Vše o intimní péči

Vše o intimní péči


VŠE O OCHRANĚ VAŠÍ PŘIROZENÉ ROVNOVÁHY.

Péče o intimní partie je součástí naší každodenní hygieny. Připravili jsme pro vás malý návod, abyste si pocit svěžesti a čistoty mohla užívat celý den.

Jemná a šetrná péče

Ochrana vaší přirozené rovnovány

Stejně jako jiné části vašeho těla mají i vaše intimní partie svoji přirozenou rovnováhu, jinými slovy hodnotu pH, při které se "hodným" bakteriím daří a "zlé" bakterie jsou pod dohledem. Ve zdravé pochvě dospělých žen je tato hodnota mezi 4 a 5. Tím je kyselejší než pokožka, která má mírně kyselé pH v hodnotě 5,5.

Tato přirozená rovnováha prospívá "hodným" bakteriím kyseliny mléčné, a tak jste chráněna před infekcí. Ale je-li tato přirozená rovnováha narušena, začínají se množit "zlé" bakterie. To může vést k podráždění, svědění, bolesti, nepříjemným pachům, neobvyklému výtoku, a infekcím jako je kandidóza a bakteriální vaginóza.

Dobrá zpráva je, že přirozenou rovnováhu vašich intimních partií můžete udržet mnoha způsoby.
úroveň pH

Přípravky pro intimní hygienu

Pro mytí intimních partií vybírejte jemné sprchové emulze či čisticí ubrousky, které mají odpovídající pH, jako výrobky řady NIVEA Intimo. Naopak se vyhýbejte parfémovaným mýdlům či pěnám do koupele, intimním deodorantům, desinfekčním přípravkům a dětským ubrouskům v intimních partiích.Na prádle záleží

Noste spodní prádlo vyrobené z materiálů, které mohou "dýchat" jako je hedvábí či bavlna, a vyhýbat se těsně přilnavým kalhotám. Při praní ručníků a spodního prádla používat neparfémované prací prostředky a aviváže.

Intimní hygiena: pouze ty nejjemnější ingredience

čistící voda
Úlevu a zklidňující péči přinese přecitlivělým a podrážděným intimním partiím NIVEA Intimo SENSITIVE. Spojuje v sobě blahodárné účinky aloe vera, které se používá již po staletí pro své hojivé účinky, a panthenolu, který citlivou pokožku chrání a hydratuje.
Speciální emulze pro intimní partie mohou vedle kyseliny mléčné nabídnout i další přírodní ingredience, které přispívají k vašemu pocitu pohodlí.

NIVEA Intimo MILD obsahuje výtažky z heřmánku, které intimní partie zklidňují a chrání díky svým protizánětlivým, antibakteriálním a antimykotickým vlastnostem.

NIVEA Intimo FRESH dodává díky aloe vera a vůni bílého čaje příjemný pocit svěžesti a komfortu po celý den. Šetrné složení obsahuje kyselinou mléčnou zajišťuje ochranu před infekcí.