Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Tipy
5 Tipů

5 NEJČASTĚJŠÍCH CHYB V ODLIČOVÁNÍ

 1. ODLIČOVÁNÍ NECHÁVÁME AŽ NA RÁNO
  Nejhorší hřích, který můžeme na své pleti spáchat. Kvůli nečistotám pak v noci nemůže dýchat a regenerovat. Ani ráno nemá moc šancí – hned co ji odlíčíme, ji zase nalíčíme. V důsledku toho působí unaveně, rychleji stárne a někdy se objeví také zarudnutí nebo pupínky.
 2. ČISTÍME JEN VEČER
  Je to stejné jako se zuby – čistit bychom měli ráno i večer. Přes noc totiž pleť odpočívá, samočištění běží na plné obrátky a ráno od nás potřebuje zase trochu podpořit, osvěžit a hlavně zbavit zbytků nočního krému, odumřelých buněk a mazu, které vyloučí během noci.
 3. ZBYTEČNĚ NA POKOŽKU TLAČÍME
  Odličování a čištění pleti nerovná se drhnutí. Naopak – tamponkem pleť jen jemně hlaďte a raději použijte více odličovače.
 4. ZAPOMÍNÁME NA KRK A DEKOLT
  Jemná pleť obličeje končí až u horního okraje podprsenky. Jakmile jí nebudete věnovat náležitou péči, rychle se na ní vytvoří vrásky. Následky se pak odstraňují velmi těžko.
 5. NEDBÁME NA SVŮJ TYP PLETI
  Nejde sice o tak velkou chybu, jako neodličovat vůbec, ale vždy je lepší péči přizpůsobit konkrétnímu typu pokožky. Například suchá pleť potřebuje osvěžit a hydratovat, citlivá zase zklidnit a podpořit její přirozenou ochrannou bariéru.