který díky organické aloe vera hydratuje pleť po 24 hodin a navíc má antibakteriální účinky. Kromě toho obsahuje jojobový olej, který pleti dodává hebkost a zároveň dokáže zatočit s pupínky, takže zanechá vaši pleť krásně hladkou.

TIP: Další rady, jak pečovat o mastnou pleť, jsme pro vás sepsali v článku Jak na mastnou a problematickou pleť.

„Nepoužívej ten samý krém moc dlouho. Nebude pak fungovat.“

Jediná situace, kdy můžeme na 100 % říci, že je načase krém vyměnit, je doba, kdy se blíží jeho datum expirace 😊. Pokud na krém vaše pleť reaguje dobře a jste s ním spokojená, není třeba uvažovat o výměně – a to ani v případě, že ho používáte už několik měsíců. 

Jiné je to v situaci, kdy se mění vaše tělo (například v těhotenství) nebo okolní podmínky. Pokud jste se tedy přestěhovala z vesnice do rušného a špinavějšího prostředí města, je třeba přizpůsobit tomu i svou kosmetiku. Jinak ale skutečně není důvod k výměně.
...
...

„Čím dražší krém, tím lepší výsledky. Proto používám tenhle za dva tisíce.“

Je dobře, pokud je vaše kamarádka, kolegyně nebo maminka spokojená se svým krémem. Rovnice „více peněz za krém = krásnější pleť“ však neplatí vždy. Někdy je třeba vyzkoušet více krémů, než najdete svůj oblíbený – ať už jde o konzistenci, vůni, nebo třeba intenzitu hydratace. 

Nám se osvědčil NIVEA Osvěžující denní krém, který rozhodně vaši peněženku zbytečně nezatíží, a přesto funguje na jedničku! Konec konců, rádi máme i klasický NIVEA Creme, který funguje jako univerzální a rychlá pomoc nejen pro suchou pleť na obličeji, ale také pro suchou pokožku kdekoli na těle. V zimě vám za něj poděkují především vaše ruce. Až ho dopoužíváte, zůstane vám krásná krabička na drobnosti.
...