Hair

JAKÝ ÚČES MI BUDE SLUŠET?

Vlasy jako krásný doplněk 

Složitý účes nebo zářivě přirozené kadeře vždy přitahují pozornost. Mladí nebo staří, všichni toužíme po krásných vlasech a dokonalém stylingu. Vlasy hrají rozhodující roli v našem vzhledu. Stejně jako pleť jsou zrcadlem naší duše, protože nový střih vlasů je často také výrazem změny životního stylu. 


Jaký účes mi sluší? 

Dlouhé vlny, krátký sestřih nebo ofina - s odpovědí na otázku ""jaký účes by mi asi slušel?"" vám nejlépe pomohou vlasoví experti. Zda vám účes sluší, nebo ne, závisí především na třech faktorech - na tvaru obličeje, struktuře vlasů a energii, kterou chcete do stylingu vložit. 

 

Účesy pro krátké, dlouhé nebo polodlouhé vlasy? Rozhodujte se nejen podle tvaru obličeje

Vlasy a tvar obličeje by se měly vždy vhodně doplňovat. Ne všechny účesy sluší každému. Rozlišujeme pět různých tvarů obličeje: oválný, kulatý, srdcovitý, obdélníkový a hruškovitý. Abyste se rozhodla, který účes vám sluší, měla byste nejprve správně určit tvar vašeho obličeje: Stoupněte si před zrcadlo, svažte si vlasy dozadu a obkreslete obrys vašeho obličeje rtěnkou na zrcadlo.

To, jestli vám bude účes slušet, závisí také na typu vašich vlasů - jemné nebo slabé vlasy potřebují objem a účesy, které jim dají pevný tvar. Husté a vlnité vlasy lze snadno vrstvit a prostříhávat směrem ke konečkům. Čím kratší sestřih u vašich vlnitých vlasů nosíte, tím obtížnější je vlasy upravit, protože vlny jsou nepoddajné.

Kolik energie a času chcete účesu věnovat? Účesy nemusí odpovídat jen vašemu obličeji a typu vlasů, ale také životnímu stylu. Jestliže nechcete péči o vlasy věnovat více než několik minut, neměli byste si vybrat střih, který vyžaduje složitý styling. A který účes mi bude slušet, když mám rovné vlasy? Krátké střihy umožňují rychlou a trendy úpravu rovných vlasů - vlasy rychle umyjete, vysušíte a ideálně upravíte v několika krátkých krocích. Husté a vlnité vlasy upravíte rychleji, pokud mají vrstvený střih a jsou jemně prostříhány.