MÉNĚ PLASTU ZNAMENÁ VÍCE

MÉNĚ PLASTU ZNAMENÁ VÍCE

#Fakt

Plasty jsou lehké, odolné, snadno stlačitelné. Lidstvu skvěle slouží, ale… Dobrý sluha může být i zlý pán. Plastový odpad znečišťuje celou naši planetu včetně oceánů, ve kterých už dnes plavou "plastové kontinenty".

#REAKCE

Do roku 2025 snížíme používání fosilních plastů až o 50 %
(oproti roku 2019).

Představujeme:
Heike Georg
z vývojového centra obalů

Heike Georg, oddělení vývoje obalů a balení NIVEA

„Vytvářím inovativní a atraktivní obaly, které jsou udržitelné. Vnímám to jako své poslání a jsem moc ráda, že o tom mohu říci víc…" 

Heike Georg
oddělení vývoje obalů a balení NIVEA

O 50 % méně plastu v nové lahvi tělových mlék

Na výrobu obalů nových tělových mlék NATURALLY GOOD bylo použito o 50% méně plastu, než mají současné obaly tělových mlék. Díky tomu jsou nejen udržitelnější, ale současně jejím snadným stlačením a srolováním umožňují využít obsah do poslední kapky. A je 100% recyklovatelná.

Tělové mléko Naturally Good

Redukce emisí oxidu uhličitého

recyklovaný plast

Nejlepší obal s ohledem na přírodu? Jednoznačně žádný obal. Bohužel z hlediska bezpečnosti a kvality produktů to volba úplně nejlepší není. Jaký je tedy náš přístup? Snižovat, pokud je to možné, vyměnit, pokud to dává smysl, a používat recyklovaný plast, kdykoli je to možné. Tak můžeme přispět k ochraně životního prostředí, snižování CO2 a následně i k boji proti změně klimatu.

Recyklovaný plast

Do roku 2025 budou všechny naše plastové obaly po spotřebování recyklovatelné.

Tím snížíme neustálou potřebu nových a neobnovitelných zdrojů.

Micelární voda Naturally Good

Transparentnost ohledně recyklovaných materiálů

Sprchový gel Naturally Good

Nic před vámi netajíme, proto najdete na všech obalech našich nových produktů vytištěné procento podílu recyklovaného plastu daného obalu.

Momentálně pracujeme na tom, aby každá naše lahev od NIVEA Sprchových gelů obsahovala maximální množství recyklovaného materiálu. Od roku 2021 budete jen těžko hledat obal, který by neosahoval recyklovaný plast.