Skvrny od antiperspirantu

Skvrny od antiperspirantu: víme, jak se jich zbavit!


TIPY, JAK SKVRNY ODSTRANIT A JAK ZABRÁNIT JEJICH VZNIKU.

Tipy, jak skvrny odstranit a jak zabránit jejich vzniku. Užívat si pocit svěžesti po celý den je báječné. Nesmí to ale být za cenu zničeného oblečení. Podívejte se, jak se můžete zbavit pocení a zápachu, a přesto mít oblečení krásně čisté a bez jediné skvrnky i v oblasti podpaží.

Jak předejít vzniku skvrn? Používejte jen šetrné přípravky

Používání antiperspirantů nemusí doprovázet žádné nevzhledné skvrny na oblečení. Chce to jen sáhnout po těch správných výrobcích.

Proč některé antiperspiranty zanechávají skvrny na oblečení?

Když lidé mluví o deodorantech, které zanechávají skvrny na oblečení, myslí tím většinou spíše antiperspiranty. Ty totiž obsahují soli hliníku, které redukují pocení a vznik nepříjemného zápachu. Zároveň ale mohou být i zdrojem nevzhledných skvrn na oblečení.
Fleky na oděvech pak vznikají z několika důvodů. Obvykle je způsobuje spojení mazu, pracího prostředku a hliníkových solí antiperspirantu. Žluté skvrny ale můžete mít na oblečení, i když žádný přípravek nepoužíváte. Stačí, aby se kožní lipidy spojily s nečistotami, a pohroma je na světě.
žena_v_bílých_šatech

Co dělat, aby bílé šaty bílé i zůstaly

Nespokojujte se s kompromisem. Kuličkový antiperspirant Invisible for Black & White vás ochrání proti pocení po celý den a zároveň je šetrný k vašemu oblečení, protože předchází vzniku žlutých skvrn a pomáhá tak udržet vaše bílé šaty perfektně čisté po dlouhou dobu.

žena_v_černých_šatech

Jak ochránit černé oblečení

Když otevřete svůj šatník, vidíte především černou barvu? Pak jistě také víte, jak jsou tmavé oděvy náchylné ke vzniku bílých skvrn. Tuhý antiperspirant Black & White Invisible Clear je vytvořen tak, aby nezanechával bílé stopy na kůži ani na vašem oblečení.


Jak dostat skvrny z oděvů snadno a rychle?

Přečtěte si, jak můžete lehce odstranit skvrny z oblečení. Poradíme vám, jak se jich zbavit i jak jim účinně předcházet.

Tipy, jak se zbavit skvrn na oblečení

  • Před oblékáním nechte antiperspirant dobře zaschnout.
  • Když se oblečení umaže, snažte se skvrnu odstranit co nejrychleji.
  • Oděv ale nedrhněte příliš silně.
  • Fleky čistěte před praním ručně s pomocí vhodného přípravku.
  • Perte vždy tmavé, barevné a bílé prádlo odděleně.

3 možnosti, jak odstranit skvrny od antiperspirantu

1. Rychle skvrnu setřete jemnou tkaninou
Pokud zjistíte, že se váš antiperspirant obtiskl na oblečení během oblékání, zkuste skvrnu jemně setřít smotanými punčochami. Ideálně co nejrychleji, než flek stihne zaschnout.

2. Vezměte si k ruce šikovného pomocníka
V případě, že nečistoty nezmizí, přetřete je speciálním přípravkem na odstraňování skvrn z oblečení. Většinou se v obchodech prodávají v tubičkách, které usnadňují nanášení.

3. Když nic nezabírá, otevřete domácí lékárničku
Rozdrťte v misce dva aspiriny a přilijte k nim půl šálku vroucí vody. Směs vetřete do skvrny a nechte ji několik hodin působit. Skvrna by pak měla zmizet. Nejprve si ale vše vyzkoušejte na malé části oděvu, ať máte jistotu, že to daná látka bez problémů ustojí.
 
žena_před_zrcadlem

Antiperspirant vždy protřepejte

Před použitím antiperspirantu ve spreji lahvičku vždy dobře protřepejte. Díky tomu se hliníkové soli uvnitř rovnoměrně rozptýlí do celé směsi. Po nanesení na kůži pak chvilku počkejte, než vrstvička antiperspirantu zaschne, a až pak se začněte oblékat.

pánské_košile

Skvrny na oblečení způsobují i další faktory

Nejen antiperspiranty znečišťují naše oděvy. Stopy na oblečení mohou zanechávat i kovy, které se nacházejí ve vodě, nebo látky obsažené v pracích prášcích. Některé materiály jsou také citlivější na pot a vodu. Zajímejte se tak vždy i o to, z čeho je vaše oblečení vyrobeno.
ADP005_PRODUCTSTAGE