Tip

  1. Položte miminko do vaničky. Uchopte jej levou rukou pod levým ramínkem tak, aby mu hlavičku podpíralo vaše předloktí a lehce také podpírejte zádíčka. 
  2. Umyjte miminku obličej. Šetrně otřete miminku očička a pusinku žínkou namočenou v čisté teplé vodě.  
  3. Dovolte miminku cákat. V teplé vodě si miminko možná vzpomene na dobu, kdy bylo ještě v bříšku. Nechte ho šplouchat a kopat nožičkami. 
  4. Vyndejte miminko z vaničky. Miminko stále pevně držte jednou rukou a podpírejte mu zádíčka a paži. Druhou ruku mu položte pod zadeček, zvedněte ho, otočte k sobě a položte ho na předehřátou osušku.   
  5. Osušte miminko. Po koupání miminka milují, zabalíte-li je do nahřáté hebké osušky. Osušte miminko spíše jemnými doteky než otíráním nebo drhnutím osuškou. Nezapomeňte vysušit všechny záhyby a faldíky.  
  6. Ošetřete pokožku děťátka. Ideální chvíle pro hydrataci pokožky je po koupání a osušení, kdy je pokožka miminka stále trošku vlhká. Malé množství dětského olejíčku, např. Pečující olej NIVEA BABY, zahřejte v dlaních a jemně vmasírujte do pokožky miminka.  
  7. Na závěr miminko něžně namasírujte. Jemná masáž je skvělý způsob, jak miminko po veselé koupeli zklidnit. Vede k posílení vašich vzájemných vztahů i k tomu, aby se miminko prostě cítilo příjemně.