NIVEA_BAU_header_leto-a-poceni_3080x806px

Nadměrné pocení


PROČ SE POTÍME A JAK PŘEDCHÁZET NADMĚRNÉMU POCENÍ?

Pochybujete o tom, že lze najít účinný antiperspirant, který zabrání pocení na celých 48 hodin? Navíc v létě? Vyzkoušejte řadu antiperspirantů NIVEA Stress Protect. Zjistěte, proč se potíme a jak nám tato revoluční řada pomůže, abychom se i v největším letním vedru stále cítili příjemně a sebejistě.

PROČ SE POTÍME?

Naše tělo pokrývají 2 – 3 miliony potních žláz, které o sobě dávají náležitě vědět při teplém počasí, při sportu nebo při stresových situacích. I když je pocení důležité pro regulaci tělesné teploty, pot a především jeho nepříjemný zápach omezuje naše pohodlí a sebejistotu při jednání s druhými lidmi.

 

„Pot je sám o sobě vlastně bez zápachu až do chvíle, kdy kožní bakterie začnou zpracovávat určité komponenty potu, jako jsou tuky a bílkoviny. Tyto metabolity pak šíří nepříjemný zápach. To platí zejména pro pot v podpaží, který má mimořádně bohaté složení,“ říká Dr. Heiner Max, expert z Oddělení výzkumu a vývoje společnosti Beiersdorf.

01_image-2015-nadmerne-poceni


Fakta o pocení

02_image-2015-nadmerne-poceni

  • Na 1 cm² kůže se nachází přes 100 potních žláz.
  • Každý den vyloučíme 0,5 až 1 litr potu.
  • Nejvyšší hustota potních žláz je na chodidlech, nejnižší na dolních končetinách.
  • Na těle máme 2 druhy potních žláz - ekrinní potní žlázy, které se vyskytují po celém těle, a apokrinní potní žlázy, které existují na jednotlivých místech, jako jsou podpaží nebo bradavky. Právě výkon apokrinních žláz je nejvíce ovlivněn stresovými situacemi.
  • Muži mají překvapivě méně potních žláz než ženy, ale mají je větší, takže vytvářejí až o 100 % více potu.


Deodoranty vs. antiperspiranty

Ale jak si s pocením poradit? Zde přichází na řadu rozhodnutí, jestli pro boj s pocením a nepříjemným zápachem zvolit deodorant nebo antiperspirant.

Deodorant nám pomůže především s oním nepříjemných zápachem, ale samotnému nadměrnému pocení nezabrání. Naopak antiperspirant přímo zabraňuje pocení, takže se zbavíte vlhkých pocitů i následného zápachu pomocí jednoho jediného přípravku.

Více o tom, který přípravek proti pocení zvolit, se dočtete v podrobnějším článku o rozdílu mezi deodoranty a antiperspiranty. Pokud vás zajímá problematika hliníkových solí v antiperspirantech, i pro vás jsme připravili speciální článek, který rozptýlí vaše případné obavy.


06_image-2015-nadmerne-poceni


Antiperspirant pro letní den i stresové situace

04_image-2015-nadmerne-poceni

Pro maximální ochranu aplikujte antiperspirant na suchou a umytou pokožku.

NIVEA právě pro ty z nás, kteří trpí nadměrných pocením a zároveň se potýkají se stresovými situacemi, které jejich pocení ještě zhoršují, vyvinula ultra výkonný a spolehlivý antiperspirant Deep. Najdete ho ve formě kuličkového antiperspirantu (roll-onu) nebo jako tuhý antiperspirant – je jen na vás, který druh aplikace vám nejvíce vyhovuje.

 

Antiperspiranty řady StressProtect jsou určeny ženám i mužům a podle mezinárodně uznávané testovací metody - Trierova testu sociální zátěže (TSST) - potvrzují, že nová řada antiperspirantů NIVEA snižuje stresové pocení až o 85 %* a účinně zabraňuje vzniku tělesného zápachu. Docílí toho pomocí zinkového komplexu a avokádového oleje, který je také součástí receptury, navíc šetrně pečuje o pokožku podpaží. Antiperspiranty StressProtect také neobsahují etylalkohol nebo barviva.

* Zdroj: TSST Test, daacro institute, 2012, Německo

JAK ZABRÁNIT NADMĚRNÉMU POCENÍ?

DOSTAŇTE SNADNO NEPŘÍJEMNÉ POCENÍ POD KONTROLU.