NA ZVÍŘATECH NÁM ZÁLEŽÍ

NA ZVÍŘATECH NÁM ZÁLEŽÍ

JEDNA POKOŽKA. JEDNA PLANETA. JEDNA PÉČE.

NA ZVÍŘATECH NÁM ZÁLEŽÍ

Respektovat planetu, znamená respektovat také zvířata, se kterými ji sdílíme. A v poslední době výrazně roste zájem o veganskou a „cruelty-free“ kosmetiku. Tedy o kosmetické produkty, které neobsahují živočišné složky a nejsou testované na zvířatech. 

V NIVEA je pro nás transparentnost na prvním místě, proto vás chceme seznámit i s tím, jak bojujeme proti testování na zvířatech a představit vám naše veganské produkty z oblasti pečující kosmetiky. Naším hlavním cílem je chránit rozmanitost ekosystému a zároveň poskytovat vaší pokožce a pleti maximální péči. 

 

Jaký je náš názor na testování na zvířatech?

Jsme přesvědčeni, že testování na zvířatech není nutné k tomu, abychom prokázali účinnost a snášenlivost pečující kosmetiky. A s více než 35 lety zkušeností patříme mezi světové lídry ve vývoji alternativních testovacích metod. Věděli jste, že v roce 1992 vyvinuli naši vědci jeden z prvních způsobů testování kosmetiky, který se zcela obešel bez testování na zvířatech a zároveň byl oficiálně schválený?

Zrušením testování na zvířatech u našich produktů to pro nás rozhodně nekončí. NIVEA podporuje alternativní testování kosmetiky po celém světě. Proto spolupracujeme s mezinárodními skupinami bojujícími za zákaz testování na zvířatech a sdílíme s nimi naše vědecké poznatky. Snažíme se také přesvědčit orgány v Číně a dalších zemích, které stále pro schválení kosmetických produktů vyžadují testování na zvířatech, že je zbytečné a alternativy existují. Děláme maximum pro to, aby i v těchto zemích uznali alternativní formy testování. 

 
respektování zvířat

Proč naši propagaci nestavíme na výrazech jako „netestováno na zvířatech“ a „cruelty free“?

Je to prosté. Testování kosmetiky na zvířatech je v EU zakázáno už od roku 2004. A testování všech jednotlivých ingrediencí v těchto produktech je pak zakázáno od roku 2013. Všechny kosmetické produkty v EU by tak měly spadat do kategorie „bez testování na zvířatech“. 

V NIVEA jsme za tento krok směrem k etické kosmetice moc rádi, všechna nařízení plně respektujeme a vnímáme už jako samozřejmé, že je kosmetika v rámci EU „cruelty free“. Proto toto označení nijak intenzívně nekomunikujeme. A protože chceme být vůči vám maximálně transparentní, všechny informace o složení najdete na webu u jednotlivých produktů.

 
aloe

Co je veganská kosmetika?

Nevíte, co si představit pod pojmem „veganská kosmetika“? Jedná se o pečující i dekorativní kosmetiku, toaletní potřeby a produkty určené k péči o pokožku, které neobsahují ingredience živočišného původu. 

Nicméně: Stále tu jsou a dále v některých produktech budou ingredience, které jsou výsledkem živočišné produkce – například med, včelí vosk nebo mléko. Pokud se tyto ingredience získávají zodpovědným a udržitelným způsobem, jsou šetrné nejen k pokožce a pleti, ale i ke zvířatům. A my se o jejich udržitelné získávání budeme maximálně zasazovat.

Spousta ingrediencí také vzniká jako vedlejší produkt při výrobě potravin živočišného původu. I když se nejedná o přímou produkci, ale o vedlejší produkty, je to pro spoustu lidí překážka ke koupi. Stojí si totiž za svými životními hodnotami, mezi které patří i žití v souladu se zvířaty a používání produktů se složením na rostlinné bázi.

 

Jak NIVEA přispívá k ochraně rozmanitosti našeho ekosystému?

V NIVEA si dobře uvědomuje, že Země není jen naším domovem, ale také domovem zvířat, která potřebují dobře fungující ekosystémy k tomu, aby v nich mohla spokojeně žít. Proto jsme se zavázali udělat vše pro to, abychom životní prostředí co nejvíce chránili. S tím souvisí nejen získávání rostlinných produktů maximálně šetrným způsobem, ale i cílená ochrana vzácných ekosystémů.

Naše první iniciativa zaměřená na ochranu ekosystému se nachází na ostrově Borneo v Malajsii. Podílíme se zde na ochraně zdejší přírody, spolupracujeme s místními a děláme maximum proto, abychom v dalších 5 letech stabilizovali populace ohrožených orangutanů a vzácného poddruhu slona indického.

Dále budeme na Borneu pokračovat v podpoře udržitelné produkce palmového oleje, abychom zastavili odlesňování. Do roku 2025 budou mít všichni místní pěstitelé palmy olejné, kteří tu palmy pěstují na ploše 20 000 hektarů, certifikát mezinárodně uznávaného standardu RSPO (organizace Roundtable for Sustainable Palm Oil, která si klade za cíl podpořit používání udržitelného palmového oleje).

 

Jedna pokožka. Jedna planeta. Jedna péče.

K našim zákazníkům chceme být maximálně transparentní a upřímní. Proto vám zodpovídáme všechny otázky týkající se udržitelnosti. Zajímá vás něco, na co jste tu nenašli odpověď? Na na webu Beiersdorf v sekci Udržitelnost ji určitě najdete.