Dlouhé vlasy: Jak pečovat o vlasy, po kterých touží každá žena?

Krásné, zdravé a lesklé vlasy – s našimy tipy nic nemožného! Dlouhé vlasy jsou prostě nádherné! Vyžadují ale spoustu pozornosti. Pokud budete používat správnou péči, kterou vaše vlasy potřebují, vydrží vám dlouho krásné.

Podívejte se, jak dostat své vlasy do formy!

Péče a styling, které z vašich vlasů udělají zářivou korunu krásy
myti_vlasu

Jak získat vlasy, po kterých už dlouho toužíte? Klíčem je efektivní péče

Dobrá zpráva pro majitelky dlouhých vlasů: důkladná péče nemusí trvat věky. Stačí ji zabalit do několika jednoduchých, ale účinných kroků. 
 • Před mytím si vlasy jemně rozčešte hřebenem s přírodními štětinami. To vám totiž pomůže zbavit se zacuchaných částí šetrně. 
 • Nemusíte se vzdávat používání fénu. Ale během samotného sušení vždy udržujte určitou vzdálenost mezi fénem a vlasy. Nikdy nepřikládejte fén blízko k hlavě. Zabráníte tak poškození a vysušení vlasů.
 • Máte i vy suché konečky? Vyhněte se aplikaci šamponu do délek a nanášejte ho pouze k hlavě. Naopak kondicionér naneste na celou délku vlasů. Že nemáte na nějaký kondicionér čas? Sáhněte po bezoplachové alternativě.
 • Malý tip: Ušetřete ráno čas a zabijte dvě mouchy jednou ranou. K hlavě naneste šampón a do délek kondicionér – pěkně naráz. Teď můžete vmasírovat jak šampón, tak kondicionér. Bez ztráty jediné minuty. Šikovné, že?
 • Pro extra porci péče naneste jednou týdně také masku! Zajistí potřebnou hydrataci. 
 • Přemýšlíte o změně barvy? Potom svou hřívu svěřte raději do rukou profesionálů. Kadeřník ví daleko lépe, které produkty budou ty pravé pro vaše vlasy a vaši vlasovou strukturu. Barvení pro vlasy potom není fatální, ale neškodné. Nikdy nesvěřujte barvení někomu, kdo neví, jak přesně postupovat.
suseni_vlasu

Vysušujte správně své vlasy

Také si vždy po umytí vlasy pořádně vysušíte ručníkem? Tak pozor! Drhnutí vlasům totiž vůbec neprospívá. Jak tedy vlasy sušit? Úplně stačí je jemně promačkat ručníkem. Také si můžete na vlasech vytvořit volný turban. Dávejte si ale pozor na ždímání, protože to jim také vůbec neprospívá.

česání

Opravdu budou moje vlasy lesklé, pokud je pročešu 100krát za den?

Bohužel se jedná o mýtus. Takovým česáním se dopracujete pouze k mastným vlasům. Štětiny kartáče totiž masírují povrch hlavy, a aktivují tak zvýšenou produkci mazu. Pro lesklé vlasy je důležitější jemné a opatrné česání, a to hlavně po mytí, kdy jsou vlasy mokré a náchylné k poškození.

Zvolte vhodný účes pro vaše vlasy

Mrkněte se na super účesy pro dlouhé vlasy
zdimani_vlasu

Dlouhé vlasy: děláte každodenní styling správně?

 • Nosíte vlasy v copu? Potom používejte jen měkké gumičky. Jedině tak se vyhnete polámaným konečkům.
 • Ještě lepší jsou gumičky stočené do spirály. Nenechají po sobě na vlasech žádnou stopu. Přesným opakem jsou gumové vlasové gumičky. Těm se obloukem vyhněte.
 • Zacházejte s mokrými vlasy velmi opatrně. Je totiž daleko snadnější je poškodit, než když jsou suché.
 • Používejte jen takové produkty, které o vlasy pečují a zároveň je ochraňují. Lak na vlasy Volume Care působí 24 hodin, nelepí, vlasy nevysušuje a můžete ho kdykoli snadno vyčesat.
 • Pokud chcete, aby vaše dlouhé vlasy byly okouzlující, bez objemu se neobejdete. Pěnové tužidlo Diamond Volume Care obalí povrch vlasu a zdvojnásobí tak jeho objem. Push-up efektu docílíte snadno. Stačí po nanesení vlasy vyfoukat fénem. Tužidlo navíc zajistí vašim vlasům ochranu před teplem díky keratinu. Při fénování jim tedy teplo neublíží.
 • Konečky potřebují časté zastřihávání. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud ke kadeřnici zaskočíte každých 6 až 8 týdnů. Díky tomu budou vlasy zdravé a upravené, ať jsou dlouhé jakkoli.
 • Pozor na fén: příliš vysoká teplota vlasy poškozuje. Proto při foukání drže fén dál od hlavy a neustále s ním pohybujte. Předejdete tak zatížení jedné strany na úkor té druhé.
 
dlouhe_vlasy_1
Jak upravit dlouhé vlasy? Nechte se inspirovat
Dlouhé vlasy zastřižené do jedné délky vypadají skvěle. Hlavně pokud jste vysoká nebo máte kulatý obličej. Bez postupného sestříhání totiž vlasům dodáte větší lesk. 
dlouhe_vlasy_2
Jak upravit dlouhé vlasy? Nechte se inspirovat
Sestřihané vlasy zajistí opravdu ženský vzhled. Hodí se pro drobnější ženy. 
dlouhe_vlasy_3
Jak upravit dlouhé vlasy? Nechte se inspirovat

Culík nebo cop zjemní váš celkový vzhled a podtrhne váš originální styl.

ADP022_PRODUCTSTAGE