NIVEA_BAU_header_pece_o_ocni_okoli_3080x806px

Jak na kruhy a vrásky pod očima?

Tipy na péči o oční okolí pro zářivý pohled.
Péči o oblast kolem očí podceňujeme až do chvíle, kdy spatříme první vrásky. Ty se tvoří ve vnějším koutku oka a připomínají vrásky od smíchu. Poté obvykle zaznamenáme váčky a kruhy pod očima, které jsou obzvlášť výrazné po ránu. Poradíme vám, jak vrásky vyhladit a udržet si zářivý pohled.

Oční okolí je nejcitlivější část vaší pleti

Pleť v okolí očních partií je citlivější a jemnější než pokožka na zbytku těla. Hana Modrá, odborná kosmetická konzultantka značky NIVEA, vysvětluje: „Pleť v okolí očí neobsahuje téměř žádné mazové ani potní žlázy, proto je sušší, křehčí a zranitelnější. Snadno ztrácí vodu a je náchylná k dehydrataci. Ta pak způsobuje, že se pokožka kolem očí, která je už tak 3x tenčí než na zbytku obličeje, začne ještě více ztenčovat, je mnohem citlivější a vznikají drobné vrásky.“

Právě tyto vlastnosti očního okolí způsobují to, že se zde nejvýrazněji projeví vyčerpání, únava, nevyspání i nemoc. Pleť obličeje je navíc neustále pod náporem negativních vlivů vnějšího prostředí (chlad, vítr, slunce) a mimiky tváře. To vše je příčinou, proč se první příznaky stárnutí projeví právě okolo očí - ať už jako jemné linky, drobné vrásky, váčky či otoky a tmavší kruhy pod očima. Ty se mohou objevit i v těhotenství a některé nastávající maminky si pak mohou připadat spíšejako medvídek Panda, než jako žena v nejšťastnějším období svého života.

Stárnutí sice nelze nijak zastavit, ale pomocí správné péče a kombinace účinných přípravků lze jeho projevy viditelně zmírnit a pleti dopřát vše, co pro zdraví a krásu potřebuje.


Tipy na rychlé rozjasnění očíKdyž vás trápí kruhy pod očima

 • Rozjasňující oční krém CELLULAR PERFECT SKIN obsahuje barevné minerální pigmenty, které oblast kolem očí jemně tónují a dokonale kryjí kruhy po očima. Výsledkem je zářivý vzhled očního okolí bez vrásek, otoků a tmavých kruhů pod očima.

Kdy začít s péčí o oční okolí?

  Podle Hany Modré, kosmetické poradkyně NIVEA, čím dříve, tím lépe:

 • Pečujte o oční okolí už od věku kolem 20-25 let. Ze začátku postačí lehký hydratační oční krém.
 • Od věku 30 let přidejte nejen hydrataci, ale i výživné látky a první péči proti vráskám.
 • Od 40 let věku jsou již potřeba přípravky, které pomáhají obnovovat strukturu a pevnost pleti.
 • Po 50. narozeninách sáhněte po očních krémech s liftingovým účinkem – pleť vypnou a zamezí otokům.

Základem péče je pravidelné a šetrné odličování očí

Pro odlíčení očí před nanesením pečujících krémů je potřeba vybírat jen ty nejkvalitnější výrobky. Je velmi důležité, aby výrobky byly co nejšetrnější a nedráždily oční okolí. Proto doporučujeme sledovat, zda výrobky splňují následující kritéria, tím minimalizujete možnost podráždění.

 • Musí být dermatologicky i oftalmologicky testovány.
 • Neměly by obsahovat parfém nebo by neměly být parfemovány, obzvlášť pokud máte citlivé oči nebo nosíte kontaktní čočky.
 • Vybírejte je podle typu pleti, věku i případného problému, který potřebujete řešit. Pro citlivé oči zvolte buď klasický Jemný odličovač očí od značky NIVEA nebo Dvoufázový odličovač make-upu a očí, který jemně čistí pleť obličeje a oční okolí a zároveň pečuje o řasy díky výtažku z chrpy. I takto jemný odličovač odstraní i extra voděodolnou řasenku.

Pokud rády používáte voděodolný make-up a zároveň milujete výrobky typu 2v1, zvolte NIVEA Odličovač voděodolného make-upu a očí s výtažky z heřmánku a provitamínem B5. Odlíčí opravdu vše a nezanechává mastný film, takže můžete rychle vyměnit denní líčení za večerní.


Jak správně odlíčit oči?

 1. Naneste odličovací přípravek na tamponek a na chvilku přiložte na řasy a oční víčko, aby se líčidla uvolnila. Snáze a šetrněji pak půjdou setřít.
 2. Stírejte líčidla jemnými kruhovými tahy od vnějšího k vnitřnímu koutku oka, odkud se pak vyplavují všechny nečistoty, které se do oka dostaly.
 3. Vatové tamponky s odličovacím přípravkem střídejte tak dlouho, dokud nebude tamponek čistý. Na tamponek netlačte.
 4. Teprve po důkladném odlíčení aplikujte pečující oční přípravky.PEČUJTE O OČNÍ OKOLÍ S ÚČINNÝMI KRÉMY NIVEA

Jemné i hluboké vrásky? Používejte oční krémy s pečujícími složkami

Po odlíčení nastává čas na pořádnou dávku péče. Klíčová je aplikace pečujícího očního krému na noc, ale doporučujeme ji zařadit i do svého ranního rituálu. Oční krém, který používáte přes den, by však měl obsahovat UVA a UVB filtry, které chrání oční okolí před vlivy slunečního záření, jako například Oční krém proti vráskám Q10 plus.

Na noc zvolte Oční krém pro omlazení pleti CELLULAR ANTI‐AGE, který vyhlazuje jemné linky a vrásky pod očima a urychluje regenerační proces pleti. Oční krém proti vráskám VITAL SÓJA s přírodním sójovým extraktem rovněž redukuje linky a vrásky kolem očí, viditelně zpevňuje pleť a redukuje tmavé kruhy a otoky pod očima. Ráno se pak probudíte s krásně odpočatýma očima, které září životní energií.

Jak správně nanášet oční krém?

 1. Malé množství krému naneste pouze na oblast pod očima a vždy jej do pokožky lehounce vklepejte nebo vmasírujte jemnými krouživými pohyby.
 2. Začněte od vnějšího koutku oka a pomalu postupujte směrem k vnitřnímu.
 3. Doteky musí být velmi jemné a lehké, neboť hrubá aplikace krému může vést k vytažení pokožky pod očima, vzniku vrásek a povolené kůže.

Péče o oční okolí