Biologicky odbouratelné péče o pleť

Biologická rozložitelnost produktů NIVEA

JEDNA POKOŽKA. JEDNA PLANETA. JEDNA PÉČE.

Biologický rozklad je přirozený proces, díky kterému v přírodě naprosto přirozeně kolují mnohé materiály. Vidět to můžete na vlastní oči například na podzim: Ze stromů spadá listí, které během zimních měsíců poskytne půdě nezbytně důležité živiny. A na jaře i díky tomu může strom opět zezelenat. Tento přirozený proces však narušují moderní materiály, které nejsou biologicky rozložitelné.

Právě biologická rozložitelnost se tak stala jednou z našich priorit při vývoji receptur pečující kosmetiky NIVEA. Použitím biologicky odbouratelných ingrediencí zajišťujeme, že se tyto látky mohou vrátit zpátky do přírody, aniž by po sobě zanechaly stopy, se kterými si životní prostředí neporadí. 

K vyhodnocení biologické rozložitelnosti složení produktů NIVEA používáme analytické metody OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj), případně jiné relevantní zdroje.

Proč záleží na tom, jestli je složení produktu biologicky rozložitelné?

Přemýšlíte nad tím, jaký dopad může mít biologicky odbouratelné složení na přírodu? Vezměte si třeba sprchování. Schválně se zamyslete nad tím, jaké množství sprchového gelu odteče po každém vašem sprchování do odpadních vod.  Pokud má váš oblíbený sprchový gel složení, které je biologicky odbouratelné, do kanalizace vstupují jen neškodné látky a čistička odpadních vod má výrazně jednodušší práci. 

Abychom zlepšili biologickou odbouratelnost našich produktů, zavázala se společnost NIVEA už v roce 2013 k tomu, že vyřadí exfoliační částice z polyethylenu. Ty se v kosmetice často označují jako mikrokuličky. Od roku 2015 jsou tedy všechny naše peelingy bez mikrokuliček. Od roku 2020 jsou pak bez mikroplastů i všechny naše sprchové gely a šampony, a to podle Programu OSN pro životní prostředí (UNEP). Místo toho používáme alternativy, které jsou stejně účinné, ale šetrnější k přírodě. 

A teď to hlavní: Do konce roku 2021 budou podle definice UNEP bez mikroplastů všechny naše produkty NIVEA

 
biologicky odbouratelné složení
A jak je to s polymery?

A jak je to s polymery?

Rozsáhlé diskuze o mikroplastech se pomalu rozšířily i na další látky, které mají jiné složení, ale někdy se jim přezdívá „tekuté mikroplasty“. Jedná se o polymery, které jsou rozpustné ve vodě a látky pak mají díky nim strukturu podobnou gelu.

Polymery se používají jako zahušťovadla, stabilizátory nebo filmotvorné látky. Produkty jsou díky nim i lépe odolné vůči vodě, což se hodí například u opalovacích krémů. Do šamponů se zase přidávají kvůli schopnosti uhlazovat vlasy. Podle programu OSN pro životní prostředí (UNEP) se však nejedná o mikroplasty.

Bez ohledu na to, jaký je jejich správný název nebo slangové označení, musí všechny polymery používané společností NIVEA splňovat přísné bezpečnostní podmínky. Díky tomu jsou naše výrobky tak dobře snášeny pokožkou. Navíc se jako NIVEA zavazujeme k tomu, že do konce roku 2025 budou všechny polymery používané v našich produktech biologicky odbouratelné. 

 
Sister2Sister

 

NIVEA sprchové gely s biologicky odbouratelným složením

Sprchové gely jsou naší hlavní pýchou, co se biologicky odbouratelného složení týče. Většina vašich oblíbených sprchových gelů, včetně těch z řad NATURALLY GOOD a Fresh Blends, má složení, které je z více než 95 % biologicky odbouratelné. Které sprchové gely to přesně jsou? To vám prozradí právě tento symbol, který značí to, že je produkt šetrný nejen k vaší pokožce, ale i k životnímu prostředí.

Prohlédněte si sprchové gely s biologicky odbouratelným složením.

 

NIVEA čisticí pleťové ubrousky s biologicky odbouratelným složením

Dalším krásný příkladem biologicky odbouratelného složení jsou naše pleťové čisticí ubrousky z řady NATURALLY GOOD. Ubrousky jsou z viskózních vláken, které jsou 100% přírodní a biologicky odbouratelné. I tak jsou ale pro pleť šetrné, zároveň účinné a dokážou odstranit make-up jedním tahem. 
Ingredience použité na výrobu ubrousků jsou z 97 % přírodního původu a bez mikroplastů. A posvítili jsme si i na samotný výběr viskózy, která můžeme označit jako udržitelně vyrobenou. To znamená, že při její výrobě byla spotřeba vody a emise o 50 % nižší oproti generické viskóze.  

Mrkněte na čisticí pleťové ubrousky šetrné i přírodě.

 

JEDNA POKOŽKA. JEDNA PLANETA. JEDNA PÉČE.

Chceme být stoprocentně transparentní a zodpovědět vám všechny vaše otázky týkající se nejen biologicky odbouratelného složení našich produktů, ale celkově udržitelnosti. Nenašli jste v tomto článku odpovědi na to, co vás zajímá? Navštivte web Beiersdorf sekci Udržitelnost.