TŘETÍ TRIMESTR: JAK PŘEŽÍT POSLEDNÍ NEKONEČNÉ DNY TĚHOTENSTVÍ

Filtrovat
Relevance
Seřadit

Buďte připravená, váš den D se blíží!

Máte strach z bolesti a obavy, aby vše dopadlo dobře? Seznamte se s průběhem porodu a promluvte si o svých obavách a strachu s lékařem. Čím více budete o porodu vědět, tím více si budete jistá, že onu velkou zkoušku zvládnete. Velkým přínosem jsou i předporodní kurzy, které vás připraví nejen na porod, ale i na první náročné dny po něm. Mezi 34. a 35. týdnem začněte s perineální masáží, která předchází natržení hráze během porodu.

Třetí trimestr = čas velkých rozhodnutí

S blížícím se porodem vás čeká i několik důležitých rozhodnutí. A všechna jsou ve vašich rukách! Porodní bolesti jsou největším strašákem mnoha nastávajících maminek.

A ano, nebudeme vám nic nalhávat, porod opravdu není procházka růžovým sadem. Nicméně existují prostředky a metody, které vám mohou alespoň trochu ulevit. Pomoci může správná technika dýchání, chůze, masáž, hudba, úlevové polohy i přítomnost blízké osoby u porodu. Ať už to bude tatínek, sestra, maminka nebo nejlepší kamarádka. Z medicínského hlediska je jedním z nejčastějších způsobů úlevy epidurál. Než se pro něj rozhodnete, je důležité zvážit všechna pro a proti.

Výbavičku a balení tašky do porodnice nenechávejte na poslední chvíli!

S blížícím se porodem je dobré mít připravenou výbavičku pro miminko a ve 35. týdnu těhotenství už byste také měla mít připravenou tašku do porodnice. Vaše malé může přijít na svět každou chvíli. Věci, které je nutné si zabalit, se odvíjí od požadavků, ale i vybavení a zázemí jednotlivých porodnic. Základní seznam potřebných věcí je však vždycky zhruba stejný. Obzvlášť důležité jsou všechny potřebné doklady!