ZODPOVĚDNÉ ZDROJE

ZODPOVĚDNÉ ZDROJE

#FAKT

Způsob, jakým jsou suroviny na výrobu produktů získávány, má pro obyvatele mnohých zemí existenční význam. 

#REAKCE

Do roku 2025 budou všechny obnovitelné ingredience získané z udržitelných zdrojů, abychom podpořili správné zemědělské postupy.

 

Arganiový olej z jihozápadního Maroka

Arganový olej

Arganiový olej je součástí mnoha našich produktů z řady NATURALLY GOOD. Zpomaluje stárnutí pleti, vyhlazuje ji a zanechává ji hebkou. 

 

Obyvatelé Maroka ho využívají již celá tisíciletí a obchod s ním jim poskytuje stabilní příjem a vytváří pracovní místa. Argánie, rostlina, z jejíž plodů se olej lisuje, také pomáhá předcházet dezertifikaci. Její hluboké a tlusté kořeny totiž fungují jako nádrže zadržující vodu.             

 

Díky tomu mohou marocké komunity znovu a znovu kultivovat půdu tam, kde by jinak byla příliš suchá. Náš arganiový olej získáváme z jihozápadního Maroka a podporujeme tak sociální, ekonomické i enviromentální projekty a místní obyvatele. 

Bambucké máslo ze západní Afriky

Bambucké máslo

Bambucké máslo můžete najít ve spoustě našich produktů, má totiž úžasný vliv na pokožku i na pleť. Napomáhá regeneraci, zjemňuje a hydratuje. Bambucké máslo se získává z ořechů máslovníku afrického. Jeho stromy se nepěstují na plantážích, sběr probíhá v přírodě bez rizika odlesňování. Jako člen GSA (Global Shea Alliance) se zaměřujeme na podporu udržitelného získávání bambuckého másla a zároveň se staráme o lidi v regionu.

 

Náš projekt v Ghaně a Burkině Faso podporuje 10 000 farmářek bambuckých ořechů a to po dobu pěti let.

Výtažek z plodu lopuchu ze Sasko-Anhaltska

Výtažek z plodu lopuchu

Organický výtažek z plodu lopuchu používáme v NATURALLY GOOD produktech z řady anti-age.

Při důkladném prozkoumání naše laboratoře zjistily, že výtažek z nich zvyšuje produkci kolagenu v pleti, a navrací ji tak její pevnost. Tato speciální odrůda organického lopuchu, zvaná Nuda, pochází ze Sasko-Anhaltska v Německu.

Obaly z lesů certifikovaných FSC

Certifikát FSC se stará o to, aby produkty na bázi dřeva pocházely z odpovědně obhospodařených lesů.

Proto jsou naše papírové boxy od roku 2019 ze dřeva, které pochází z certifikovaných FSC zdrojů. Díky tomu pomáháme zabránit odlesňování a podporujeme místní komunity. Od roku 2020 jsou  všechny papírové obaly vyrobené buď z recyklovaných nebo materiálů s certifikací FSC.

Obaly z lesů certifikovaných FSC