2. ROK DÍTĚTE: ČEKAJÍ VÁS PRVNÍ KRŮČKY I PRVNÍ SLOVA

Filtrovat
Relevance
Seřadit

První slova u dětí - počkejte na 11. až 14. měsíc

Každý rodič se nejvíce těší na to, až od svého malého miminka uslyší „mama“ nebo „tata“. Slzy se vám nahrnou do obličeje a jste tak pyšní! První slova se u dětí objevují mezi 11. a 14. měsícem. Věděla jste, že miminku můžete s mluvením pomoci? Vše kolem pojmenovávejte, čtěte si spolu a zpívejte.

 


Přišel čas na nočník? Hlavně žádnou paniku


Pokud je řeč o nočníku, zapomeňte na různé diskuze. Každé miminko je jiné, a proto je nesmysl je porovnávat. Vy sama poznáte, že je ten správný čas. Máme pro vás pár tipů, díky kterým to půjde snáz. A nebuďte smutná, pokud hned zezačátku nepůjde vše podle vašich představ, každé miminko se to jednou naučí.   

 


Jak si z mateřské občas udělat dovolenou?


Znáte tu větu? Mateřská, ale rozhodně ne dovolená. Není to jen výkřik do prázdna, naopak, v této větě se skrývá velká pravda. Být maminkou je velmi náročné, zvlášť pokud nemáte častější možnost hlídání. Jak zajistit, abyste byla spokojená vy i miminko? Sepsali jsme pro vás snadné tipy, díky kterým budete odpočatá a šťastná.

 


Odnaučení dudlíku. Kdy je čas se s ním rozloučit?

Některé děti dudlík milují, jiné ho vůbec nechtějí. Pokud doma máte dudlíkového nadšence, čeká vás odvykání. Ač se může zdát, že to budou samé nervy, nemusí to tak být. Někdo doporučuje vzít dítěti dudlík bez jeho vědomí. Jiní naopak radí „rozloučit se“ s dudlíkem a nahradit ho novou hračkou. Ať už se rozhodnete jakkoliv, nepolevujte. Zezačátku bude možná pár slz, ale nebude to trvat dlouho a váš malý brouček si na dudlík ani nevzpomene.

 


Pravá, levá: chodíme!


Než se nadějete, vaše děťátko se začne stavět na nohy a bude zkoušet první vratké krůčky. Opět platí pravidlo, že každé miminko je jiné, proto nezoufejte, když v roce ještě nechodí. Věková hranice se tu pohybuje od 9. až po 18. měsíc.